bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia na barki - jak wzmocnić mięśnie w domu lub na siłowni? Przykłady ćwiczeń. Trening w domu. Jak zaczac ćwiczyć w domu? Jakie są najlepsze ćwiczenia na barki? 

Blog healthcare

Ćwiczenia na barki - jak wzmocnić mięśnie w domu lub na siłowni? Przykłady ćwiczeń. Trening w domu. Jak zaczac ćwiczyć w domu? Jakie są najlepsze ćwiczenia na barki? 

Czy wiesz, że wzmocnienie mięśni barkowych nie tylko poprawia ich wygląd, ale także pomaga w utrzymaniu dobrej postawy ciała i zapobiega urazom? Jeśli szukasz skutecznych ćwiczeń na barki, zarówno do wykonania w domu, jak i na siłowni, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przedstawimy Ci różne rodzaje ćwiczeń, które pomogą Ci w wzmocnieniu mięśni barkowych. Niezależnie od tego, czy masz niewielką wiedzę medyczną, nasz specjalistyczny poradnik zawiera zrozumiałe i praktyczne informacje, byś mógł zacząć trening od zaraz.

Spis treści

 1. Ćwiczenia na barki z hantlami - wzmacnianie mięśni barkowych przy użyciu hantli. 
 2. Ćwiczenia na barki w domu - trening bez sprzętu w celu wzmocnienia mięśni barkowych. Ćwiczenia w domu bez sprzętu
 3. Najlepsze ćwiczenia na barki - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni barkowych
 4. Ćwiczenia na barki na siłowni - wykorzystanie sprzętu do treningu barków
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Ćwiczenia na barki w rehabilitacji - jakie ćwiczenia wzmacniają mięśnie barków?
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 8. Jakie mięśnie pracują podczas wykonywania ćwiczeń na barki?

Ćwiczenia na barki z hantlami - wzmacnianie mięśni barkowych przy użyciu hantli. 

Jeśli masz hantle, to świetnie! Ćwiczenia na barki z użyciem hantli są wyjątkowo skuteczne w wzmocnieniu mięśni barkowych. Dobrze ćwiczyć z hantlami, ponieważ dodatkowa waga pozwala na lepsze dostosowanie intensywności treningu. Oto kilka przykładów ćwiczeń na barki z hantlami:

 1. Wyciskanie hantli nad głowę: Stań prosto, trzymając hantle na wysokości ramion. Wyprostuj ręce, unosząc hantle nad głowę. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.
 2. Pompki na hantlach: Połóż się na podłodze na brzuchu i umieść hantle na wysokości ramion. Wyprostuj ręce, podnosząc ciało do góry. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
 3. Unoszenie hantli bokiem: Stań prosto, trzymając hantle w dłoniach. Unieś ręce na boki, utrzymując je na poziomie ramion. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

Ćwiczenia na barki w domu - trening bez sprzętu w celu wzmocnienia mięśni barkowych. Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Jeśli nie masz dostępu do sprzętu treningowego, nie martw się! Możesz wzmocnić mięśnie barkowe również w domu. Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonać bez użycia sprzętu:

 1. Pompki: Połóż się na podłodze na brzuchu ze złączonymi rękoma na wysokości ramion. Unieś ciało do góry, trzymając plecy prosto. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
 2. Łopatki do tyłu: Stań prosto, złóż ręce na wysokości pleców i połącz je ze sobą. Unieś łopatki do tyłu i przyciśnij je do siebie. Powoli wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
 3. Unoszenie rąk na boki: Stań prosto, rozluźnij ramiona i unieś je na boki na wysokość ramion. Powoli opuść je do pozycji wyjściowej i powtórz.

Najlepsze ćwiczenia na barki - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni barkowych

Jeśli szukasz najlepszych ćwiczeń na barki, które zapewnią Ci efektywny i skuteczny trening, oto kilka propozycji:

 1. Wyciskanie sztangi nad głowę: Ten klasyczny ruch skupia się na wzmacnianiu mięśni barkowych. Stań prosto, trzymając sztangę na wysokości ramion. Wyprostuj ręce, unosząc sztangę nad głowę. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

 2. Unoszenie hantli na boki: Stań prosto, trzymając hantle w dłoniach. Unieś ręce na boki, utrzymując je na poziomie ramion. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

 3. Arnoldki: Stań prosto, trzymając hantle na wysokości ramion. Wyprostuj ręce, unosząc hantle do góry i obracając je jednocześnie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.

Ćwiczenia na barki na siłowni - wykorzystanie sprzętu do treningu barków

Jeśli masz dostęp do siłowni, możesz skorzystać z różnych rodzajów sprzętu, aby wzmocnić mięśnie barkowe. Oto kilka przykładów ćwiczeń na barki na siłowni:

 1. Wyciskanie sztangi zza karku: Stań prosto, trzymając sztangę zza głowy na wysokości pleców. Wyprostuj ramiona, unosząc sztangę do góry. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

 2. Unoszenie hantli na barki: Stań prosto, trzymając hantle na wysokości ramion. Unieś ręce do góry, utrzymując hantle na barkach. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

 3. Ćwiczenia na maszynie do wyciskania barków: Siądź na maszynie z rękami na uchwytach. Wyprostuj ramiona, unosząc je do góry. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwiczenia na barki w rehabilitacji - jakie ćwiczenia wzmacniają mięśnie barków?

W przypadku rehabilitacji po urazie, ważne jest, aby wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie barkowe. Oto kilka przykładów:

 1. Wyciskanie taśmy elastycznej: Stań prosto, trzymając elastyczną taśmę pomiędzy dłońmi. Wyprostuj ręce, unosząc taśmę nad głowę. Powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej i powtórz.
 2. Rotacje ramion: Stań prosto, trzymając lekką sztangielkę w dłoniach. Unieś ręce do góry, następnie powoli obracaj je w kółko. Powtórz w drugą stronę.
 3. Ćwiczenia stabilizacyjne: Leż na plecach na macie lub na stabilnym podłożu. Utrzymując ręce na bokach, unieś powoli ręce do góry i powróć do pozycji wyjściowej. Upewnij się, że kontrolujesz ruch i utrzymuj równowagę.

Jakie mięśnie pracują podczas wykonywania ćwiczeń na barki?

Podczas wykonywania ćwiczeń na barki aktywowane są głównie mięśnie trapezowe, czyli mięśnie czworoboczne pleców. Te mięśnie są odpowiedzialne za unoszenie i stabilizację ramion oraz ramionek. Ponadto, włączają się także mięśnie naramienne, czyli deltoidy. Deltoidy mają trzy głowy: przednią, środkową i tylną. Głowa przednia deltoidów odpowiada za unoszenie ramion do przodu, głowa środkowa za unoszenie ramion na boki, a głowa tylna za unoszenie ramion do tyłu. Innymi mięśniami, które pracują podczas ćwiczeń na barki są mięśnie serratus anterior, których zadaniem jest odpowiednie ustawienie łopatek, oraz mięśnie obracające wewnętrznie i zewnętrznie ramię. Wykonywanie różnych wariantów ćwiczeń na barki angażuje również mięśnie międzyzebrowe, mięśnie pośladkowe, mięśnie brzucha i inne stabilizujące mięśnie dolnej partii ciała. Starannie wykonana seria ćwiczeń na barki może wzmocnić i ukształtować tę część ciała, dodając mu równocześnie siły i elastyczności. 

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem nowego programu treningowego zawsze warto skonsultować się z trenerem, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Twojego stanu zdrowia i umiejętności. Baw się dobrze podczas ćwiczeń i ciesz się wzmocnionymi mięśniami barkowymi!

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz