bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Odczulanie - jak działa i kiedy się na nie zdecydować? Na czym polega odczulanie? Odczulanie na kota i roztocza. Immunoterapia alergenowa

Blog healthcare

Odczulanie - jak działa i kiedy się na nie zdecydować? Na czym polega odczulanie? Odczulanie na kota i roztocza. Immunoterapia alergenowa

Sprawdź czym jest odczulanie i jak może ci to pomóc w walce z alergenami

Spis treści

 1. Na czym polega odczulanie
 2. Odczulanie - skuteczna metoda łagodzenia objawów alergii
 3. Odczulanie na kota - redukcja alergii u miłośników kotów
 4. Odczulanie na roztocza - walka z alergią domową
 5. Odczulanie na psa - jak zmniejszyć reakcję alergiczną na psy
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Ile kosztuje odczulanie? Przegląd kosztów i dostępności tej metody terapeutycznej
 8. Odczulanie – immunoterapia alergenowa
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega odczulanie

Odczulanie jest procedurą medyczną mającą na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie reakcji alergicznych organizmu na określone substancje. Polega na stopniowym wprowadzaniu alergenu do organizmu w celu zwiększenia jego tolerancji. Istnieją różne metody odczulania, w zależności od rodzaju alergenu i stopnia reakcji alergicznej. Najczęściej stosowaną metodą jest immunoterapia, która polega na regularnym podawaniu alergenu w coraz większych dawkach. Dzięki temu organizm stopniowo przyzwyczaja się do obecności substancji wywołującej reakcję alergiczną i przestaje na nią reagować. Odczulanie może być stosowane w przypadku alergii na pyłki roślin, roztocza, sierść zwierząt oraz niektóre pokarmy. Proces odczulania może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od indywidualnych cech organizmu i reakcji alergicznej. Odczulenie jest skuteczną metodą leczenia alergii i może przynieść długotrwałe ulgi w przypadku wielu pacjentów. 

Odczulanie - skuteczna metoda łagodzenia objawów alergii

Alergie mogą być niezwykle uciążliwe i wpływać negatywnie na nasze codzienne funkcjonowanie. Wśród licznych metod leczenia alergii, odczulanie wydaje się być jedną z najbardziej skutecznych. Czym dokładnie jest odczulanie i jak działa? W jaki sposób możemy zdecydować się na odczulanie? W niniejszym artykule omówimy te zagadnienia i przedstawimy korzyści związane z odczulaniem jako terapią alergiczną.

Odczulanie polega na stopniowym i kontrolowanym wprowadzaniu alergenu do organizmu, w celu zmniejszenia wrażliwości na ten alergen. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie reakcji immunologicznej organizmu na alergen i łagodzenie objawów alergii. Odczulanie można przeprowadzić na wiele różnych alergenów, takich jak pyłki roślin, grzyby, sierść zwierząt czy roztocza.

Odczulanie na kota - redukcja alergii u miłośników kotów

Dla wielu osób alergia na koty może być prawdziwym utrapieniem. Jednak, dzięki odczulaniu, można zredukować reakcję alergiczną na sierść kotów. Proces odczulania na kota polega na stopniowym wprowadzaniu alergenu (proteiny obecne w ślinie i łuskach kocich) do organizmu, dzięki czemu organizm pacjenta może stopniowo tolerować alergen i zmniejszać objawy alergii na koty. Odczulanie na kota przeprowadzane jest przez okres 3-5 lat, a efekty terapii mogą się utrzymywać przez wiele lat po zakończeniu leczenia.

Odczulanie na roztocza - walka z alergią domową

Roztocza to niewidoczne gołym okiem pajęczaki, które mogą być alergenem dla wielu osób. Ich alergiczne reakcje, takie jak kichanie, kaszel, świąd, łzawienie oczu czy astma, mogą znacząco wpływać na jakość życia. Odczulanie na roztocza polega na wprowadzaniu alergenów roztoczy do organizmu pacjenta, aby stopniowo zmniejszać wrażliwość organizmu na te alergeny. Terapia odczulająca na roztocza może być wykonywana za pomocą zastrzyków lub tabletek podjęzykowych, w zależności od preferencji pacjenta i zaleceń lekarza.

Odczulanie na psa - jak zmniejszyć reakcję alergiczną na psy

Dla osób cierpiących na alergię na psy, odczulanie może być skuteczną metodą zmniejszającą objawy alergii. W przypadku odczulania na psa, organizm pacjenta stopniowo toleruje alergeny obecne w sierści i ślinie psa poprzez systematyczne wprowadzanie alergenów do organizmu. Odczulanie na psa może pomóc w redukcji reakcji alergicznych, takich jak swędzenie, kaszel, kichanie czy pokrzywka. Ważne jest jednak, żeby podjąć stosowne środki ostrożności i skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do odczulania.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ile kosztuje odczulanie? Przegląd kosztów i dostępności tej metody terapeutycznej

Przed przystąpieniem do odczulania, wiele osób zastanawia się, ile to będzie kosztować i czy będzie dostępne dla nich. Ceny odczulania mogą się różnić w zależności od kraju, regionu i rodzaju alergii. Odczulanie na ogół jest leczeniem długoterminowym, co oznacza, że pacjenci będą musieli nabywać odpowiednie dawki alergenu przez dłuższy czas. Biorąc pod uwagę koszt produktów odczulających i wizyt lekarskich, cena terapii odczulającej może być znacząca. Warto jednak porozmawiać z lekarzem, aby uzyskać bardziej precyzyjne informacje na temat kosztów i dostępności odczulania dla danej alergii.

Odczulanie jest jedną z najbardziej skutecznych metod terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na alergie. Dzięki stopniowemu wprowadzaniu alergenów do organizmu, odczulanie pozwala na zmniejszenie wrażliwości organizmu i łagodzenie objawów alergii. Jeśli cierpisz na alergię, warto skonsultować się z lekarzem i zastanowić się nad możliwością odczulania.

Odczulanie – immunoterapia alergenowa

Odczulanie, zwane również immunoterapią alergenową, jest skuteczną metodą leczenia alergii. Polega ono na stopniowym wprowadzaniu organizmu w alergen, który jest przyczyną reakcji alergicznej. Proces ten ma na celu zmniejszenie albo całkowite wyeliminowanie objawów alergii u pacjenta. Immunoterapia alergenowa może być stosowana w leczeniu alergicznej astmy oskrzelowej, siennego kataru, alergii na pyłki, roztocza oraz jad owadów. Pierwszym krokiem w odczulaniu jest przeprowadzenie testów skórnych w celu ustalenia alergenów, na które pacjent jest uczulony. Następnie, na podstawie wyników tych testów, lekarz dobiera odpowiednie dawki alergenów, które będą stopniowo podawane pacjentowi przez określony czas. Podczas immunoterapii organizm stopniowo przestaje reagować na alergen, co prowadzi do zmniejszenia objawów alergii. Odczulanie jest długotrwałym procesem, jednak może przynieść długotrwałe efekty i poprawę jakości życia u osób cierpiących na alergie. 

Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz