Kulki gejszy - jakie są wskazania do stosowania? Jak działają i metody aplikacji. Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa? 

Kulki gejszy - jakie są wskazania do stosowania? Jak działają i metody aplikacji. Kulki gejszy – czym są i jak się ich używa? 

Kulki gejszy to jedna z metod stosowana dla wzmocnienia mięśni dna miednicy. Są skutecznym sposobem na nietrzymanie moczu oraz inne problemy związane z osłabieniem mięśni. W tym artykule dowiesz się, jak działają kulki gejszy, jak prawidłowo z nich korzystać i jakie korzyści przynoszą regularne ćwiczenia. Ponadto, zapoznamy się również z nową odsłoną tej popularnej metody - kulki gejszy wibrujące.

Kulki gejszy na nietrzymanie moczu - Skuteczna metoda wzmocnienia mięśni dna miednicy

Nietrzymanie moczu jest problemem, który może dotykać wiele osób, zwłaszcza kobiet w podeszłym wieku oraz po porodzie. Jedną z efektywnych metod wzmacniających mięśnie dna miednicy i przeciwdziałających nietrzymaniu moczu są kulki gejszy. Kulki te pozwalają na aktywne zaangażowanie mięśni wewnątrz ciała i ich systematyczne ćwiczenie. Działają one jako wagi, które stymulują mięśnie do pracy, jednocześnie poprawiając ich elastyczność i siłę.

Kulki gejszy - Czym są i jak działają?

Kulki gejszy, zwane również kulami waginalnymi lub kulami Kegla, to małe kuliste przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego lub silikonu. Ich rozmiar jest dopasowany do anatomicznych wymiarów pochwy, co pozwala na ich bezpieczne używanie. Kulki gejszy działają na zasadzie treningu mięśniowego. Podczas ich stosowania, mięśnie dna miednicy są napinane, co przyczynia się do ich wzmacniania.

Kulki gejszy - Jak prawidłowo używać w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy?

Aby prawidłowo korzystać z kul gejszy, należy przestrzegać kilku ważnych kroków. Po pierwsze, przed rozpoczęciem treningu z kulami gejszy, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz problemy zdrowotne lub jesteś w ciąży. Następnie, kulki gejszy należy dokładnie umyć w ciepłej wodzie z mydłem lub specjalnym środkiem dezynfekującym i osuszyć. Przed włożeniem kul, można użyć specjalnego żelu nawilżającego lub wazeliny, aby ułatwić wprowadzenie kul do pochwy.

Podstawowa metoda ćwiczenia polega na wprowadzeniu jednej lub dwóch kul do pochwy, a następnie utrzymaniu ich tam przez kilka minut, wykonując delikatne skurcze mięśni. Stopniowo można zwiększać czas noszenia kul oraz ilość używanych kul, w zależności od indywidualnych możliwości i zaleceń lekarza. Ważne jest, aby podczas ćwiczeń kontrolować napięcie mięśni, unikając jednocześnie nadmiernego napinania.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Kulki gejszy - Jak aplikować i jakie są korzyści z ich regularnego stosowania?

Aplikacja kul gejszy jest prosta. Po umyciu i osuszeniu kul, należy sprawdzić, czy są one całkowicie suche. Następnie, krótszym końcem należy doładować kulki, a następnie delikatnie włożyć je do pochwy. Ważne jest, aby kulki były odpowiednio umieszczone wewnątrz pochwy, by możliwe było ich łatwe usunięcie później.

Regularne stosowanie kul gejszy przynosi wiele korzyści. Oprócz wzmacniania mięśni dna miednicy i przeciwdziałania nietrzymaniu moczu, kulki gejszy mogą także poprawić kontrolę nad mięśniami i zwiększyć odczucia podczas kontaktu seksualnego. Dodatkowo, mogą one pomóc w utrzymaniu elastyczności i zdrowia pochwy.

Kulki gejszy wibrujące - Nowa odsłona popularnej metody ćwiczeń mięśni Kegla

Kulki gejszy wibrujące stanowią nową odsłonę popularnej metody ćwiczeń mięśni Kegla. Dodatkowo do funkcji treningowych mają również wbudowany wibrator, który dodatkowo stymuluje mięśnie i zwiększa przyjemność z ćwiczeń. Kulki gejszy wibrujące są idealne dla osób, które chcą podnieść jakość swojego treningu mięśni Kegla i jednocześnie cieszyć się dodatkowym doznaniem wibracji.

Warto pamiętać, że kulki gejszy wibrujące wymagają starannego czyszczenia i konserwacji, ponieważ mają one dodatkowe mechanizmy wibracji. Należy przestrzegać instrukcji producenta w celu zachowania higieny i zapewnienia odpowiedniego działania produktu.

Kulki gejszy są skuteczną metodą wzmacniania mięśni dna miednicy. Regularne stosowanie może przynieść korzyści zarówno zdrowotne, jak i seksualne. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem treningu skonsultować się z lekarzem. Zadbaj o swoje zdrowie i wzmocnij swój mięsień dna miednicy już dziś!

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca