bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturopata - kto to jest ?

Blog healthcare

Naturopata - kto to jest ?

Wiele osób zastanawia się kto jest naturopata. Naturopata to specjalista medycy naturalnej. Dzięki fachowej wiedzy diagnozuje oraz leczy holistycznie. Posiada on szeroką wiedzę o człowieku, a także jego chorobach.


Leczenie naturalnymi metodami stało się szczególnie popularne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wzrosło wtedy na nowo zainteresowanie medycyna naturalną, a tym samym holistyczne podejście do zdrowia.

W obecnych czasach naturoterapia to część medycy komplementarnej oraz alternatywnej. Jest praktykowana w na całym świecie.

Spis treści

 1. Na czym polega naturoterapia?
 2. Kim jest naturopata?
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Naturopata - kurs zawodowy
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega naturoterapia?


Naturoterapia to wykorzystywanie przez naturopatę naturalnych metod terapii. Należą do nich ziołolecznictwo, arteterapia, akupunktura, akupresura, hydroterapia, a także inne terapeutyczne metody.

Terapie naturalne połączone z praktykami klasycznej medycyny pozwalają na holistyczne podejście do pacjenta, a tym samym szybszą i dokładną diagnostykę jego schorzenia. Naturoterapeuta dąży do wyeliminowania dolegliwości, szuka źródła ich powstania zarówno pośrednie, jak i te pozornie niezwiązane.


Kim jest naturopata?

W swojej pracy naturopata stosuje niekonwencjonalne naturalne metody terapii. Dzięki swoim kwalifikacją pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami. Bierze pod uwagę ich styl życia, aktywność fizyczną, czy sposób odżywiania.


Nie skupia się na symptomach choroby, ale dociera do jej przyczyn na każdym poziomie występowania. Naturopata łączy różne metody mające na celu przywrócenie do zdrowia.


Prowadzić może one konsultacje zarówno w bezpośrednim kontakcie jak i online. To przyszłościowy zawód umożliwiający rozwój na licznych ścieżkach kariery.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Naturopata - kurs zawodowy

W Polsce kurs naturopata, który potwierdza kwalifikacje w zawodzie (kod zawodu 323009) jest prowadzony przez Cech Naturopatów oraz Hipnotyzerów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji egzaminy państwowe odbywają się w lipcu oraz w grudniu.


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Jedna płatność = dożywotni dostęp

Tożsamo z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności.


Warto wiedzieć, że do zawodu naturopata zgodnie z doktryną holizmu, należą:


 • dietetyka, ziołolecznictwo oraz suplementacja,
 • terapie energetyczne w tym akupunktura, akupresura, klawipunktura, elektropunktura,
 • terapie manualne- biomasaż, chiropraktyka i osteopatia,
 • coaching i terapia systemowa związana ze środowiskiem dom/praca,
 • hipnoterapia.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturopatą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
03Godzin
07Minut
42Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN