bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jakie znaczenie ma suplementacja przy Hashimoto? Suplementacja w Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Nie tylko leczenie hormonalne. Znaczenie suplementacji w chorobie Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Planowanie suplementacji w chorobach tarczycowych – jakie witaminy i minerały uwzględnić?

Blog healthcare

Jakie znaczenie ma suplementacja przy Hashimoto? Suplementacja w Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Nie tylko leczenie hormonalne. Znaczenie suplementacji w chorobie Hashimoto i niedoczynności tarczycy. Planowanie suplementacji w chorobach tarczycowych – jakie witaminy i minerały uwzględnić?

Hashimoto, nazywana także chorobą autoimmunologiczną tarczycy, to schorzenie, które wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Ze względu na to, że tarczyca odpowiada za wiele funkcji organizmu, w tym regulację metabolizmu, przemianę materii, a także funkcjonowanie układu hormonalnego, Hashimoto może wpływać na wiele różnych aspektów zdrowia. Suplementacja może pomóc w uzupełnieniu niedoborów składników odżywczych, które mogą wystąpić z powodu Hashimoto.

Spis treści

 1. Znaczenie suplementacji w Hashimoto. Planowanie suplementacji w chorobach tarczycowych – jakie witaminy i minerały uwzględnić?
 2. Jakie suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto?
 3. Jak przyjmować suplementy przy Hashimoto?
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 6. Zestaw witamin przy Hashimoto - jakie niedobory warto uzupełnić?

Znaczenie suplementacji w Hashimoto. Planowanie suplementacji w chorobach tarczycowych – jakie witaminy i minerały uwzględnić?

Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, która prowadzi do inicjacji procesu zapalnego skierowanego przeciwko tarczycy. Objawia się to zmniejszeniem jej funkcjonalności, a tym samym spowodowaniem niedoczynności tarczycy. Niedoczynność tarczycy polega na tym, że tarczyca wytwarza zbyt mało hormonów. W przypadku niedoczynności tarczycy, suplementacja może pomóc zrekompensować niedobory składników odżywczych i wspomóc funkcjonowanie tarczycy.

Suplementacja może również działać jako pomoc w utrzymaniu równowagi hormonalnej organizmu, co jest istotne w przypadku Hashimoto. Te suplementy, mogą one wpłynąć na procesy zapalne, zmniejszyć działania autoimmunologiczne i zapewnić organizmowi składniki odżywcze, których może mu brakować.

Jakie suplementy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto?

Przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto niektóre suplementy mogą pomóc w łagodzeniu objawów. Oto kilka propozycji suplementów, które mają za zadanie wspomóc funkcjonowanie organizmu u osób z wynikiem niedoczynności tarczycy lub choroby Hashimoto:

Selen

Selen jest pierwiastkiem, który odgrywa ważną rolę w produkcji hormonów tarczycy. Suplementacja może pomóc przy niedoborze selenu, który jest częstym problemem u osób z niedoczynnością tarczycy. Zwiększenie poziomu selenu poprawiając funkcjonowanie tarczycy, wpływa pozytywnie na skuteczność leczenia Hashimoto.

Witamina D

Witamina D odgrywa ważną rolę w procesie wchłaniania wapnia i zdrowiu kości, ale także odgrywa ważną rolę w układzie immunologicznym. Badania wykazały, że niedobór witaminy D może wpływać na rozwój chorób autoimmunologicznych, w tym Hashimoto.

Witamina B12

Witamina B12 odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych i wytwarzaniu energii. Niedobór witaminy B12 może powodować anemię i problemy ze zdrowiem psychicznym. Może pomóc w łagodzeniu objawów Hashimoto.

Probiotyki

Probiotyki to suplementy diety, które składają się z żywych mikroorganizmów, które mogą korzystnie wpłynąć na zdrowie jelit. Mogą one pomóc w łagodzeniu stanu zapalnego w jelitach, co może wpłynąć na zdrowie ogólne organizmu, w tym w przypadku Hashimoto.

Jak przyjmować suplementy przy Hashimoto?

Przyjmowanie suplementów przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto powinno być dokonywane pod nadzorem lekarza, który jest świadomy choroby i przepisuje odpowiednie leczenie. Suplementy mogą nie tylko przywrócić poziom składników odżywczych, które mogą brakować w organizmie, ale również wpłynąć na skuteczność leczenia Hashimoto.

W przypadku suplementów diety, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta co do dawkowania i zawsze trzymać się zaleconych dawek. Ponadto, przyjmowanie suplementów diety nie powinno zastępować diety bogatej w wartościowe składniki odżywcze i regularnej aktywności fizycznej.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zestaw witamin przy Hashimoto - jakie niedobory warto uzupełnić?

W przypadku choroby Hashimoto, niektóre składniki odżywcze mogą być niedoborowe, co przyczynia się do nasilenia objawów. Oto kilka witamin i minerałów, które warto włączyć do swojego jadłospisu lub suplementacji, by zyskać korzyści zdrowotne:

Jod

Jod jest składnikiem odżywczym kluczowym dla funkcjonowania tarczycy. Jest on często niedoborowy u osób z chorobą tarczycy, w tym Hashimoto.

Witamina C

Witamina C jest dobrze znana z powodu jej właściwości przeciwutleniających, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami i chronią organizm przed chorobami. Jest ona również ważnym składnikiem odżywczym, który pomaga w utrzymaniu zdrowia tarczycy.

Magnez

Magnez jest składnikiem odżywczym, który pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej organizmu. Może wpływać na produkcję hormonów tarczycy i regulować ich wydzielanie. W przypadku choroby Hashimoto warto uzupełnić jego poziom w organizmie.

Podsumowując, suplementacja przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto może pomóc w uzupełnieniu niedoborów składników odżywczych oraz w utrzymaniu zdrowia organizmu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku chorób autoimmunologicznych, suplementacja często nie jest wystarczająca i nie zastępuje leczenia farmakologicznego. Przed podjęciem jakiejkolwiek suplementacji, należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednią dawkę oraz wybierze suplement stosowny do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz