Reumatoidalne Zapalenie Stawów można wyleczyć

Reumatoidalne Zapalenie Stawów można wyleczyć

Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS) to przewlekłe zapalne schorzenie, które dotyka stawy, powodując ból, sztywność i ograniczenie ruchomości. Choć RZS jest chorobą trudną do wyleczenia, istnieją postępy w leczeniu, które mogą przynieść ulgę i poprawić jakość życia pacjentów.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba autoimmunologiczna, która charakteryzuje się stanem zapalnym stawów oraz tkanki otaczającej je. To schorzenie zalicza się do grupy chorób reumatycznych, które wpływają na mięśnie, kości i stawy. RZS jest jednym z najpoważniejszych typów zapalenia stawów i, niestety, prowadzi do znacznego pogorszenia jakości życia pacjentów.

Objawy RZS zazwyczaj pojawiają się stopniowo, a początkowo osoby z tym schorzeniem mogą zauważyć tylko sztywność stawów oraz ich bolesność. Wraz z rozwojem choroby stawy zaczynają puchnąć, a ból staje się bardziej intensywny, utrudniając wykonywanie podstawowych czynności. W końcowym stadium choroby, stawy mogą ulec znacznemu uszkodzeniu, prowadząc do deformacji i ograniczenia ich ruchomości.

Przyczyny RZS są wciąż nieznane, ale istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na rozwój choroby. Genetyka odgrywa tu ważną rolę, ponieważ osoby z rodzin, w których ktoś już chorował na RZS, są bardziej narażone na wystąpienie tego schorzenia. Do innych czynników ryzyka zalicza się palenie papierosów, otyłość czy infekcje bakteryjne.

Leczenie RZS

Leczenie RZS zazwyczaj skupia się na łagodzeniu objawów choroby, zwiększeniu ruchomości stawów i zmniejszeniu bólu. Na ogół stosuje się metody farmakologiczne, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne na receptę, leki modyfikujące chorobę (DMARDs) oraz leki biologiczne. W przypadku ciężkich przypadków, kiedy inne metody się nie sprawdziły, stosuje się terapię chirurgiczną.

Istnieją również metody alternatywne, takie jak dieta i zmiany stylu życia, które pomagają w łagodzeniu objawów RZS. Średnio wysiłkowa aktywność fizyczna, taka jak joga, pływanie czy chodzenie na spacery, może pomóc w utrzymaniu ruchomości stawów.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

RZS da się wyleczyć

Książka "Jak Wyleczyłem Nieuleczalne" jest opracowaniem autorstwa Jarka Growina, który twierdzi, że udało mu się wyleczyć RZS poprzez odpowiednie wyleczenie zębów, post na wodzie, i odpowiednią dietę. Książka dostępna tutaj - https://jakwyleczylem.pl/ksiazka

Przełom w Leczeniu RZS: Doświadczenia Autora

W książce "Jak Wyleczyłem Nieuleczalne", autor - Jarek Growin opisuje przełomowy proces, którego autor doświadczył, walcząc z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Po wielu latach zmagań z bólem i ograniczoną ruchomością, podjął decyzję o poszukiwaniu metod leczenia wykraczających poza standardowe podejścia farmakologiczne. Jego determinacja w eksplorowaniu alternatywnych ścieżek doprowadziła do wyeliminowania stanu zapalnego z organizmu i pozbycia się wszystkich symptomów RZS.

Post na Wodzie lub Post Suchy jako Klucz do Regeneracji

Centralnym, choć niejedynym, elementem opisanego w książce procesu leczniczego jest post na wodzie. Ten reżim dietetyczny polega na spożywaniu wyłącznie czystej wody przez ustalony czas. Jarek Growin szczegółowo przedstawia swoje doświadczenia z tą metodą (a także wspomina o tym, jak próbował postu suchego – czyli takiego bez wody), argumentując skuteczność postu przedłużonego we wspieraniu naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu.

Prawdziwa dieta potrzebna do wyleczenia RZS

Oprócz postu na wodzie, autor akcentuje rolę diety jaka musi nastąpić przed i po jego zakończeniu w leczeniu RZS. Wskazuje na korzyści płynące z eliminacji określonych grup pokarmowych, o których w zasadzie nie mówią lekarze, dietetycy ani media. 

Do takich należą wszystkie zboża (w tym pełnoziarniste), białka zwierzęce czy produkty przetworzone nawet domowymi sposobami, które wg książki w wyniku nieszczelności układu pokarmowego dostają się w osłabionym toksynami organizmie do krwioobiegu a następnie przez zjawisko mimikry molekularnej są eliminowane z organizmu wraz z podobnie wyglądającymi tkankami stawów. Nie ma też w diecie w rzs miejsca dla określonych grup produktów roślinnych, takich jak warzywa psiankowate (np. pomidory, papryka) czy orzechy nerkowca. Co ciekawe do wszystkich decyzji żywieniowych autor przytacza źródła oraz uzasadnia w logiczny sposób powody ich eliminacji. 

Na pocieszenie to wyrzeczenie jest potrzebne tylko na etapie zdrowienia, do czasu aż organizm nie wyzdrowieje. Według niego, zmiana nawyków żywieniowych na odpowiednie nawet bez postu nie tylko łagodzi objawy RZS, ale potrafi wyleczyć inne, prostsze schorzenia związane z przewlekłym zapaleniem, w tym na nadciśnienie i cukrzycę. Dla ambitnych może też być stylem życia. 

Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie zadziała w takim samym stopniu dla innej. Jest to jedna z ważnych rzeczy, które autor podkreśla w swojej książce - każdy powinien indywidualnie dostosowywać swoją dietę testując zmiany na sobie.

Nie można również pominąć faktu, że autor opisanej książki przetestował wszystkie metody na sobie i osiągnął pożądane rezultaty. Jego historia stanowi inspirujący dowód, że istnieją alternatywne metody leczenia, które mogą przynieść ulgę pacjentom z RZS.

Warto również zaznaczyć, że choć książka "Jak Wyleczyłem Nieuleczalne" opisuje skuteczność postu na wodzie i specjalnej diety w leczeniu RZS, to nie jest ona jedynym źródłem informacji dla osób zainteresowanych tym tematem. Istnieje wiele badań naukowych, które zajmują się wpływem żywienia i stylu życia na stan zapalny organizmu i zdrowie stawów. Warto sięgnąć po różne źródła informacji, konsultując się również z lekarzem, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą własnego zdrowia.

Podsumowanie

Ostatecznie, twierdzenie, że RZS można wyleczyć poprzez post na wodzie i odpowiednią dietę, nadal budzi kontrowersje wśród specjalistów medycznych. Warto jednak nadmienić, że badania i doświadczenia pacjentów takich jak autor "Jak Wyleczyłem Nieuleczalne" otwierają nowe drzwi w dziedzinie medycyny, a ich wyniki są cenne dla wszystkich poszukujących skutecznych i naturalnych metod leczenia.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Dołącz do pierwszej w Polsce platformy healthcare Bez Tabletek i zyskaj dostęp do szkolenia w formie video/ebooka.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca