bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Joga Kundalini - na czym polega i kiedy zdecydować się na praktykę tej formy jogi? Czym jest joga dla początkujących

Blog healthcare

Joga Kundalini - na czym polega i kiedy zdecydować się na praktykę tej formy jogi? Czym jest joga dla początkujących

Sprawdć czym jest joga i jak zacząć ją praktykować. Joga dla początkujących

Spis treści

 1. Kundalini joga - na czym polega? Rodzaj jogi 
 2. Joga Kundalini - jak łączy asany, medytację i techniki oddechowe? Praktyka dla początkujących 
 3. Kundalini joga - zagrożenia - czy joga Kundalini jest niebezpieczna?
 4. Kundalini joga - efekty - jakich korzyści możesz się spodziewać?
 5. Kundalini joga - opinie - inspirujące spostrzeżenia i doświadczenia ludzi praktykujących jogę Kundalini
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Jak zacząć praktykować jogę i jakie są z tego korzyści?
 8. W czym może Ci pomóc praktyka jogi – podstawowe pozycje jogi dla początkujących.
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kundalini joga - na czym polega? Rodzaj jogi 

Joga Kundalini to forma jogi, która skupia się na energetycznym aspekcie praktyki. Głównym celem Kundalini jogi jest pobudzenie energii Kundalini, która według hinduistycznej tradycji jest ukryta w naszym ciele. Praktyka jogi Kundalini składa się z różnych elementów, takich jak asany (pozy ciała), medytacja, techniki oddechowe, śpiew mantr i powtarzanie określonych dźwięków.

Cechą charakterystyczną Kundalini jogi jest wykorzystanie specjalnych sekwencji ruchów i oddechów, zwanych krijas. Te dynamiczne i intensywne ćwiczenia mają na celu uwolnienie i obudzenie energii Kundalini, która jest uważana za źródło wewnętrznej mocy i duchowego rozwoju.

Joga Kundalini - jak łączy asany, medytację i techniki oddechowe? Praktyka dla początkujących 

Joga Kundalini łączy różne elementy praktyki, aby stymulować i uwolnić energię Kundalini. Podczas sesji Kundalini jogi wykonuje się serię asan, które pomagają w rozluźnieniu ciała i przygotowaniu go do medytacji. Asany są wykonywane w dynamicznym tempie, a ich sekwencje są opracowane tak, aby harmonizować energię w ciele.

Medytacja jest kluczowym elementem Kundalini jogi. Podczas medytacji koncentruje się na oddechu, wizualizacjach, powtarzaniu mantr lub na konkretnych punktach energetycznych w ciele, takich jak czakry. Medytacja pomaga uspokoić umysł, zwiększyć świadomość i rozwijać duchowość.

Techniki oddechowe, znane jako pranayama, również odgrywają istotną rolę w Kundalini jogi. Poprzez kontrolowanie oddechu, można zwiększyć przepływ energii i wpływać na jej kierunek w ciele. Praktyka pranayamy może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie witalności, redukcja stresu i poprawa koncentracji.

Kundalini joga - zagrożenia - czy joga Kundalini jest niebezpieczna?

Praktyka jogi Kundalini, podobnie jak każda inna forma aktywności fizycznej i duchowej, wiąże się z pewnymi potencjalnymi zagrożeniami. W zasadzie joga Kundalini jest bezpieczna dla większości ludzi, o ile jest praktykowana z rozwagą i pod okiem doświadczonego instruktora.

Jednym z najważniejszych aspektów Kundalini jogi jest stopniowe i ostrożne budowanie praktyki. Wprowadzanie się w nowe techniki i metody powinno odbywać się stopniowo, dając ciału i umysłowi czas na adaptację. Ważne jest również słuchanie swojego ciała i reagowanie na jego sygnały. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból podczas praktyki, zawsze powinieneś przerwać lub dostosować ćwiczenia.

Dla niektórych osób, praktyka Kundalini jogi może wywoływać silne emocje i ogólną niestabilność. W przypadku osób z traumatycznymi doświadczeniami lub zaburzeniami psychicznymi, ważne jest skonsultowanie się z terapeutą lub specjalistą przed rozpoczęciem praktyki Kundalini jogi.

Kundalini joga - efekty - jakich korzyści możesz się spodziewać?

Praktyka Kundalini jogi może przynieść wiele korzyści dla ciała i umysłu. Oto kilka potencjalnych efektów, jakich można się spodziewać:

 • Zwiększona świadomość siebie i swojego ciała
 • Poprawa elastyczności i siły mięśniowej
 • Redukcja poziomu stresu i lęku
 • Zwiększony poziom energii i witalności
 • Poprawa koncentracji i zdolności do relaksacji
 • Wywoływanie uczucia spokoju i równowagi emocjonalnej

Warto jednak pamiętać, że efekty praktyki mogą się różnić w zależności od osoby. Każdy organizm reaguje inaczej na różne techniki i metody.

Kundalini joga - opinie - inspirujące spostrzeżenia i doświadczenia ludzi praktykujących jogę Kundalini

Joga Kundalini zyskuje coraz większą popularność i zdobywa zwolenników na całym świecie. Istnieje wiele pozytywnych opinii i inspirujących doświadczeń ludzi, którzy praktykują Kundalini jogę.

Ludzie często wspominają o głębokim poczuciu spokoju, obudzeniu i wzroście świadomości, większej pewności siebie i zrozumieniu siebie samego. Praktyka Kundalini jogi może być również dla wielu źródłem inspiracji i duchowej ewolucji.

Jednak ważne jest, aby zwrócić uwagę na różnorodność doświadczeń i indywidualne reakcje na Kundalini jogę. Coś, co jest dla jednej osoby inspirujące i pozytywne, może być dla innej trudne lub dezorganizujące. Dlatego warto słuchać swojego ciała i intuicji.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak zacząć praktykować jogę i jakie są z tego korzyści?

Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć praktykować jogę i jakie są z tego korzyści, warto wiedzieć, że jest wiele sposobów na rozpoczęcie tej praktyki. Możesz zapisać się na zajęcia grupowe w lokalnym studiu jogi lub znaleźć odpowiednie tutoriale online. Jeśli jesteś początkujący, zaleca się rozpoczęcie od łagodnych form jogi, takich jak Hatha Yoga czy Yin Yoga. Jednak niezależnie od tego, jaką formę jogi wybierzesz, będziesz doświadczać korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu.

Regularna praktyka jogi poprawia elastyczność, siłę i wytrzymałość mięśniową, a także poprawia postawę oraz koordynację ruchową. Ponadto, joga pomaga w redukcji stresu i walki z lękiem oraz poprawia koncentrację i samopoczucie. W rezultacie, praktyka jogi może przynieść równowagę i harmonię w życiu codziennym. 

W czym może Ci pomóc praktyka jogi – podstawowe pozycje jogi dla początkujących.

Praktyka jogi może pomóc w wielu sferach życia, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Podstawowe pozycje jogi dla początkujących są idealnym sposobem na rozpoczęcie tej podróży. Pozycje takie jak Tadasana (poza góry), czyli postawa stojąca, pomagają wzmocnić mięśnie nóg i poprawić równowagę. Pozycja Koci Twarz rozluźnia ramiona i szyję, a równocześnie poprawia koncentrację. Pozycje jak Szczęka (płożenie końca języka na podniebieniu) oraz Ujjayi (technika oddychania) pomagają w relaksacji i redukowaniu stresu. Jogę można również połączyć z medytacją, co sprzyja rozwojowi umysłu i poprawie samopoczucia. Pamiętaj, że praktyka jogi wymaga systematyczności i cierpliwości. Nie zniechęcaj się na początku, bo efekty przyjdą po pewnym czasie. Z czasem poczujesz się bardziej zrelaksowany, elastyczny i spokojny zarówno na ciele, jak i na umyśle. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz