bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturopata - kto to jest ?

Blog healthcare

Naturopata - kto to jest ?

Wiele osób zastanawia się kto jest naturopata. Naturopata to specjalista medycy naturalnej. Dzięki fachowej wiedzy diagnozuje oraz leczy holistycznie. Posiada on szeroką wiedzę o człowieku, a także jego chorobach.


Leczenie naturalnymi metodami stało się szczególnie popularne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wzrosło wtedy na nowo zainteresowanie medycyna naturalną, a tym samym holistyczne podejście do zdrowia.

W obecnych czasach naturoterapia to część medycy komplementarnej oraz alternatywnej. Jest praktykowana w na całym świecie.

Spis treści

 1. Na czym polega naturoterapia?
 2. Kim jest naturopata?
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Naturopata - kurs zawodowy
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega naturoterapia?


Naturoterapia to wykorzystywanie przez naturopatę naturalnych metod terapii. Należą do nich ziołolecznictwo, arteterapia, akupunktura, akupresura, hydroterapia, a także inne terapeutyczne metody.

Terapie naturalne połączone z praktykami klasycznej medycyny pozwalają na holistyczne podejście do pacjenta, a tym samym szybszą i dokładną diagnostykę jego schorzenia. Naturoterapeuta dąży do wyeliminowania dolegliwości, szuka źródła ich powstania zarówno pośrednie, jak i te pozornie niezwiązane.


Kim jest naturopata?

W swojej pracy naturopata stosuje niekonwencjonalne naturalne metody terapii. Dzięki swoim kwalifikacją pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami. Bierze pod uwagę ich styl życia, aktywność fizyczną, czy sposób odżywiania.


Nie skupia się na symptomach choroby, ale dociera do jej przyczyn na każdym poziomie występowania. Naturopata łączy różne metody mające na celu przywrócenie do zdrowia.


Prowadzić może one konsultacje zarówno w bezpośrednim kontakcie jak i online. To przyszłościowy zawód umożliwiający rozwój na licznych ścieżkach kariery.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Naturopata - kurs zawodowy

W Polsce kurs naturopata, który potwierdza kwalifikacje w zawodzie (kod zawodu 323009) jest prowadzony przez Cech Naturopatów oraz Hipnotyzerów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji egzaminy państwowe odbywają się w lipcu oraz w grudniu.


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Jedna płatność = dożywotni dostęp

Tożsamo z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności.


Warto wiedzieć, że do zawodu naturopata zgodnie z doktryną holizmu, należą:


 • dietetyka, ziołolecznictwo oraz suplementacja,
 • terapie energetyczne w tym akupunktura, akupresura, klawipunktura, elektropunktura,
 • terapie manualne- biomasaż, chiropraktyka i osteopatia,
 • coaching i terapia systemowa związana ze środowiskiem dom/praca,
 • hipnoterapia.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturopatą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN