Naturopata - kto to jest ?

Naturopata - kto to jest ?

Wiele osób zastanawia się kto jest naturopata. Naturopata to specjalista medycy naturalnej. Dzięki fachowej wiedzy diagnozuje oraz leczy holistycznie. Posiada on szeroką wiedzę o człowieku, a także jego chorobach.


Leczenie naturalnymi metodami stało się szczególnie popularne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wzrosło wtedy na nowo zainteresowanie medycyna naturalną, a tym samym holistyczne podejście do zdrowia.

W obecnych czasach naturoterapia to część medycy komplementarnej oraz alternatywnej. Jest praktykowana w na całym świecie.

Na czym polega naturoterapia?


Naturoterapia to wykorzystywanie przez naturopatę naturalnych metod terapii. Należą do nich ziołolecznictwo, arteterapia, akupunktura, akupresura, hydroterapia, a także inne terapeutyczne metody.

Terapie naturalne połączone z praktykami klasycznej medycyny pozwalają na holistyczne podejście do pacjenta, a tym samym szybszą i dokładną diagnostykę jego schorzenia. Naturoterapeuta dąży do wyeliminowania dolegliwości, szuka źródła ich powstania zarówno pośrednie, jak i te pozornie niezwiązane.


Kim jest naturopata?

W swojej pracy naturopata stosuje niekonwencjonalne naturalne metody terapii. Dzięki swoim kwalifikacją pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami. Bierze pod uwagę ich styl życia, aktywność fizyczną, czy sposób odżywiania.


Nie skupia się na symptomach choroby, ale dociera do jej przyczyn na każdym poziomie występowania. Naturopata łączy różne metody mające na celu przywrócenie do zdrowia.


Prowadzić może one konsultacje zarówno w bezpośrednim kontakcie jak i online. To przyszłościowy zawód umożliwiający rozwój na licznych ścieżkach kariery.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Naturopata - kurs zawodowy

W Polsce kurs naturopata, który potwierdza kwalifikacje w zawodzie (kod zawodu 323009) jest prowadzony przez Cech Naturopatów oraz Hipnotyzerów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji egzaminy państwowe odbywają się w lipcu oraz w grudniu.


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Jedna płatność = dożywotni dostęp

Tożsamo z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności.


Warto wiedzieć, że do zawodu naturopata zgodnie z doktryną holizmu, należą:


 • dietetyka, ziołolecznictwo oraz suplementacja,
 • terapie energetyczne w tym akupunktura, akupresura, klawipunktura, elektropunktura,
 • terapie manualne- biomasaż, chiropraktyka i osteopatia,
 • coaching i terapia systemowa związana ze środowiskiem dom/praca,
 • hipnoterapia.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturopatą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca