Kinesiotaping - czym jest i jak naklejać plastry? Jak długo stosować plastry kinesiotapingu. Kinesiotaping – na czym polega plastrowanie dynamiczne? 

Kinesiotaping - czym jest i jak naklejać plastry? Jak długo stosować plastry kinesiotapingu. Kinesiotaping – na czym polega plastrowanie dynamiczne? 

Czy kiedykolwiek słyszałeś o kinesiotapingu? To metoda terapeutyczna, która wykorzystuje specjalne plastry do poprawy funkcjonowania mięśni, stawów i tkanek. Kinesiotaping może być stosowany na różnych częściach ciała, w tym również na twarzy. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe informacje na temat kinesiotapingu, zasad nakładania plastrów oraz różnych kolorów taśm. Dowiesz się również, jakie są korzyści stosowania tej metody, czy istnieją jakiekolwiek skutki uboczne i w jaki sposób kinesiotaping może pomóc kobietom w ciąży.

Kinesiotaping twarzy - Zastosowanie i korzyści

Kinesiotaping na twarz może mieć wiele zastosowań terapeutycznych. Może być stosowany do łagodzenia bólu, redukcji obrzęków, poprawy funkcji mięśni twarzy, a także do zmniejszenia widoczności blizn. Kinesiotaping na twarzy może być szczególnie skuteczny w przypadku osób cierpiących na różne schorzenia, takie jak pourazowe stany zapalne mięśni, cukrzyca, porażenie Bella, stany pourazowe pooperacyjne i wiele innych. Jednak zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą przed zastosowaniem kinesiotapingu na twarz, aby ustalić prawidłową diagnozę i odpowiednie metody leczenia.

Jak naklejać plastry kinesiotaping na twarz - Podstawowe zasady

 1. Upewnij się, że skóra jest czysta i sucha przed nałożeniem plastra. Jeśli jest potrzeba, możesz przemyć twarz delikatnie wodą z mydłem i dokładnie ją osuszyć.
 2. Przygotuj plaster, odłamując go z roli na odpowiednią długość dla danej części twarzy. Zaokrągl końce plastra, aby uniknąć ostrych krawędzi.
 3. Delikatnie nałóż plaster na odpowiednie miejsce na twarzy, zapewniając odpowiednią napiętość taśmy. Upewnij się, że plaster nie jest zbyt mocno naprężony ani zbyt luźny.
 4. Aby zapewnić lepszą przyczepność plastrów, delikatnie potrzyj palcami powierzchnię taśmy.
 5. Pamiętaj, żeby nie wkładać plastra na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Jeśli masz jakiekolwiek reakcje alergiczne na plaster, natychmiast go usuni.

Kinesiotaping - Co oznaczają różne kolory plastrowych taśm?

W kinesiotapingu stosuje się różne kolory taśm, które mają różne znaczenie. Często używane kolory to:

 • Niebieski: stosowany głównie w celu redukcji bólu mięśniowego i zapobieganiu kontuzjom.
 • Czerwony: może pomóc w pobudzaniu krążenia i poprawie funkcjonowania mięśni.
 • Żółty: zwykle stosowany w celu wspierania układu limfatycznego i redukcji obrzęków.
 • Czarny: stosowany do stabilizacji stawów i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Warto podkreślić, że kolory taśm w kinesiotapingu mają raczej znaczenie symboliczne, a wybór konkretnego koloru zależy od preferencji terapeuty lub pacjenta.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Skutki uboczne kinesiotapingu - Czy istnieją ryzyka związane z jego stosowaniem?

W większości przypadków kinesiotaping jest stosowany bez żadnych skutków ubocznych lub komplikacji. Jednak niektóre osoby mogą doświadczać reakcji alergicznych na plaster, takie jak zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka. Jeśli pojawią się tego rodzaju objawy, zaleca się usunięcie plastra i skonsultowanie się z lekarzem. Ponadto, błędne zastosowanie kinesiotapingu lub niewłaściwe napięcie taśmy może prowadzić do nieprawidłowej stabilizacji stawów lub mięśni, co może zwiększyć ryzyko kontuzji. Dlatego niezwykle ważne jest, aby kinesiotaping był przeprowadzany pod nadzorem doświadczonego terapeuty.

Kinesiotaping w ciąży - jak łagodzi objawy?

Kinesiotaping może być pomocny dla kobiet w ciąży, które doświadczają niektórych typowych dolegliwości związanych z ciążą, takich jak ból kręgosłupa, obrzęki czy dyskomfort. Nakładanie specjalnych plastrów na odpowiednie części ciała może pomóc w łagodzeniu tych objawów i poprawie ogólnego samopoczucia. Jednak przed zastosowaniem kinesiotapingu w ciąży, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, aby sprawdzić, czy jest to bezpieczne i odpowiednie w danym przypadku.

Wprowadzenie kinesiotapingu do swojej codziennej rutyny może przynieść wiele korzyści. Jednak zawsze pamiętaj, że konsultacja z terapeutą lub lekarzem przed rozpoczęciem tej metody terapeutycznej jest kluczowa. Postępuj zgodnie z zaleceniami i ciesz się korzyściami, jakie niesie ze sobą kinesiotaping.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Zmęczenie oczu to powszechny problem, zwłaszcza w erze cyfrowej, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Wybór odpowiednich okularów może pomóc zminimalizować ten problem i zapewnić oczom większy komfort podczas pracy. W tym artykule omówimy, jakie okulary warto wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca