Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Wypalenie zawodowe i depresja to aktualnie dwie ogromne epidemie, o których jeszcze niewiele się mówi. Statystyki są zatrważające bowiem w Polsce. ok 39% osób doświadcza wypalenia zawodowego i to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok 1,2 mln osób

Z tego powodu nasza Fundacja Life Balance podjęła wraz ze swoimi patronami działania i zaprasza na naukową, międzynarodową konferencję poświęconą holistycznemu podejściu do zdrowia psychicznego. Podczas tego prestiżowego wydarzenia wystąpią uznani na całym świecie naukowcy zajmujący się tematyką wypalenia zawodowego, depresji, mindfulness i wellbeingu - Prof. R. J.Davidson, Prof. A. Newberg, Prof. M. I. Posner, Dr E. Rosenstreich, Dr R. Chappell, Dr D.Korczak. 

Zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań naukowych na temat wypalenia zawodowego i depresji, zarówno w kontekście fizjologicznym, jak również poznawczym i behawioralnym. Omówione zostaną także naturalne środki wspomagające leczenie depresji. Ponadto przedstawione zostaną najnowsze metody terapeutyczne. Nasza Fundacja podzieli się również swoimi wynikami badań oraz doświadczeniami w pracy z uczniami i studentami. 

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Posłuchaj światowej sławy naukowców

Dr Richard J. Davidson

W 1976 r. Davidson otrzymał stopień doktora psychologii na Uniwersytecie Harvarda. Badania Richarda Davidsona skupione są zasadniczo na neuronowych podstawach emocji i stylów emocjonalnych oraz metodach sprzyjających rozwojowi człowieka, z włączeniem medytacji i podobnych praktyk kontemplacyjnych. Jest autorem ponad 573 artykułów, wielu rozdziałów i analiz oraz edytorem 14 książek. Napisał książkę „The Emotional Life of Your Brain” (Życie emocjonalne mózgu) wspólnie z Sharon Begley, opublikowaną w 2012 r., a także jest współautorem z Danielem Golemanem książki „Altered Traits” (Trwała przemiana), wydanej w 2017 r. W 2006 r. został uznany przez magazyn Time za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. 

Prof. Andrew Newberg

Zajmuje stanowisko profesora Wydziału Medycyny Integracyjnej i Nauk o Żywieniu, jednocześnie zajmując drugie stanowisko na Wydziale Radiologii na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona. Jest dyplomowanym specjalistą w zakresie medycyny internistycznej i nuklearnej. Aktywnie realizował projekty badawcze z dziedziny neuroobrazowania, które obejmowały zagadnienia związane z procesami starzenia, demencją, epilepsją i innymi zaburzeniami neurologicznymi i psychiatrycznymi. Tytuł: Neurobiologiczne korelaty medytacji i uważności

Prof. Michael I. Posner

Od ponad 50 lat Michael Posner zajmuje się wyjaśnianiem, jak operacje myślowe, szczególnie te związane z koncentracją uwagi, przeprowadzane są przez sieci neuronowe. W swoich badaniach wykorzystuje metody kognitywne, obrazowanie oraz genetykę. Został uhonorowany wieloma wyróżnieniami, jak powołanie do Narodowej Akademii Nauk (NAS) w 1981 r., medal z zakresu nauk z rąk prezydenta Obamy w 2009 r., a w 2017 r. otrzymał medal Franklina w dziedzinie informatyki i nauk kognitywnych. Tytuł: Medytacja wpływa na połączenia w mózgu

Dr Eyal Rosenstreich

Specjalizuje się w pamięci długotrwałej, a w swoich badaniach skoncentrował się na mechanizmach kognitywnych związanych z uważnością, medytacją i poczuciem samotności. Jego badania wykazały, że wzbudzenie stanu uważności może powodować zwiększenie wywoływania fałszywych wspomnień z pamięci długotrwałej oraz że uważność można najlepiej określić jako przetwarzanie meta-kognitywne na obrzeżach świadomości. Temat: Uważność, pamięć i powstawanie zaburzeń psychicznych.

Dr Dieter Korczak

Od 1985 r. prowadzi własny instytut badawczy GP-Forschungsgruppe. Od wielu lat zajmuje się pracą badawczą w obszarze ochrony zdrowia. Obecnie pracuje z pracownikami Stowarzyszenia Niemieckich Naukowców (VDW) nad systemem wypłacalności w zakresie ochrony zdrowia. Tytuł prezentacji: Diagnostyka i leczenie syndromu wypalenia zawodowego. Wyniki najnowszych badań. 

3 dni – 3 obszary tematyczne

To unikalne wydarzenie pozwala nie tylko zdobyć cenną wiedzę na temat najnowszych badań, trendów i narzędzi w dziedzinie zdrowia psychicznego, jak również poznać praktyczne metody. Co więcej umożliwia wysłuchanie cennych informacji od praktyków i profesjonalistów. 

 • 7.03.2024 - Temat: Wypalenie zawodowe- głównie dla: Przedstawicieli działów HR, Dyrektorów, Managerów, Team Liderów i wszystkich osób kierujących ludźmi
 • 8.03.2024 - Temat: Depresja ludzi młodych – głównie dla: Przedstawicieli szkół i uczelni wyższych 
 • 9.03.2024 - Temat: Mindfulness i joga - dzień otwarty dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój dobrostan psychiczny i wziąć udział w prelekcjach i warsztatach (szczególnie studenci i ludzie młodzi)

Fundacja Life Balance


 • Prowadzimy projekt pt. Poznaj depresję, poznaj siebie, którego Ambasadorami są takie znane i lubiane osoby jak m.in.: Magdalena Stużyńska, Piotr Cyrwus, Barbara Wypych, Joanna Moro i Paulina Holtz (nawiązujemy współpracę z kolejnymi celebrytami)
 • Współpracujemy także z norweskim Uniwersytetem NTNU, hiszpańskim Universidad Camilo José Cela w Madrycie oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. 
 • Opracowaliśmy program interwencji bazujący m.in. na Terapii MBCT, DBT, ACT oraz Logoterapii ze szczególnym uwzględnieniem pracowników korporacji oraz ludzi młodych – uczniów i studentów

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca