bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Naturopata - kurs zawodowy

Blog healthcare

Naturopata - kurs zawodowy

Jak zostać naturopatą? Na jakie kursy i szkolenia warto się zdecydować? W ostatnim czasie zaobserwować można wzrost zainteresowania naturalnymi metodami, które wpływają na poprawę stanu zdrowia. Medycyna alternatywna staje się coraz bardziej popularna. Wynika to po części ze zmiany myślenia o zdrowiu.

Spis treści

 1. Naturopatia - naturalne metody leczenia
 2. Naturopata - kurs zawodowy
 3. Cele szkoły naturopatii
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Naturopatia - naturalne metody leczenia


Leczenie naturalnymi metodami było już popularne w latach 70-tych ubiegłego wieku. Zaobserwować było można wtedy wzrost zainteresowania medycyna naturalną, czyli holistyczne podejście do zdrowia.

Naturopatia polega na wykorzystywaniu przez naturopatę naturalnych metod terapii. Zaliczyć można do nich ziołolecznictwo, arteterapia, akupunktura, akupresura, hydroterapia oraz inne terapeutyczne metody. 

Terapie naturalne połączone z praktykami klasycznej medycyny pozwalają na holistyczne podejście do pacjenta, a tym samym szybszą i dokładną diagnostykę jego schorzenia.

Praca naturopata polega natomiast na wyeliminowaniu dolegliwości, szukaniu przyczyn ich powstania  

Posiada on umiejętności i kwalifikacje dzięki którym pomaga pacjentom z różnymi schorzeniami. Naturoterapeuta pomaga także swoim podopiecznym wprowadzić w życie zdrowy styl życia, który ma niezliczone zdrowotne korzyści.

Ponadto nie skupia się na symptomach choroby, ale dzięki wybranej metodzie terapii dociera do przyczyn choroby na każdym stadium jej występowania.

Dzięki wiedzy z zakresu medycyny naturalnej może on prowadzić konsultacje zarówno w bezpośrednim kontakcie jak i online. To przyszłościowy zawód umożliwiający m.in rozwój na licznych ścieżkach kariery, promowanie zdrowego stylu życia, prowadzenie działaności profilaktycznej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji egzaminy państwowe odbywają się w lipcu oraz w grudniu. 

Naturopata - kurs zawodowy

Kurs naturopata nadający kwalifikacje zawodowe NATUROPATA kod zawodu 323009 , na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014, Dz. U. 2018. poz. 227 t.j. w sprawie kwalifikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania umożliwia uczestnikom zdobycie niezbędnych uprawnień. Przystąpienie do egzaminu państwowego jest zwieńczeniem ukończenia kursu.


Na wykładach i zajęciach poruszane przez wykładowcę są zagadnienia z m.in:


 • dietetyki, ziołolecznictwa i suplementacji,
 • terapii energetycznych w tym akupunktury, akupresury, klawipunktury, elektropunktury,
 • terapii manualnych,
 • coachingu, terapii systemowych i porad dotyczących zachowania odpowiedniej higieny życia,
 • hipnoterapii,
 • medycyny alopatycznej.


Zaświadczenie ukończenia kursu i zdanie egzaminu umożliwia prowadzenie działaności profilaktycznej z zakresu medycyny naturalnej jak i również prowadzenie prac badawczych w dziedzinie naturoterapii.

Cele szkoły naturopatii

Głównym celem szkoleniowym szkół naturopatii jest to, aby uczestnik potrafił stosować naturalne metody terapii i leczenia takie jak: ziołolecznictwo, arterapię, diety, akupresurę, hydroterapię, czy inne w połączeniu z praktykami medycyny konwencjonalnej. Ponadto osoba zajmująca się w przyszłości naturo terapią powinna potrafić udzielać porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Kolejnym celem szkoły medycyny naturalnej jest zapoznanie uczestników z metodami i zasadami poprawy jakości życia pacjentów. Słuchacze nauczą się również prowadzić warsztaty terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem plastyki, muzyki, bajkoterapii, dramy, czy stymulowania zmysłów.

Ponadto zyskają praktyczne i teoretyczne umiejętności poparte odpowiednim zaświadczeniem z towaroznawstwa zielarskiego uprawniające do prowadzenia oraz sprzedawania w sklepie zielarsko medycznym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Ta instytucja uczy również jak kierować placówką terapii naturalnych. Ponadto kształtuje ona osoby wykonujące inne zawody medycyny komplementarnej, czy zajmujące się na codzień np. medycyną chińską.

Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek. W przeciwieństwie do innych tego typu platform nie musisz się martwić o dokonywanie co miesięcznych opłat. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Tożsamo z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności.

Zdobądź potrzebne kwalifikacje, poszerz swoją wiedzę i ciesz się prowadzeniem działalności profilaktycznej z zakresu naturopatii. Pamiętaj nic tak nie rozwija i nie otwiera nowych dróg ścieżek kariery jak odpowiednie kształcenie.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli chcesz zostać naturoterapeutą bądź podnieść swoje kompetencję lub po prostu interesujesz się zdrowiem to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
04Godzin
22Minut
49Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN