Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Na czym polega detoksykacja organizmu? Jak prawidłowo oczyszczać organizm z toksyn? Detoksykacja organizmu to popularna metoda oczyszczenia organizmu z toksyn. Jak prawidło oczyszczać organnim? Czy detoks to tzw. "głodówka"? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak prawidłowo oczyścić organizm.

Detoksykacja organizmu - dla kogo?

Detoks organizmu jest polecany w szczególności osobom zmagającym się z częstymi bólami głowy, spadkiem energii, nagłym niewytłumaczalnym zmniejszeniem się masy ciała, czy problemami gastrycznymi. Odtruwanie organizmu będzie również pomocne przy długo towarzyszącym złym samopoczuciu.

Detoks organizmu pomoże m.in:

  • poprawić stan zdrowia, usprawnić pracę wątroby, czy perystaltykę jelit
  • zwiększyć energię
  • zmniejszyć cellulit
  • utracić zbędne kilogramy
  • wzmocnić włosy oraz paznokcie (dzięki niemu będą miały zdrowy wygląd)
  • uzyskać promienną cerę
  • uzupełnić braki witamin, bez konieczności wsparcia się lekami z apteki
  • polepszyć trawienie
  • usprawnić układ moczowy
  • usunąć metabolity leków z organizmu
  • pozbyć się wzdęć


Należy wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do stosowania diet oczyszczających. Proces oczyszczania nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, czy osób z poważnym problemami zdrowotnymi. Restrykcyjna dieta, a inaczej detoks nie jest odpowiedni dla każdej osoby. Warto jednak zrezygnować ze spożywania wysoko przetworzonych produktów, pić co najmniej 2 litry wody dziennie oraz jeść produkty bogate w witaminy i minerały. Zdrowa dieta to klucz do życia pełnego energii i zdrowia.

Sposoby na detoksykacje. Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Od czego zacząć oczyszczanie organizmu? Przede wszystkim należy wiedzieć, że prawidłowo przeprowadzony detox może przynieść liczne korzyści dla naszego organizmu, a niepoprawnie może nam poważnie zaszkodzić.

Domowych sposobów na oczyszczenie organizmu jest wiele, ale aby skutecznie przeprowadzić usuwanie toksyn z organizmu należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

  1. spożywaj organiczne produkty – powinny być one bez pestycydów, ulepszaczy, hormonów wzrostu,
  2. pij duże ilości wody (najlepiej wypijać co najmniej 2 litry) – oprócz tego, że woda nawadnia organizm, to usuwa niepotrzebne substancje oraz toksyny, przyspiesza metabolizm, ziołowa herbata również bardzo dobrze się tutaj sprawdzi
  3. spożywaj błonnik – pomaga usunąć toksyny i wspomaga przemianę materii. Ponadto błonnik zapobiega zaparciom, pomaga w wypróżnianiu
  4. ogranicz picie kawy oraz alkoholu - te produkty mogą utrudniać proces usuwania toksyn i objawiać się zakwaszeniem organizmu
  5. pamiętaj o spożywaniu urozmaiconych produktów - spożywaj owoce i warzywa, pij sok z kiszonej kapusty, ale zrezygnuj ze stosowania używek, spożywania czerwonego mięsa, słodyczy, fast-foodów

Odpowiednio przeprowadzony detoks pomaga w oczyszczaniu organizmu. Przez około 2-3 dni powinno się jeść surowe lub gotowane warzywa, a także owoce. Następnie do swojego menu dodaje się wyciskane soki warzywne, owocowe i owocowo-warzywne.Przy 4 dniu do diety należy dodać kefir, jogurt, czy maślankę. Od 6 dnia urozmaica się dietą najczęściej o dziki ryż, otręby, płatki, albo grubo ziarniste kasze. Od 8 dnia dietę warto wzbogacić o chudy ser biały, a przy 10 dniu można wprowadzić do diety gotowaną rybę. Przy rozpoczęciu 12 dnia włączyć do menu można chude mięso drobiowe.

Ponadto dietę warto uzupełnić o zioła, które uzupełnią proces detoksykacji. Zaliczają do nich m.in:

  • czystek – stosuje się go w oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich,
  • rumianek – ma działanie przeciwzapalne. Posiada także właściwości przeczyszczające i ułatwiające pozbywanie się złogów z jelitowych,
  • ostropest plamisty – charakteryzuje się działaniem odtruwającym. Stosuje się go w oczyszczaniu organizmu z toksyn,
  • pokrzywa – ma działanie moczopędnie i przeciw obrzękowe. Przeciwdziała również zatrzymywaniu się płynów w organizmie.

Czas trwania detoksu jest zależny od wielu czynników. Zaliczają się do nich między innymi: stan zdrowia, wiek, czy stopień zanieczyszczenia organizmu. Zasadnicze znaczenie ma również to, czy już wcześniej stosowaliśmy detoks.

Zazwyczaj czas trwania detoksu to 14 dni.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak długo utrzymują się efekty detoksykacji?

Długość efektów detoksu jest zależny od danej osoby. Kluczową rolę odgrywa tutaj również przestrzeganie zasad wybranego detoksu. Ponadto długość efektów jest zależna od stanu zdrowia, wieku.

Detoksykacja jest przede wszystkim wskazana w przypadku zatrucia organizmu toksynami, pasożytami, bakteriami, czy szkodliwymi substancjami. Przed jej przeprowadzeniem warto skonsultować się z lekarzem.

Ponadto należy przestrzegać reguł detoksu. Przeprowadzony w niewłaściwy sposób może nie tylko nie przynieść efektów, ale zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Interesują Cię procesy i sposoby wspomagające oczyszczanie organizmu? Zastanawiasz się, dzięki czemu przyspiesza się tracenie zbędnych produktów przemiany materii? Dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl i poszerz swoją wiedzę na temat funkcjonowania wszystkich układów znajdujących się w naszym organizmie. Poznaj sposoby na zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia. Wyróżnij się wiedzą spośród innych osób w Twojej branży oraz dowiedz się co skutecznie oczyszcza ze złogów z jelita grubego, a także wspomaga pracę wątroby. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na temat oczyszczania organizmu?

Szkolenie dotyczące terapii oczyszczania organizmu znajdziesz na platformie Bez Tabletek w postaci video/e-booka. Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej dla osób interesujących się zdrowiem.Co miesiąc nowe unikalne treści.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Legionella to rodzaj bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie legionelozy, w tym dwóch głównych form tej choroby: choroby legionistów i gorączki Pontiac. Nazwa pochodzi od epidemii, która wybuchła w 1976 roku w Filadelfii podczas zjazdu weteranów wojennych, zwanych Legionistami. Choroba, będąca wówczas tajemniczym i śmiertelnym schorzeniem, stała się przedmiotem intensywnych badań naukowych, które doprowadziły do odkrycia Legionella pneumophila jako głównego czynnika sprawczego.

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Odpowiednia postawa ciała nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Codzienne nawyki, takie jak sposób siedzenia przy biurku, sposób chodzenia czy spania, mają ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa i mięśni. W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Historia medycyny zna wiele koncepcji, podejść i praktyk mających na celu leczenie chorób. Ich rozwój narodził się z troski ludzi o zdrowie i życie, ale też ze specyficznych uwarunkowań kulturowych, geograficznych i cywilizacyjnych. Dlaczego przez wieki za niezbędne uważano stosowanie ziół, duchowe ceremonie, krioterapię, akupunkturę czy homeopatię, a dziś te formy leczenia nie są równoznaczne z medycyną tradycyjną lub konwencjonalną, lecz bywają określane jako alternatywne, komplementarne, naturalne, holistyczne, integracyjne czy innowacyjne? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy w dążeniu do optymalnego leczenia oraz w walce o szacunek dla różnorodności kulturowej, filozoficznej i naukowej.

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem rośnie zapotrzebowanie na zdrowsze przekąski. Tradycyjne słodycze, bogate w cukier i niezdrowe tłuszcze, mogą przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych. W tym artykule zbadamy alternatywne przekąski, które mogą zaspokoić apetyt, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników odżywczych, a wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja

195

97.5zł / rok

24h

00Dni
19Godzin
25Minut
56Sekund
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca