bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Kalistenika - ćwiczenia. Jak ćwiczyć mięśnie z ciężarem własnego ciała? Sprawdź najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Jaki ma to wpływ na zdrowie? Plan treningowy i przykładowe ćwiczenia 

Blog healthcare

Kalistenika - ćwiczenia. Jak ćwiczyć mięśnie z ciężarem własnego ciała? Sprawdź najlepsze ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Jaki ma to wpływ na zdrowie? Plan treningowy i przykładowe ćwiczenia 

Sprawdź czym jest kalistenika i jak trenować z ciężarem własnego ciała. Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała i trening siłowy z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Spis treści

 1. Kalistenika - efektywne ćwiczenia w domu bez sprzętu. Ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru
 2. Kalistenika - idealne ćwiczenia dla początkujących. Ćwicz mięśnie brzucha - podstawowe ćwiczenia
 3. Ćwiczenia na barki w kalistenice - wzmocnij i ukształtuj swoje barki
 4. Kalistenika - skuteczne ćwiczenia na brzuch
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Kalistenika - ćwiczenia na plecy dla wzmocnienia i poprawy postawy
 7. Kalistenika – prawidłowa technika oraz plan treningowy dla początkujących, średnio i zaawansowanych
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kalistenika - efektywne ćwiczenia w domu bez sprzętu. Ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru

Kalistenika to forma treningu, który wykorzystuje obciążenie własnego ciała do budowania siły, wytrzymałości i elastyczności mięśni. Jedną z największych zalet kalisteniki jest to, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani kosztownych abonamentów na siłownię. Można ją wykonywać w zaciszu domowego zacisza, dzięki czemu stanowi idealną opcję dla osób, które preferują trening w komfortowych warunkach.

Podstawowymi elementami kalisteniki są ćwiczenia wykonywane z wykorzystaniem własnego ciała jako oporu. Przykładami takich ćwiczeń są pompki, przysiady, wykroki i planche. Zróżnicowana gama kalistenicznych ćwiczeń pozwala na trening wszystkich głównych grup mięśniowych, takich jak klatka piersiowa, plecy, barki, ramiona, brzuch i nogi.

Kalistenika - idealne ćwiczenia dla początkujących. Ćwicz mięśnie brzucha - podstawowe ćwiczenia

Kalistenika może być szczególnie korzystna dla początkujących, ponieważ umożliwia rozwijanie siły i wytrzymałości mięśni bez obciążania stawów ciężkimi obciążeniami. Początkujący mogą także korzystać z prostych wariantów kalistenicznych ćwiczeń, które są bardziej dostępne dla ich poziomu zaawansowania. Przykładem takiego ćwiczenia są inwersje przy ścianie, ułatwione pompki na kolanach czy podpór na równaniu. Stopniowe wprowadzanie coraz bardziej zaawansowanych wariantów ćwiczeń pozwoli początkującym stopniowo zwiększać intensywność i skuteczność treningu.

Ćwiczenia na barki w kalistenice - wzmocnij i ukształtuj swoje barki

Barki są jednymi z najważniejszych mięśni górnej części ciała. Wzmocnienie i ukształtowanie tych mięśni nie tylko poprawi wygląd, ale przede wszystkim zapobiegnie urazom i dolegliwościom. Ćwiczenia na barki w kalistenice mogą być wykonywane na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy może dopasować trening do swoich możliwości. Przykładem kalistenicznego ćwiczenia na barki jest podciąganie na drążku. To doskonały sposób na rozwinięcie siły i masy mięśniowej w tej części ciała. Inne efektywne ćwiczenia obejmują wznosy ramion na boki czy przed siebie oraz pike push-upy.

Kalistenika - skuteczne ćwiczenia na brzuch

Wielu osób marzy o płaskim brzuchu i wyraźnie zarysowanych mięśniach brzucha, jednak nie każdy wie, jak do tego dojść. Kalistenika może być idealnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na skuteczne treningi bez konieczności korzystania z narzędzi czy sprzętu. Przykładem kalistenicznego ćwiczenia na brzuch jest plank. Plank jest formą statycznego ćwiczenia, które angażuje mięśnie brzucha, pleców i pośladków. Innym popularnym ćwiczeniem na brzuch w kalistenice jest skłon tułowia do przodu w pozycji leżącej, które angażuje mięśnie brzucha i dolnej części pleców.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Kalistenika - ćwiczenia na plecy dla wzmocnienia i poprawy postawy

Wiele osób cierpi na bóle pleców spowodowane przez złe nawyki postawy i słabe mięśnie pleców. Kalistenika może być skutecznym narzędziem do wzmocnienia mięśni pleców i poprawy postawy. Przykładem kalistenicznego ćwiczenia na plecy jest przysiady na jednej nodze - to ćwiczenie nie tylko angażuje mięśnie nóg, ale także wzmacnia mięśnie pleców, szczególnie dolnej części. Inne skuteczne ćwiczenia to pompki pike (przypominające stanie na rękach), kosiarka oraz superman. Wykonywanie tych ćwiczeń regularnie przyniesie widoczne efekty w postaci wzmocnienia mięśni pleców i poprawy postawy.

Ten poradnik wprowadził Cię w świat kalisteniki, gdzie własne ciało staje się jedynym narzędziem do ćwiczeń. Sama kalistenika jest bardzo zróżnicowana i pozwala na trenowanie różnych partii mięśniowych. Pamiętaj, że regularność treningu jest kluczowa, jeśli chcesz osiągnąć widoczne efekty.

Kalistenika – prawidłowa technika oraz plan treningowy dla początkujących, średnio i zaawansowanych

Kalistenika to forma ćwiczeń opierających się na wykorzystaniu masy własnego ciała. Jest to świetna metoda treningu, która pozwala na rozwijanie siły, gibkości i wytrzymałości. Aby osiągnąć optymalne rezultaty i uniknąć kontuzji, ważne jest stosowanie prawidłowej techniki podczas wykonywania ćwiczeń kalistenicznych. Pierwszym krokiem dla początkujących jest nauczenie się podstawowych ruchów, takich jak pompki, przysiady, podciąganie się i unoszenie nóg. Następnie można przechodzić do bardziej zaawansowanych wersji tych ćwiczeń, takich jak pompki na poręczach, muscle-up czy human flag. Plan treningowy dla początkujących powinien składać się z trzech treningów w tygodniu, z jednym dniem przerwy dla regeneracji. Średnio zaawansowani mogą trenować cztery razy w tygodniu, natomiast zaawansowani mogą ćwiczyć nawet pięć lub więcej razy w tygodniu. Ważne jest również rozmieszczenie ćwiczeń na różne partie mięśniowe, aby zapewnić równomierne ich rozwinięcie. Pamiętaj, aby zawsze rozgrzewać się przed treningiem oraz stosować prawidłową technikę, aby uniknąć kontuzji i osiągnąć najlepsze wyniki. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz