bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturopata - zarobki lekarza medycyny naturalnej

Blog healthcare

Naturopata - zarobki lekarza medycyny naturalnej

Ile zarabia lekarz medycyny naturalnej ? Naturopata stosuje niekonwencjonalne naturalne metody terapii w celach leczniczych, a także diagnostycznych. Należy do nich m.in : ziołolecznictwo, arteterapia, diety, akupunktura, akupresura, hydroterapia, irydologia. Zaobserwować można wzrost zainteresowania medycyną naturalną, która znana jest już od wieków. Coraz więcej osób dostrzega potrzebę wsparcia leczenia metodami niekonwencjonalnymi. Praca w zawodzie naturopaty jest, więc bardzo perspektywicznym kierunkiem rozwoju.

Spis treści

 1. Naturopata - kto to jest ?
 2. Kod zawodu
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Ile zarabia naturopata?
 5. Jak zostać naturopatą?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Naturopata - kto to jest ?

Wiele osób zastanawia się kim jest naturopata i czym się zajmuje? W zakres jego obowiązków wchodzi udzielanie porad dotyczących higieny życia, odpowiedniego odżywiania, prowadzenia zdrowego trybu życia, czy aktywności fizycznej. Ponadto uczy jak przy współpracy z naturą i przy pomocy właściwych sposobów odżywiania aktywnego trybu życia powrócić do równowagi i harmonii w sferze fizycznej, psychicznej, duchownej, emocjonalnej, a także mentalnej.

Naturopata wykorzystuje różne metody terapii i dzięki temu podchodzi do człowieka całościowo. Nie skupia się tylko i wyłącznie na danym schorzeniu, ale bierze pod uwagę różne aspekty. Warto wiedzieć, że naturoterapia to holistyczne podejście do człowieka.

Podsumowując w zakres obowiązków specjalisty medycyny naturalnej wchodzi:

 • nawiązywanie kontaktu z podopiecznym w celu określenia celu wizyty
 • określanie bilansu energii życiowej na podstawie przeprowadzonych badań np. z tęczówki oka
 • ułożenie indywidualnego oraz kompleksowego programu terapii
 • dzielnie się podczas konsultacji poradami dotyczącymi zachowania odpowiedniej higieny życia, diety, czy ćwiczeń fizycznych
 • stosowanie wybranej metody terapii m.in: akupunktury, akupresury, aromatoterapii, arteterapii
 • dbanie o dokumentację zabiegów
 • zajmowanie się prowadzeniem warsztatów
 • działalność profilaktyczna
 • promowanie zdrowego stylu życia
 • doskonalenie swojej wiedzy, zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności

Kod zawodu

Naturopata został sklasyfikowany pod kodem zawodu 323009

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ile zarabia naturopata?

Typowa medycyna akademicka jest dziedziną, która nieustannie rozwija się. Zauważyć można jednak wzrost zainteresowania wykorzystania niekonwencjonalnych naturalnych metod terapii w leczeniu oraz profilaktyce zdrowotnej. Praca w tym zawodzie jest, więc perspektywicznym kierunkiem rozwoju. W wyniku tego ten zawód może przynieść satysfakcjonującą karierę, a co za tym idzie atrakcyjne zarobki. Różnią się one jednak od długości stażu, posiadanych kwalifikacji, czy miejsca wykonywania zawodu. Naturoterapeuta prowadzący praktykę we własnym gabinecie będzie zarabiał więcej niż specjalista zatrudniony u kogoś. Zakładając, że średni koszt wizyty to 150 zł, a przeprowadzając tylko 3 konsultacje dziennie otrzyma miesięcznie 9 tys złotych przychodu ( bez dodatkowej sprzedaży ziół, czy suplementów).

Warto wiedzieć, że miejsc pracy jest wiele, dlatego warto zaznajomić się z różnym ofertami. Naturopaci mogą znaleźć pracę w gabinetach: terapeutycznych, SPA, odnowy biologicznej, czy uzdrowiskowych. Ponadto ich kompetencje umożliwiają podjęcie pracy w ośrodkach terapii uzależnień, profilaktyki zdrowia, placówkach oświatowych, stowarzyszeniach, czy fundacjach. Na ilość przepracowanych godzin ma natomiast wpływ zaplanowanych sesje terapeutyczne.

Jak zostać naturopatą?

W celu zostania naturopatą należy zdobyć wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, terapii naturalnych oraz odbyć kurs naturopaty. Wykształcenie dzięki, któremu będzie możliwe wykonywanie pracy w zawodzie można uzyskać przy pomocy przygotowania zawodowego. Takie przygotowanie jest oferowane przez ośrodki kształcenia zawodowego albo ustawicznego. Niezbędną widzę dotyczącą naturalnych metod terapii i leczenia można także zdobyć na szkoleniach online, np. tych znajdujących się na platformie edukacyjnej BezTabletek.pl. To źródło wiedzy dotyczącej leczenia i profilaktyki we współpracy z naturą w oparciu o różne metody diagnostyczne. Ponadto na znajdujących się tam kursach poruszane są tematy związane z dietetyką, a dzięki wideo, e-bookom, podcastom, czy różnymi artykułami zdobywanie wiedzy staje się łatwiejsze.

Warto wiedzieć, że zgodnie z klasyfikacją zawodów i specjalności (zgodnie z rozporządzeniem ministra) i dla potrzeb rynku pracy naturopata został sklasyfikowany pod kodem zawodu 323009. Dodatkowo wiedzę z zakresu naturalnych metod leczenia można uzyskać dzięki studiom podyplomowym na wybranych uczelniach wyższych jak również w platformie edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturopatą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN