bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Opinie na temat medycyny holistycznej i naturalnych metod leczenia

Blog healthcare

  Opinie na temat medycyny holistycznej i naturalnych metod leczenia

  Medycyna holistyczna - opinie. Jak wygląda leczenie w medycynie holistycznej? O medycynie holistycznej i homeopatii panują bardzo różne opinie. Wiele ludzi docenia jej potencjał i pragnie przywrócić utraconą równowagę w organizmie. Ponadto dużo osób docenia zastosowanie medycyny konwencjonalnej w połączeniu z medycyną niekonwencjonalną.

  Spis treści

  1. Medycyna holistyczna – fakty i mity
  2. Pamiętaj
  3. Leczenie holistyczne – czyli dlaczego nie warto szufladkować pojęć
  4. Sposób działania medycyny holistycznej
  5. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
  6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

  Medycyna holistyczna – fakty i mity

  Medycyna holistyczna to podejście do człowieka w sposób całościowy. Opiera się na założeniu, że leczyć należy nie tylko konkretną chorobę, ale należy zadbać o zdrowie człowieka we wszystkich aspektach. Holistyczne podejście budzi jednak wiele kontrowersji, a co za tym idzie sprzyja pojawieniu się faktów i mitów.

  • "nauka i medycyna holistyczna nie idą ze sobą w parze"

  Niektóre osoby myślą, że medycyna holistyczna i jej praktyki lecznicze nie są oparte na badaniach naukowych, czy klinicznych. Jest to jednak błędne myślenie. Zarówno metody holistyczne jak i naturalne są oparte na naukowych badaniach i latach doświadczeń. Przywrócenie harmonii we wszystkich obszarach życia zyskuje coraz większą popularność, a terapeuci przykładają dużą uwagę do poszerzania swojej wiedzy i dokształcaniu się, na np. platformie edukacyjnej BezTabletek.pl. To rzetelne źródło wiedzy, dzięki któremu można zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Medycynę naturalną, a kliniczną różni natomiast to, że pierwsza bazuje na chemii biologicznej, a druga na inżynieryjnej.

  • "medycyna holistyczna odbiega od współczesnych metod leczenia"

  Medycyna holistyczna, nazywana często medycyną naturalną, jest tak naprawdę podwaliną medycyny klinicznej oraz współczesnej farmaceutyki. Ma ona ogromny wpływ i często stanowi podstawowe wsparcie w leczeniu klinicznym. Pomimo tego, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować oraz zdiagnozować wszystkich, poważnych chorób w oparciu tylko o naturalne metody leczenia, to medycyna akademicka nie zawsze też to potrafi. Współczesna medycyna często wykorzystuje naturalne związki w leczeniu pacjentów, a już Hipokrates podkreślał jak wartościowa jest tradycja medycyny holistycznej.

  • "do naturopaty należy udać się z wcześniej otrzymaną diagnozą"

  Podstawową filozofia tej medycyny jest zapobieganie chorobie. Jest to to jeden z głównych elementów, który odróżnia medycynę naturalną od medycyny klinicznej. Medycyna holistyczna wdraża u pacjenta określony tryb życia, obejmujący całość jego nawyków, potrzeb, możliwości, czy światopoglądu. Ma to na celu zapewnienie harmonii oraz równowagę pomiędzy wszystkimi procesami organizmu. Do naturopaty nie trzeba, więc udać się z wcześniej otrzymaną diagnozą.

  • "w medycynie holistycznej nie ma kontroli nad powstającymi preparatami"

  W medycynie klinicznej tak jak i w holistycznej spotkać się można z niekompetentnymi specjalistami, których działania mogą być niebezpieczne i negatywnie wpływać na organizm człowieka. Profesjonalny i znający się na swoim fachu specjalista będzie opierał swoje metody wyłącznie o preparaty, które są sprawdzone oraz potwierdzone. Należy wiedzieć, że kontrolę nad działaniem wykorzystywanych w medycynie holistycznej związków, pełnią niezależne instytucje, prowadzące działalność na terenie całego świata oraz Europy.

  Pamiętaj

  Profesjonalny i znający się na swoim fachu specjalista będzie opierał swoje metody wyłącznie o preparaty, które są sprawdzone oraz potwierdzone

  Leczenie holistyczne – czyli dlaczego nie warto szufladkować pojęć

  W ostatnich czasach zaobserwować można przełom medycyny akademickiej oraz połączenie jej z nowinkami technicznymi np urządzenia do diagnostyki organizmu Mezator. Znacznie zmieniło się podejście do życie pacjenta. Choroba stała się problemem, który należy szybko wyeliminować.

  Podejście do pacjenta przestało być indywidualnie. Zaczęto także opracowywać określone zasady postępowania w przypadku danych schorzeń czy dolegliwości. Leczenie zostało poddane określonym schematom, a fizyczność oddzielono od płaszczyzny psychicznej i duchowej.

  Najważniejszą zasadą w medycyna holistycznej jest natomiast postrzeganie człowieka jako całości. Bierze ona pod uwagę szereg aspektów takich jak m.in: stan fizyczny, psychiczny, przepływ energii pomiędzy poszczególnymi elementami całości organizmu. Korzysta ona głównie z metod medycyny naturalnej, których praktykowanie ma wielowiekową tradycję, a ich działanie zostało udowodnione naukowo. Do medycyny holistycznej zaliczane jest np.: ziołolecznictwo, aromaterapia, masaż, techniki relaksacyjne, akupunktura, czy bioenergoterapia.

  Sposób działania medycyny holistycznej

  Medycyna holistyczna korzysta zarówno ze współczesnych zasad leczenia jak i medycyny naturalnej. Jej postępowanie dostosowywane jest indywidualnie do pacjenta i charakteryzuje się całościowym podejściem do zdrowia. Uwzględnia to, że każdy człowiek jest inny, a wszystkie sfery życia wzajemnie wpływają na siebie. Choroby są natomiast traktowane jako objaw zaburzeń w sferze duchowej oraz emocjonalnej, a powrót do zdrowia jest wyłącznie możliwy po zlokalizowaniu problemu, a także walce z nim na każdej z płaszczyzn. Słowo "holistyczny" pochodzi od greckiego słowa holos i oznacza "całość". Na tym właśnie polega medycyna holistyczna, na całościowym patrzeniu na człowieka.

  Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

  Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

  Chcesz wiedzieć więcej na temat medycyny holistycznej?


  Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

  Jedna płatność = dożywotni dostęp


  Dołącz do nas już teraz!
  • Facebook
  • Spreaker
  • LinkedIn
  5/510 ocen

  oceń ten artykuł

  Te artykuły mogą Cię zainteresować

  Objawy i leczenie boreliozy

  Objawy i leczenie boreliozy

  Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

  Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

  Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

  Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

  Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

  Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

  Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

  Dołącz do nas!
  i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

  Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

  Zarejestruj się już teraz
  Dożywotnia licencja
  1188PLN

  Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

  • Obszerna baza wiedzy
  • Dożywotni dostęp do platformy
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
  • Raty PayU
  • Blik
  • VISA
  • Master Card

  Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

  Rata 0% już od:29.99PLN