Opinie na temat medycyny holistycznej i naturalnych metod leczenia

  Opinie na temat medycyny holistycznej i naturalnych metod leczenia

  Medycyna holistyczna - opinie. Jak wygląda leczenie w medycynie holistycznej? O medycynie holistycznej i homeopatii panują bardzo różne opinie. Wiele ludzi docenia jej potencjał i pragnie przywrócić utraconą równowagę w organizmie. Ponadto dużo osób docenia zastosowanie medycyny konwencjonalnej w połączeniu z medycyną niekonwencjonalną.

  Medycyna holistyczna – fakty i mity

  Medycyna holistyczna to podejście do człowieka w sposób całościowy. Opiera się na założeniu, że leczyć należy nie tylko konkretną chorobę, ale należy zadbać o zdrowie człowieka we wszystkich aspektach. Holistyczne podejście budzi jednak wiele kontrowersji, a co za tym idzie sprzyja pojawieniu się faktów i mitów.

  • "nauka i medycyna holistyczna nie idą ze sobą w parze"

  Niektóre osoby myślą, że medycyna holistyczna i jej praktyki lecznicze nie są oparte na badaniach naukowych, czy klinicznych. Jest to jednak błędne myślenie. Zarówno metody holistyczne jak i naturalne są oparte na naukowych badaniach i latach doświadczeń. Przywrócenie harmonii we wszystkich obszarach życia zyskuje coraz większą popularność, a terapeuci przykładają dużą uwagę do poszerzania swojej wiedzy i dokształcaniu się, na np. platformie edukacyjnej BezTabletek.pl. To rzetelne źródło wiedzy, dzięki któremu można zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Medycynę naturalną, a kliniczną różni natomiast to, że pierwsza bazuje na chemii biologicznej, a druga na inżynieryjnej.

  • "medycyna holistyczna odbiega od współczesnych metod leczenia"

  Medycyna holistyczna, nazywana często medycyną naturalną, jest tak naprawdę podwaliną medycyny klinicznej oraz współczesnej farmaceutyki. Ma ona ogromny wpływ i często stanowi podstawowe wsparcie w leczeniu klinicznym. Pomimo tego, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować oraz zdiagnozować wszystkich, poważnych chorób w oparciu tylko o naturalne metody leczenia, to medycyna akademicka nie zawsze też to potrafi. Współczesna medycyna często wykorzystuje naturalne związki w leczeniu pacjentów, a już Hipokrates podkreślał jak wartościowa jest tradycja medycyny holistycznej.

  • "do naturopaty należy udać się z wcześniej otrzymaną diagnozą"

  Podstawową filozofia tej medycyny jest zapobieganie chorobie. Jest to to jeden z głównych elementów, który odróżnia medycynę naturalną od medycyny klinicznej. Medycyna holistyczna wdraża u pacjenta określony tryb życia, obejmujący całość jego nawyków, potrzeb, możliwości, czy światopoglądu. Ma to na celu zapewnienie harmonii oraz równowagę pomiędzy wszystkimi procesami organizmu. Do naturopaty nie trzeba, więc udać się z wcześniej otrzymaną diagnozą.

  • "w medycynie holistycznej nie ma kontroli nad powstającymi preparatami"

  W medycynie klinicznej tak jak i w holistycznej spotkać się można z niekompetentnymi specjalistami, których działania mogą być niebezpieczne i negatywnie wpływać na organizm człowieka. Profesjonalny i znający się na swoim fachu specjalista będzie opierał swoje metody wyłącznie o preparaty, które są sprawdzone oraz potwierdzone. Należy wiedzieć, że kontrolę nad działaniem wykorzystywanych w medycynie holistycznej związków, pełnią niezależne instytucje, prowadzące działalność na terenie całego świata oraz Europy.

  Pamiętaj

  Profesjonalny i znający się na swoim fachu specjalista będzie opierał swoje metody wyłącznie o preparaty, które są sprawdzone oraz potwierdzone

  Leczenie holistyczne – czyli dlaczego nie warto szufladkować pojęć

  W ostatnich czasach zaobserwować można przełom medycyny akademickiej oraz połączenie jej z nowinkami technicznymi np urządzenia do diagnostyki organizmu Mezator. Znacznie zmieniło się podejście do życie pacjenta. Choroba stała się problemem, który należy szybko wyeliminować.

  Podejście do pacjenta przestało być indywidualnie. Zaczęto także opracowywać określone zasady postępowania w przypadku danych schorzeń czy dolegliwości. Leczenie zostało poddane określonym schematom, a fizyczność oddzielono od płaszczyzny psychicznej i duchowej.

  Najważniejszą zasadą w medycyna holistycznej jest natomiast postrzeganie człowieka jako całości. Bierze ona pod uwagę szereg aspektów takich jak m.in: stan fizyczny, psychiczny, przepływ energii pomiędzy poszczególnymi elementami całości organizmu. Korzysta ona głównie z metod medycyny naturalnej, których praktykowanie ma wielowiekową tradycję, a ich działanie zostało udowodnione naukowo. Do medycyny holistycznej zaliczane jest np.: ziołolecznictwo, aromaterapia, masaż, techniki relaksacyjne, akupunktura, czy bioenergoterapia.

  Sposób działania medycyny holistycznej

  Medycyna holistyczna korzysta zarówno ze współczesnych zasad leczenia jak i medycyny naturalnej. Jej postępowanie dostosowywane jest indywidualnie do pacjenta i charakteryzuje się całościowym podejściem do zdrowia. Uwzględnia to, że każdy człowiek jest inny, a wszystkie sfery życia wzajemnie wpływają na siebie. Choroby są natomiast traktowane jako objaw zaburzeń w sferze duchowej oraz emocjonalnej, a powrót do zdrowia jest wyłącznie możliwy po zlokalizowaniu problemu, a także walce z nim na każdej z płaszczyzn. Słowo "holistyczny" pochodzi od greckiego słowa holos i oznacza "całość". Na tym właśnie polega medycyna holistyczna, na całościowym patrzeniu na człowieka.

  Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

  Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

  Chcesz wiedzieć więcej na temat medycyny holistycznej?


  Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

  Jedna płatność = dożywotni dostęp


  Dołącz do nas już teraz!

  Te artykuły mogą Cię zainteresować

  Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

  Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

  Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

  Historia i zastosowania marihuany medycznej

  Historia i zastosowania marihuany medycznej

  Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

  Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

  Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

  Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

  Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

  Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

  Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

  Dołącz do nas!
  i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

  Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

  Roczna subskrypcja
  95zł / rok
  Zobacz co zyskasz

  Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca