Żywność

Żywność oczyszczająca tętnice

Miażdżyca to poważna choroba, która może prowadzić do powikłań i wpływać na nasze zdrowie. To przewlekłe schorzenie charakteryzuje się tworzeniem blaszek w tętnicach, które z czasem mogą doprowadzić do zwężenia i utrudnienia przepływu krwi.

Jednym z największych zagrożeń wynikających z miażdżycy jest zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca czy udar mózgu. Blaszkami miażdżycowymi mogą powstawać skrzepy krwi, które blokują przepływ krwi do narządów i mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Miażdżyca może także wpływać na funkcjonowanie innych organów i układów w naszym ciele. Niedokrwienie różnych narządów może prowadzić do różnego rodzaju dolegliwości, które wpływają na nasze samopoczucie i jakość życia.

Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że miażdżyca rozwija się latami i bez odpowiedniego leczenia może mieć poważne skutki zdrowotne. Warto regularnie monitorować stan naszego zdrowia, stosować zdrową dietę, być aktywnym fizycznie i kontrolować czynniki ryzyka, aby minimalizować ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Żywność oczyszczająca tętnice

Czego się nauczysz z tego szkolenia?

Już teraz możesz zapisać się na szkolenie na platformie Bez Tabletek, które zadaje sobie pytanie: jak odpowiednia dieta może pomóc w zapobieganiu i leczeniu miażdżycy, choroby naczyń krwionośnych dotykającej wiele osób na całym świecie.

Dlaczego warto wziąć udział w tym szkoleniu?

Szkolenie "Żywność oczyszczająca tętnice" pomoże Ci zdobyć cenne informacje na temat składników odżywczych, które wspierają zdrowie naczyń krwionośnych. Dowiesz się, jakie produkty spożywcze mają pozytywny wpływ na czystość tętnic i jak je włączyć do codziennej diety. Nauczysz się również przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki, które będą nie tylko pomagać w walce z miażdżycą, ale także przyczyniać się do ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Nie czekaj, zostań subskrybentem platformy Bez Tabletek i odkryj, jak odpowiednia dieta może mieć ogromny wpływ na zdrowie Twoich tętnic i Twoje samopoczucie.

mgr Anna Słomkowska-Ciszewska
Autor szkoleniamgr Anna Słomkowska-Ciszewska

Dietetyk medyczny i sportowy z 16-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i zdrowego stylu życia. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK Toruń, które ukończyła w 2006 roku. Na co dzień prowadzi własny gabinet dietetyczny, w którym konsultuje pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi, osoby zdrowe oraz sportowców. Jako dietetyk działa również z POZ w ramach opieki koordynowanej. Aktywnie współpracuje z różnymi firmami przy projektach promujących zdrowie i dobre nawyki żywieniowe. Pisze artykuły o tematyce zdrowotnej i występuje w mediach jako ekspert. Współtworzyła również mobilną aplikację zdrowotną opartą na dowodach naukowych. Swoją wiedzę rozwija na kursach i konferencjach branżowych, a w 2023 roku ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania promocją i profilaktyką zdrowia.

Pozostałe materiały z tego kursu

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie tych z genetyczną skłonnością. Mimo że często postrzegane są one jedynie jako defekt estetyczny, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest zatem, aby nie tylko znać metody leczenia, ale przede wszystkim skupić się na profilaktyce i wczesnym rozpoznawaniu.

Niefarmakologiczne metody walki z bólem

Niefarmakologiczne metody walki z bólem

Niefarmakologiczne metody leczenia bólu, takie jak masaż, termoterapia czy akupresura, mogą być skuteczną alternatywą dla leków przeciwbólowych.

Wegańskie zamienniki nabiału i mięsa - Co wybrać?

Wegańskie zamienniki nabiału i mięsa - Co wybrać?

Wielu z nas zmierza w stronę bardziej świadomego, zrównoważonego sposobu odżywiania, a jednym z najpopularniejszych kroków w tym kierunku jest przejście na dietę wegańską. Jednakże, dla wielu osób wyzwanie stanowi znalezienie odpowiednich zamienników dla produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak nabiał i mięso. Co właściwie zalicza się do takich alternatyw? Wszystkiego na ten temat dowiecie się w poniższym artykule!

Testuj zupełnie za darmo urządzenie Mezator BRT drugiej generacji!

Testuj zupełnie za darmo urządzenie Mezator BRT drugiej generacji!

Czy jesteś gotów podjąć wyzwanie? Nie zwlekaj i dołącz do grona testerów Mezator BRT - przekonaj się, jak unikalne i skuteczne może być to urządzenie! 

Przewlekła rwa kulszowa - typowe objawy i leczenie

Przewlekła rwa kulszowa - typowe objawy i leczenie

Przewlekła rwa kulszowa, znana również jako syndrom piriformisu, to schorzenie neurologiczne, które dotyka wielu pacjentów na całym świecie. Charakteryzuje się bólem promieniującym wzdłuż nerwu kulszowego, który biegnie od dolnej części kręgosłupa aż do stóp. Jeśli masz tę dolegliwość, z pewnością już dobrze znasz jej uciążliwe objawy i szukasz skutecznych metod leczenia.

Laryngolog - czym zajmuje się laryngolog i kiedy się udać 

Laryngolog - czym zajmuje się laryngolog i kiedy się udać 

Wizyta u laryngologa może być konieczna w przypadku problemów z uszami, gardłem czy nosogardzieli. Umów się na konsultację, aby uzyskać pomoc.