mgr Bożena Heller
autor artykułuPoznaj naturalne zioła na pasożyty
Pasożyty są organizmami, które żyją kosztem swojego gospodarza, w tym także ludzi. Zarażenie pasożytami może prowadzić do wielu poważnych chorób i zaburzeń. Zioła mogą być skutecznym sposobem na pozbycie się pasożytów z organizmu, bez konieczności stosowania silnych leków. W tym artykule omówimy, jakie zioła mają właściwości przeciwpasożytnicze, jakie są ich korzyści i jakie są sposoby ich stosowania.
Naturalnym produktem na pasożyty jest oregano. Oregano jest bogate w związki fenolowe, takie jak karwakrol, które wykazują właściwości przeciwpasożytnicze. Oregano może pomóc w zwalczaniu różnych rodzajów pasożytów, takich jak lamblie, owsiki i pierwotniaki. Można go stosować jako dodatek do potraw lub w formie olejku eterycznego.
Następnym ziołem na pasożyty jest czosnek. Czosnek jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, ale także przeciwpasożytniczych. Substancje zawarte w czosnku, takie jak allin i allicyna, mogą pomóc w zwalczaniu pasożytów, takich jak lamblie, tasiemce i glisty. Czosnek można stosować w postaci suplementów diety lub jako dodatek do potraw.
Kolejnym ziołem, które ma właściwości przeciwpasożytnicze, jest kora dębu. Kora dębu zawiera taniny, które pomagają zwalczać pasożyty, takie jak owsiki i tasiemce. Taniny są nieocenione w walce z larwami tasiemców. Kora dębu może być stosowana jako napar lub w postaci suplementów diety.
Piołun jest zielem, którego właściwości lecznicze są doceniane już od wielu lat. Ziele to jest bardzo często wykorzystywane w medycynie ludowej i naturalnej. Decydując się na jego zażywanie trzeba jednak pamiętać o odpowiednich dawkach, a także częstotliwości przyjmowania. Posiada m.in. garbniki i flawonoidy, działa przeciwzapalnie oraz żółciopędnie. Warto wiedzieć, że jednym z jego najważniejszych zalet jest redukcja pasożytów wewnętrznych z organizmu. Przede wszystkim piołun ziele na robaki sprawdza się w przypadku glist ludzkich i owsików. Znaleźć go, więc można jako jeden z głównych składników mieszanek ziołowych dedykowanych w walce z pasożytami.
Kamala jest potężnym surowcem zielarskim. Do jej najważniejszych cech należy wspieranie organizmu w walce z pasożytami przewodu pokarmowego.
Ostatnim ziołem na naszej liście jest wrotycz pospolity. Ekstrakt z wrotycza zawiera olejki eteryczne, które mogą pomóc w zwalczaniu pasożytów, takich jak lamblie, tasiemce, płazińce, obleńce i glisty. Wrotycz może być stosowany jako napar lub dodatek do potraw. Stosowanie go to świetny sposób na pozbycie się zakażenia pasożytami.
4 zioła na pasożyty - przepisy
Istnieją różne sposoby pozbycia się pasożytów. Najpopularniejszym jest przygotowanie naparów z ziół. Wystarczy wlać wrzątek na jedną łyżkę ziół, odstawić na kilka minut i pić. Zioła można także stosować jako suplementy diety w postaci tabletek lub kapsułek.
Wrotycz ziele
- ½-1 łyżeczki mielonego ziela wrotyczu należy zalać niewielką ilością wrzącej wody. Po ostudzeniu wypić razem z zielem. Stosować 2-4 razy dziennie. Przy zakażeniu pasożytami pierwszą porcję stosować rano na czczo.
Piołun
- 1 łyżkę ziela zalać 1 szklanką wrzątku, przykryć oraz parzyć pod przykryciem przez około 30 minut. Pić 1 szklankę naparu dziennie podzieloną na kilka małych porcji.
Herbata z kory dębu
- 1 szklankę (200 ml) wlej wody na 1 łyżeczkę kory dębu. Następnie podgrzewaj przez 10 minut i pozostaw pod przykryciem na kolejne 10 minut, odcedź oraz wypij.
Kamala
- 2g kamali w proszku zalać wcześniej przegotowaną wodą o temp. ok 95 stopni C oraz zaparzać pod przykryciem ok. 30 minut.
Podsumowując, zioła mogą być skutecznym sposobem na zwalczanie pasożytów w organizmie i pozbycia się toksycznych produktów przemiany materii. Oregano, czosnek, kora dębu i wrotycz są ziołami, które mają właściwości przeciwpasożytnicze i mogą pomóc w zwalczaniu różnych rodzajów pasożytów. Istnieje wiele sposobów stosowania ziół na pasożyty,
Dynia na pasożyty i grzyby
Świeże nasiona dyni zjedzone na czczo to sprawdzony domowy sposób na odrobaczanie organizmu. Kuracja pestkami dyni zwalcza wszystkie pasożyty przewodu pokarmowego (regulując tym samym pracę układu pokarmowego i trawiennego), takie jak: owsiki, tasiemiec i glista ludzka. W przeciwieństwie do leków przeciw pasożytniczych i przeczyszczających pestki dyni nie powodują działań niepożądanych. Spożywać, więc je można zarówno przez dzieci jak i dorosłych.
Jeśli chcesz się dowiedzieć kto jest najbardziej narażony na pasożyty, zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Pozbądź się dolegliwości trawiennych naturalnymi metodami. Poznaj moc ziół na odrobaczenie organizmu i podejmij walkę z robakami dzięki roślinom o działaniu przeciwpasożytniczym.