Ćwiczenia dla dzieci w domu - różne rodzaje ćwiczeń dla dzieci i ich zastosowanie. Ćwiczenia gimnastyczne wspierające rozwój dziecka 

Ćwiczenia dla dzieci w domu - różne rodzaje ćwiczeń dla dzieci i ich zastosowanie. Ćwiczenia gimnastyczne wspierające rozwój dziecka 

Czy Twoje dziecko jest zbyt energiczne? A może zbyt mało skoncentrowane? Można temu zaradzić dzięki odpowiednim ćwiczeniom. W tym artykule zaprezentujemy różne rodzaje ćwiczeń dla dzieci i ich zastosowanie.

Jakie są skuteczne ćwiczenia oddechowe dla dzieci? Ćwiczenia ruchowe i zabawy ruchowe

Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc Twojemu dziecku w kontroli emocji i stresu. Oto kilka prostych ćwiczeń, które możecie wykonać domowym sposobem:

 • Ćwiczenie "Kwiatek" polega na tym, aby dziecko wzięło głęboki oddech przez nos, a następnie wykonało wolny i równy wydech przez usta. W czasie wydechu powinno wyobrażać sobie, że dmuchają kwiatkiem i powoli obniżają go na dół. Powtarzajcie ćwiczenie kilka razy w ciągu dnia.
 • Ćwiczenie "Bańka mydlana" polega na tym samym co ćwiczenie "Kwiatek" z tym wyjątkiem, że dzieci wyobrażają sobie, że puszczają bańki mydlane z dużą ilością powietrza. Ćwiczenie to pomaga również w rozwijaniu klatki piersiowej i zwiększa pojemność płuc u dziecka.
 • Ćwiczenie "Odnajdź spokój" zachęca dziecko do wyobrażania sobie wakacji na spokojnej, słonecznej plaży. Dziecko może wyobrażać sobie zaledwie kilka minut pozostając spokojnym i skoncentrowanym.

Jakie są polecane ćwiczenia korekcyjne dla dzieci? Ćwiczenia dla dzieci w domu 

Ćwiczenia korekcyjne są ważne dla poprawy równowagi i utrzymania prawidłowej postawy ciała dziecka. Oto kilka prostych ćwiczeń, które pomogą usprawnić ruchy Twojego dziecka:

 • Ćwiczenie "Pomiędzy drzewami". Poproś dziecko, aby nogi postawiło razem, a następnie wyciągnijcie je do boku, jakby były pomiędzy dwoma drzewami. Wykonujcie to ćwiczenie najpierw na lewej, a następnie na prawej stronie. Powtarzajcie kilka razy.
 • Ćwiczenie "Siedzący krzyżak". W tym ćwiczeniu dziecko siedzi na podłodze i składa nogi na krzyż. Następnie prosisz, aby pochyliło się w kierunku jednej nogi, a następnie drugiej. Powtórz to kilka razy.
 • Ćwiczenie "Wspinaczka". W tym ćwiczeniu dziecko stoi naprzeciwko Twojego przedramienia. Prosi się go, aby pochylało się w przód w kierunku przedramienia, jakby się wspinało. Powtarzajcie to kilka razy na jednej nodze, a następnie na drugiej.

Jakie są przykładowe ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci? Ćwiczenia równoważne dla dzieci 

Gimnastyka pozytywnie wpływa na rozwój motoryczny dziecka. Oto kilka prostych ćwiczeń:

 • Ćwiczenie "Skoki z wykrokiem". W tym ćwiczeniu dziecko wykonuje wykroki, a następnie skacze z jednej nogi na drugą. Powtarzajcie to kilka razy z przerwami.
 • Ćwiczenie "Stojący mostek". Dziecku prosi się, aby położyło się na plecach na dywanie. Następnie prosi się, aby nogi zgięło, złapało za kostki, a następnie zacisnęło ze sobą, aby wspiąć się w górę. Powtarzajcie ćwiczenie kilka razy.
 • Ćwiczenie "Obroty w powietrzu". Wymagające ćwiczenie dla dzieci, w czasie którego dziecko wykonuje obroty w powietrzu, podpierając się na rękach. Początkowo można pomóc dziecku.

Jakie są efektywne ćwiczenia logopedyczne dla dzieci? 

Ćwiczenia logopedyczne pomagają usprawnić mowę dziecka. Oto kilka prostych ćwiczeń:

 • Ćwiczenie "Okólny język". Dziecko powinno próbować dotknąć językiem różnych punktów w tle podniebienia. Powtarzajcie to kilka razy.
 • Ćwiczenie "Praca artykulacyjna". Prosi się dziecko o powolne wymawianie dźwięków np. "szysz", "trzy" itd. i wydłużanie ich czasu trwania.
 • Ćwiczenie "Wciąganie warg". W tym ćwiczeniu dziecko powinno próbować pociągnąć górną wargę do góry i układać w kształt litery "u".

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jakie są ćwiczenia na poprawę koncentracji u dzieci?

Jak poprawić koncentrację u dziecka? Oto kilka pomysłów:

 • Ćwiczenie "Oddech". Uczy dziecko jak regularnie i równomiernie oddychać. To ćwiczenie łagodzi stres i pomaga w skupieniu uwagi na zadaniu przed dzieckiem.
 • Ćwiczenie "Siłowanie się". Dziecko powinno stać w linii prostej i naciskać kciukiem na palec u ręki. To ćwiczenie pomaga w skupieniu uwagi i przygotowuje ręce na pisanie lub rysowanie.
 • Ćwiczenie "Głośne czytanie". Dziecko powinno głośno czytać ulubioną historyjkę lub opowiadanie. To ćwiczenie rozwija umiejętności czytania, a jednocześnie pomaga skupić się na tekście.

Ćwiczenia rozciągające dla dzieci

Ćwiczenia rozciągające dla dzieci są ważnym elementem ich codziennej aktywności fizycznej. Regularne wykonywanie rozciągających ćwiczeń pomaga dzieciom w utrzymaniu elastyczności i zręczności. Wiczenia rozciągające mają również wiele innych korzyści zdrowotnych. Pomagają w rozluźnieniu mięśni, poprawiają krążenie krwi i dotlenienie organizmu oraz redukują ryzyko urazów i kontuzji. Dzieci, które regularnie wykonują rozciągające ćwiczenia, mają większą kontrolę nad swoim ciałem i lepszą postawę. Ćwiczenia te mogą być wykonywane zarówno samodzielnie, jak i pod opieką nauczyciela lub rodzica. Istnieje wiele rodzajów wiczeń rozciągających, takich jak skręty, przenośny mostek, skłony czy unoszenie nóg. Ważne jest, aby ćwiczenia były dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania dziecka. Wiczenia rozciągające dla dzieci powinny być wykonywane regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu, aby przynosiły najlepsze rezultaty. Dzięki nim dzieci będą mogły cieszyć się zdrowym ciałem i większą sprawnością fizyczną. 

Ćwiczenia to skuteczny sposób na zaradzenie problemom Twojego dziecka. Wystarczy zaledwie kilka minut kilka razy w ciągu dnia, aby poprawić równowagę, koordynację, mowę i zdolność skupienia. Próbuj różnych rodzajów ćwiczeń, aby znaleźć te, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twojego dziecka.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca