bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Czym jest refleksologia? Na czym polega refleksoterapia? Przeciwwskazania. Masaż stóp. Refleksologia stóp.  

Blog healthcare

Czym jest refleksologia? Na czym polega refleksoterapia? Przeciwwskazania. Masaż stóp. Refleksologia stóp.  

Sprawdź wszystkie wazne informacje o refleksologii

Spis treści

 1. Refleksologia - co to jest i jak ją stosować? Czym jest refleksologia?
 2. Na czym polega refleksologia dłoni?
 3. Refleksologia - opinie lekarzy
 4. Refleksologia samemu - jak wykorzystać tę technikę w domu?
 5. Refleksologia - znaczenie tej naturalnej metody terapeutycznej
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Refleksologia - Przeciwwskazania do refleksologii i ograniczenia - ważne informacje przed rozpoczęciem terapii
 8. Refleksologia stóp - czym jest?
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 10. Kto nie powinien brać udział w zabiegach refleksologii twarzy?

Refleksologia - co to jest i jak ją stosować? Czym jest refleksologia?

Refleksologia jest to technika terapeutyczna, która polega na masowaniu określonych punktów na stopach, dłoniach i uszach. Punktami tymi są odpowiedniki różnych narządów i układów w naszym ciele. Wierzy się, że masowanie tych punktów może wpłynąć na samoistne procesy regeneracyjne organizmu i pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.

Na czym polega refleksologia dłoni?

Refleksologia dłoni to metoda alternatywnego leczenia, która polega na stymulacji odpowiednich punktów na dłoniach w celu przywrócenia równowagi organizmu. Według tej techniki, na dłoni znajdują się refleksy, które odpowiadają różnym organom i częściom ciała. Poprzez masaż i uciskanie tych punktów, można wpływać na funkcjonowanie konkretnych narządów i układów. Refleksologia dłoni ma na celu nie tylko złagodzenie bólu, ale także poprawę ogólnego stanu zdrowia. Poprzez odpowiednią stymulację punktów na dłoniach, można zwiększyć przepływ energii, zredukować stres, regulować metabolizm oraz poprawić funkcje układu trawiennego, układu nerwowego i układu krążenia. Technika ta jest często stosowana jako forma terapii uzupełniającej i może być skuteczna w przypadku różnych schorzeń, takich jak migreny, lęki, problemy z trawieniem czy bóle pleców. 

Refleksologia - opinie lekarzy

Lekarze często odnoszą się do refleksologii jako do techniki wspomagającej leczenie, a nie jako metody leczenia samodzielnego. Choć nie ma szeregu badań naukowych potwierdzających skuteczność tej metody, to wykorzystywana jest w terapii pacjentów z migrenami, bólami głowy, bólami stawów i innych dolegliwościach.

Refleksologia samemu - jak wykorzystać tę technikę w domu?

Refleksologię można stosować samodzielnie, po wcześniejszym zapoznaniu się z odpowiednimi technikami i punktami refleksyjnymi. Warto zacząć od lekkiego masażu stóp odpowiadających poszczególnym narządom i uzyskać z czasem większą wprawę oraz rozeznanie w odpowiednich punktach. Ważne jest, aby zawsze korzystać z wielokrotnie wykorzystywanych przedmiotów, których skóra nie jest już twarda, ponieważ użycie nowych narzędzi może skutkować zranieniem skóry.

Refleksologia - znaczenie tej naturalnej metody terapeutycznej

Refleksologia to metoda leczenia, która pomaga w uzyskaniu lepszej równowagi w organizmie i w leczeniu różnych dolegliwości. Wierzy się, że masowanie punktów refleksyjnych może zwiększyć naturalne procesy lecznicze organizmu, poprawić równowagę hormonalną i emocjonalną. Refleksologia to również metoda, która można stosować w celu zrelaksowania się i uzyskania poczucia lepszego samopoczucia.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Refleksologia - Przeciwwskazania do refleksologii i ograniczenia - ważne informacje przed rozpoczęciem terapii

Jak każda metoda leczenia, refleksologia ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się stosować jej w przypadku chorób skóry, stanów zapalnych, chorób nerek, chorób krwi, nowotworów i chorób układu krążenia. Refleksologia może być również mniej skuteczna u osób z cukrzycą, chorobą Parkinsona i innych poważnych zaburzeniach. Przed rozpoczęciem terapii refleksologicznej, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w tej dziedzinie.

Refleksologia stóp - czym jest?

Refleksologia stóp jest alternatywną metodą terapeutyczną, która ma na celu stymulowanie odpowiadających im punktów na stopach, w celu wpływu na różne obszary i narządy ciała. Jest to praktyka, która sięga starożytnych Chin, gdzie wierzy się, że na naszych stopach znajdują się tzw. "mapy" całego organizmu. Każdy punkt odpowiada określonemu narządowi lub części ciała, a poprzez masaż i naciskanie tych punktów można wpływać na ich funkcjonowanie. Refleksologia stóp opiera się na przekonaniu, że odpowiednia stymulacja i manipulacja punktami na stopach pomaga w przywróceniu równowagi energetycznej w organizmie, leczeniu dolegliwości fizycznych i mentalnych oraz promowaniu ogólnego stanu zdrowia. Ta technika jest szczególnie popularna wśród osób poszukujących bezinwazyjnych i naturalnych metod leczenia, które skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Kto nie powinien brać udział w zabiegach refleksologii twarzy?

Zabiegi refleksologii twarzy są zazwyczaj bezpieczne i skuteczne dla większości osób. Jednak istnieją pewne grupy osób, które nie powinny brać udziału w tych zabiegach. Osoby z poważnymi stanami skórnymi, takimi jak egzema czy trądzik, powinny unikać refleksologii twarzy, ponieważ mogą one pogorszyć te problemy skórne. Również osoby z rozwiniętymi zmianami skórnymi, takimi jak brodawki, znamiona czy inne nieprawidłowości, powinny unikać tych zabiegów, ponieważ mogą one zaburzyć naturalny proces gojenia się tkanek skóry. Pacjenci z zaawansowanymi problemami dermatologicznymi, takimi jak ciężka oparzenia lub choroby zakaźne, także nie powinni poddawać się refleksologii twarzy. W przypadku ciąży, nie zaleca się również stosowania tej metody, ponieważ może ona wywołać pewne reakcje organizmu, które mogą być niepożądane dla rozwijającego się płodu. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu refleksologii twarzy zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby ocenić indywidualne okoliczności zdrowotne.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz