Naturopata - kurs zawodowy

Naturopata - kurs zawodowy

Jak zostać naturopatą? Na jakie kursy i szkolenia warto się zdecydować? W ostatnim czasie zaobserwować można wzrost zainteresowania naturalnymi metodami, które wpływają na poprawę stanu zdrowia. Medycyna alternatywna staje się coraz bardziej popularna. Wynika to po części ze zmiany myślenia o zdrowiu.

Naturopatia - naturalne metody leczenia


Leczenie naturalnymi metodami było już popularne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Zaobserwować było można wtedy wzrost zainteresowania medycyna naturalną, czyli holistyczne podejście do zdrowia.

Naturopatia polega na wykorzystywaniu przez naturopatę naturalnych metod terapii. Zaliczyć można do nich ziołolecznictwo, arteterapia, akupunktura, akupresura, hydroterapia oraz inne terapeutyczne metody. 

Terapie naturalne połączone z praktykami klasycznej medycyny pozwalają na holistyczne podejście do pacjenta, a tym samym szybszą i dokładną diagnostykę jego schorzenia.

Praca naturopata polega natomiast na wyeliminowaniu dolegliwości, szukaniu przyczyn ich powstania  

Posiada on umiejętności i kwalifikacje dzięki którym pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami. Naturoterapeuta pomaga także swoim podopiecznym wprowadzić w życie zdrowy styl życia, który ma niezliczone zdrowotne korzyści.

Ponadto nie skupia się na symptomach choroby, ale dzięki wybranej metodzie terapii dociera do przyczyn choroby na każdym stadium jej występowania.

Dzięki wiedzy z zakresu medycyny naturalnej może on prowadzić konsultacje zarówno w bezpośrednim kontakcie jak i online. To przyszłościowy zawód umożliwiający m.in rozwój na licznych ścieżkach kariery, promowanie zdrowego stylu życia, prowadzenie działaności profilaktycznej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji egzaminy państwowe odbywają się w lipcu oraz w grudniu. 

Naturopata - kurs zawodowy

Kurs naturopata nadający kwalifikacje zawodowe NATUROPATA kod zawodu 323009 , na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014, Dz. U. 2018. poz. 227 t.j. w sprawie kwalifikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania umożliwia uczestnikom zdobycie niezbędnych uprawnień. Przystąpienie do egzaminu państwowego jest zwieńczeniem ukończenia kursu.


Na wykładach i zajęciach poruszane przez wykładowcę są zagadnienia z m.in:


 • dietetyki, ziołolecznictwa i suplementacji,
 • terapii energetycznych w tym akupunktury, akupresury, klawipunktury, elektropunktury,
 • terapii manualnych,
 • coachingu, terapii systemowych i porad dotyczących zachowania odpowiedniej higieny życia,
 • hipnoterapii,
 • medycyny alopatycznej.


Zaświadczenie ukończenia kursu i zdanie egzaminu umożliwia prowadzenie działaności profilaktycznej z zakresu medycyny naturalnej jak i również prowadzenie prac badawczych w dziedzinie naturoterapii.

Cele szkoły naturopatii

Głównym celem szkoleniowym szkół naturopatii jest to, aby uczestnik potrafił stosować naturalne metody terapii i leczenia takie jak: ziołolecznictwo, arterapię, diety, akupresurę, hydroterapię, czy inne w połączeniu z praktykami medycyny konwencjonalnej. Ponadto osoba zajmująca się w przyszłości naturo terapią powinna potrafić udzielać porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Kolejnym celem szkoły medycyny naturalnej jest zapoznanie uczestników z metodami i zasadami poprawy jakości życia pacjentów. Słuchacze nauczą się również prowadzić warsztaty terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem plastyki, muzyki, bajkoterapii, dramy, czy stymulowania zmysłów.

Ponadto zyskają praktyczne i teoretyczne umiejętności poparte odpowiednim zaświadczeniem z towaroznawstwa zielarskiego uprawniające do prowadzenia oraz sprzedawania w sklepie zielarsko medycznym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Ta instytucja uczy również jak kierować placówką terapii naturalnych. Ponadto kształtuje ona osoby wykonujące inne zawody medycyny komplementarnej, czy zajmujące się na codzień np. medycyną chińską.

Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek. W przeciwieństwie do innych tego typu platform nie musisz się martwić o dokonywanie co miesięcznych opłat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Tożsamo z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności.

Zdobądź potrzebne kwalifikacje, poszerz swoją wiedzę i ciesz się prowadzeniem działalności profilaktycznej z zakresu naturopatii. Pamiętaj nic tak nie rozwija i nie otwiera nowych dróg ścieżek kariery jak odpowiednie kształcenie.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturoterapeutą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Alkohol często kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem i beztroską. Niestety, jego nadmierne spożycie może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Jednym z nieprzyjemnych skutków picia jest doświadczanie stanów lękowych po spożyciu alkoholu.W tym artykule przybliżymy specyfikę lęku po alkoholu, jego objawy, wpływ na życie osoby pijącej oraz dostępne metody radzenia sobie z problemem.

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca