bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jakie ćwiczenia na biceps? - najlepsze ćwiczenia na mięśnie bicepsów. Jak trenować biceps? Najlepsze ćwiczenia na biceps. Efektywny trening bicepsów

Blog healthcare

Jakie ćwiczenia na biceps? - najlepsze ćwiczenia na mięśnie bicepsów. Jak trenować biceps? Najlepsze ćwiczenia na biceps. Efektywny trening bicepsów

Każdy chce mieć pięknie wyrzeźbione ramiona, a trening bicepsów może być kluczowym elementem w budowaniu ich masy i siły. W tym artykule omówimy najlepsze ćwiczenia na biceps, wskazówki dotyczące treningu w domu i bez użycia sprzętu, a także skuteczne treningi, które przyniosą Ci efekty.

Spis treści

 1. Ćwiczenia na biceps z hantlami - jak wykorzystać hantle do wzmocnienia bicepsów?
 2. Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu - trening bicepsów w warunkach domowych
 3. Najlepsze ćwiczenia na biceps - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni bicepsów
 4. Plan treningowy na biceps w domu i na siłowni
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Ćwiczenia na biceps i triceps
 7. Ćwiczenia na biceps bez sprzętu - trenuj z obciążeniem własnego ciała
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Ćwiczenia na biceps z hantlami - jak wykorzystać hantle do wzmocnienia bicepsów?

Hantle są doskonałym narzędziem treningowym do wzmocnienia bicepsów. Oto kilka efektywnych ćwiczeń, które możesz wykonać z użyciem hantli:

 1. Podciąganie hantli do ramion - Stań w lekkim rozkroku, trzymając hantle w obu dłoniach, z dłońmi skierowanymi ku sobie. Zgiągnij ręce w łokciach, unosząc hantle w stronę ramion. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

 2. Unoszenie hantli w bok - Stań prosto, trzymając hantle w obu dłoniach, z dłońmi skierowanymi w dół. Podnieś hantle równocześnie na boki, aż ręce będą równoległe do podłogi. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

 3. Uginanie ramion z hantlą - Stań prosto, trzymając hantle w obu dłoniach. Zgiń ręce w łokciach, unosząc hantle do poziomu barków. Powoli opuść hantle i powtórz ćwiczenie.

Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia z prawidłową techniką i kontrolować ruchy. Zawsze konsultuj się z trenerem przed rozpoczęciem nowego programu treningowego.

Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu - trening bicepsów w warunkach domowych

Nie każdy ma czas ani środki na regularne wizyty w siłowni. Jednak można osiągnąć świetne efekty w treningu bicepsów nawet w domowych warunkach. Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać w domu:

 1. Podciąganie na drążku - Wieszając się na stabilnym drążku, unieś ciało, zginając ramiona w łokciach, aby podciągnąć się w górę. Skoncentruj się na napięciu mięśni bicepsów. Opuszczając ciało, powoli wyprostuj ramiona.

 2. Uginanie ramion z użyciem oporu - Usiądź na krześle, trzymając w rękach ciężar, taką jak butelka z wodą lub workiem z piaskiem. Zegnij ręce w łokciach, unosząc ciężar w stronę barków. Powoli opuść ręce.

 3. Pompki na poręczach - Ustaw poręcze równolegle do siebie, a następnie opuść się na nie w pozycji wyprostowanej, trzymając się poręczy dłońmi do tyłu. Zginaj ramiona w łokciach, opuszczając ciało w dół, a następnie prostuj je, unosząc ciało do góry.

Najlepsze ćwiczenia na biceps - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni bicepsów

Chcesz osiągnąć maksymalne rezultaty w treningu bicepsów? To ważne, aby wybrać odpowiednie ćwiczenia i skonstruować skuteczny program treningowy. Oto kilka ćwiczeń, które mogą przynieść Ci oczekiwane efekty:

 1. Podciąganie na drążku ze nachwytem - Unosząc ciało na drążku ze wzorzystym uchwytem, zginaj ramiona w łokciach, podciągając się, aż broda znajdzie się powyżej drążka. Powoli opuść ciało, wyprostowując ramiona.

 2. Podciąganie w opadzie ramion - Unosząc ciało na drążku, zegnij ramiona w łokciach, uniesione w górę, ponad poziom drążka. Powoli opuść ciało, prostując ramiona.

 3. Uginanie ramion sztangą - Stojąc prosto, trzymaj sztangę w obu dłoniach, z dłońmi skierowanymi do przodu. Zgiń ręce w łokciach, unosząc sztangę do poziomu barków. Powoli opuść sztangę i powtórz ćwiczenie.

Plan treningowy na biceps w domu i na siłowni

Plan treningowy na biceps w domu i na siłowni powinien być skonstruowany tak, aby rozwijać i wzmacniać tę grupę mięśniową. W domu można wykorzystać proste urządzenia takie jak hantle lub gumowe opaski, które umożliwią wykonywanie podstawowych ćwiczeń. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie treningu od rozgrzewki, np. kilkuminutowego marszu na miejscu lub skakanki. Następnie można przejść do ćwiczeń takich jak podciąganie hantli ku górze w ruchu prostym czy skosnym, które skoncentrują się na bicepsie. W siłowni dostępne są dodatkowe urządzenia, które umożliwią bardziej zaawansowane treningi. Można wykonywać tam ćwiczenia takie jak wiosłowanie sztangielką, unoszenie sztangi szwedzkiej czy wykonywanie ćwiczeń na maszynach, które skupiają się na bicepsie. Niezależnie od miejsca, w którym trenujemy, ważne jest, aby pamiętać o technice wykonywania ćwiczeń, unikając ryzyka kontuzji i rozwijając siłę bicepsa w sposób efektywny i bezpieczny. 

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwiczenia na biceps i triceps

Nie zapominaj, że nie tylko bicepsy są ważne dla pięknie i silnie wyglądających ramion. Również mięśnie tricepsów odgrywają dużą rolę. Oto kilka ćwiczeń, które połączą pracę obu tych mięśni:

 1. Pompki diamentowe - Utwórz diamentową formację dłoni, umieszczając kciuki i palec wskazujący razem. Opuszczając ciało, zginaj ramiona w łokciach, a następnie prostuj je, unosząc ciało.
 2. Wyciskanie sztangi zza głowy - Stań prosto, trzymając sztangę tułowiem w górę, ręce wyprostowane. Zgiń ręce w łokciach, opuszczając sztangę za głową, a następnie wyprostuj je, uniesiona sztanga nad głową.
 3. Unoszenie hantli w leżeniu - Leżąc na ławce, trzymaj hantle w obu dłoniach, z dłońmi skierowanymi ku sobie. Zegnij ręce w łokciach, unosząc hantle w stronę klatki piersiowej, a następnie powoli opuść je i powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenia na biceps bez sprzętu - trenuj z obciążeniem własnego ciała

Jeśli nie masz dostępu do sprzętu treningowego, nie martw się. Możesz skutecznie trenować mięśnie bicepsów używając tylko obciążenia swojego ciała. Oto kilka przykładów ćwiczeń:

 1. Podciąganie na drążku nachwytem - Unosząc ciało na drążku nachwytem, zginaj ramiona w łokciach, aby podciągnąć się do góry. Powoli opuść ciało, wyprostowując ramiona.
 2. Pompki na poręczach - Ustaw poręcze równolegle do siebie, a następnie opuść się na nie w pozycji wyprostowanej, trzymając się poręczy dłońmi do tyłu. Zginaj ramiona w łokciach, opuszczając ciało w dół, a następnie prostuj je, unosząc ciało w górę.
 3. Uginanie ramion w opadzie - Utwórz równoległą pozycję ciała, trzymając się drążka równoległego do podłogi. Zegnij ramiona w łokciach, uniesione w górę, ponad poziom drążka. Powoli opuść ciało, prostując ramiona.

Pamiętaj, że dbanie o prawidłową technikę i regularność treningów to klucze do osiągnięcia zamierzonych efektów.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz