Ćwiczenia na pelikany - jak ujędrnić skórę ramion? Jak pozbyć się pelikanów? Ćwiczenia na obwisłe ramiona 

Ćwiczenia na pelikany - jak ujędrnić skórę ramion? Jak pozbyć się pelikanów? Ćwiczenia na obwisłe ramiona 

Przez wiele lat może być trudno utrzymać jędrną skórę ramion. Często pojawiają się tu tzw. "pelikany" - zwisające skórne fałdy, które dodają wiele lat. Ale nie martw się, istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić i ujędrnić skórę ramion. W tym artykule przedstawimy Ci proste zestawy ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu, a także wiele innych przydatnych informacji na ten temat.

Skąd się biorą pelikany na ramionach

Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że pelikany pojawiają się na ramionach. Jest to jedynie rodzaj przysłowia, które używamy do opisania sytuacji, w której ktoś jest bardzo hojny i chętny do pomocy. Wyrażenie to pochodzi z mitologii greckiej, gdzie pelikan był symbolem odwagi i niesienia pomocy. Wierzono, że matka pelikan może wydrążyć dziób i karmić swoje młode własną krwią, jeśli nie ma innej formy pożywienia. Ta metafora została przetransponowana na naszą mowę potoczną, aby opisać ludzi, którzy są gotowi poświęcić się dla innych. Jednak warto pamiętać, że jest to jedynie wyrażenie figurowe i nie ma żadnego rzeczywistego związku z pojawianiem się pelikanów na ramionach. 

3-minutowe ćwiczenia na pelikany - jakie dają efekty? Jak pozbyć się pelikanów?

3-minutowe ćwiczenia na pelikany są świetnym sposobem na rozpoczęcie treningu. Ten krótki zestaw ćwiczeń pomoże Ci rozruszać mięśnie ramion i przygotować je do bardziej intensywnego treningu. Wystarczy wykonać każde z poniższych ćwiczeń przez 30 sekund, bez długiej przerwy między nimi:

 • Pompki - wykonuj pompki, oprzyjając się na palcach i rękach, przytrzymując ciało w wyprostowanej pozycji. Powtórz ten ruch przez 30 sekund.
 • Pompki na kolanach - jeśli zwykłe pompki są dla Ciebie za trudne, wykonuj je na kolanach, trzymając tułów prosty. To równie skuteczne ćwiczenie dla ramion.
 • Wyciskanie hantli - weź w ręce hantle, wyprostuj ramiona i wyciśnij hantle do góry, jednocześnie napinając mięśnie ramion. Powtórz ten ruch przez 30 sekund.
 • Rotacje ramion - małe, ale skuteczne ćwiczenie. Wykonuj rotacje ramion w przód przez 15 sekund, a następnie w tył przez kolejne 15 sekund.

Regularne wykonywanie tych szybkich i prostych ćwiczeń pomoże Ci wzmocnić mięśnie ramion i ujędrnić skórę, w szczególności obszar "pelikanów".

Ćwiczenia na pelikany na rękach - skuteczne wzmocnienie górnej części ciała. Obwisłe ramiona z hantlami

Ćwiczenia na pelikany na rękach są idealne dla tych, którzy chcą wzmocnić górną część ciała. Te ćwiczenia skupiają się na mięśniach ramion, pleców i klatki piersiowej. Oto kilka przykładów takich ćwiczeń:

 • Pompki na palcach - wykonuj pompki, oprzyjając się na palcach zamiast na rękach. Pomoże to skoncentrować pracę mięśni na ramionach.
 • Pompka tyłem - oprzyj się na podłodze na rękach i palcach stóp. Zegnij ręce w łokciach i zegnij nogi w kolanach, opuszczając swoje ciało w dół. Następnie prostuj ręce, unosząc ciało do góry.
 • Wznoszenie hantli bokiem - weź w ręce hantle, wyprostuj ramiona i unieś je na boki, aż będą na wysokości barków. Powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej.

Te ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie ramion i poprawić jędrność skóry, szczególnie na obszarze "pelikanów". Pamiętaj, aby je regularnie wykonywać, aby uzyskać najlepsze efekty.

Ćwiczenia na pelikany z hantlami - wariant treningu z dodatkowym obciążeniem

Jeśli chcesz zwiększyć trudność ćwiczeń na pelikany, możesz wykorzystać hantle. Dodatkowe obciążenie pozwoli Ci jeszcze skuteczniej wzmocnić mięśnie ramion. Oto kilka ćwiczeń na pelikany z hantlami:

 • Wyciskanie hantli - weź w ręce hantle i wyprostuj ramiona. Następnie wyciśnij hantle do góry, jednocześnie napinając mięśnie ramion. Powtórz ten ruch kilkanaście razy.
 • Podnoszenie hantli bokiem - weź w ręce hantle, wyprostuj ramiona i unieś je na boki, aż będą na wysokości barków. Powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia z hantlami są idealne dla osób, które chcą zwiększyć intensywność treningu na ramiona. Z dodatkowym obciążeniem mięśnie pracują jeszcze bardziej, co pomaga w ujędrnieniu skóry.

Ćwiczenia na pelikany dla seniorów - łagodne i skoncentrowane ćwiczenia na utrzymanie sprawności

Wiek nie powinien być przeszkodą w wykonywaniu ćwiczeń na pelikany. Oto kilka łagodnych i skoncentrowanych ćwiczeń idealnych dla seniorów :

 • Wznoszenie ramion przed siebie - usiądź na krześle lub na ziemi. Wyprostuj ramiona i zacznij je unosić w przód, aż będą na wysokości ramion. Powoli opuść ramiona i powtórz ruch kilkanaście razy.
 • Pompki na ścianie - oprzyj się o ścianę rękoma, lekko pochylając się do przodu. Wykonuj pompki na ścianie, unosząc ciało w górę i opuszczając je powoli.
 • Wyciskanie piłki - weź w ręce piłkę i ugnij ręce w łokciach. Następnie wyciśnij piłkę do przodu, napinając mięśnie ramion. Powtórz ten ruch kilkanaście razy.

Ćwiczenia te pomogą utrzymać sprawność i jędrność ramion, bez nadmiernego wysiłku. Pamiętaj, aby wykonywać je w umiarkowanym tempie, dostosowanym do Twoich możliwości.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwiczenia na pelikany w domu - ujędrnij skórę ramion w domu

Jedną z największych zalet ćwiczeń na pelikany jest to, że można je wykonywać nawet w domu. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu ani dużo miejsca. Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać w domowym zaciszu:

 • Pompki na matach - połóż matę na podłodze i wykonuj pompki, oprzyjając się na rękach i palcach. To proste ćwiczenie pomoże zrewitalizować skórę ramion.
 • Pompki na kolanach na łóżku - jeśli potrzebujesz łatwiejszej wersji pompki, oprzyj się na łóżku lub poduszce, wykonując pompki na kolanach. Nadal będziesz trenować mięśnie ramion i ujędrniać skórę.
 • Rotacje ramion z butelkami wody - weź w dłonie dwie butelki wody jako hantle zastępcze. Wykonuj rotacje ramion w przód i w tył, utrzymując butelki w dłoniach

Oprócz tych ćwiczeń, możesz także włączyć w swoje treningi inne aktywności, takie jak nordic walking, joga czy pływanie. Pamiętaj, że regularność i systematyczność są kluczowe dla uzyskania widocznych efektów.

Zabiegi medycyny estetycznej na obwisłe ramiona

Zabiegi medycyny estetycznej na obwisłe ramiona są coraz popularniejsze wśród osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Obwisłe ramiona mogą być spowodowane utratą elastyczności skóry, genetyką, nadmiernym ubytkiem masy ciała, a także wiekiem. Istnieje kilka skutecznych zabiegów, które mogą pomóc w redukcji obwisłości ramion i poprawie ich wyglądu. Jednym z nich jest zabieg liftingu ramion, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z dolnej partii ramion. Innym popularnym zabiegiem jest liposukcja, która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z ramion za pomocą cienkiej rurki wstrzykiwanej przez niewielkie nacięcie. Kolejnym rozwiązaniem może być zastosowanie technologii laserowej, która pobudzi produkcję kolagenu w skórze i poprawi jej elastyczność. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry i zaleci odpowiednią metodę leczenia. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca