bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Chromoterapia - na czym polega leczenie kolorami?

Blog healthcare

Chromoterapia - na czym polega leczenie kolorami?

Chromoterapia, czyli terapia kolorami, jest metodą leczenia, która opiera się na wpływie kolorów na ludzkie ciało i umysł. Choć wydawać by się mogło, że kolor to tylko zwykła subiektywna percepcja, to w rzeczywistości odcienie mają konkretne właściwości i wpływają znacznie na nasze samopoczucie. W ramach chromoterapii stosuje się różne kolory do leczenia różnych dolegliwości. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym jest chromoterapia, jak działa oraz jakie znaczenie mają poszczególne barwy.

Spis treści

 1. Chromoterapia - co to jest? Czym jest chromoterapia?
 2. Chromoterapia - na czym polega leczenie kolorami?
 3. Chromoterapia - definicja i istota tej terapii kolorami
 4. Chromoterapia - jak działa?
 5. Znaczenie kolorów w chromoterapii - jak poszczególne barwy wpływają na ciało i umysł
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Dochodzenie do korzyści zdrowotnych dzięki chromoterapii
 8. Chromoterapia w kosmetyce
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Chromoterapia - co to jest? Czym jest chromoterapia?

Chromoterapia opiera się na zasadzie wpływu kolorów na nasze samopoczucie oraz na nasz organizm. Już starożytni Egiptczycy stosowali kolory, aby pomóc chorym w regeneracji i uzdrowieniu. Chromoterapia to metoda leczenia, która wykorzystuje kolorowe światło do pobudzania receptorów, co zmniejsza objawy chorobowe. Terapia kolorami może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych terapii.

Chromoterapia - na czym polega leczenie kolorami?

Chromoterapia jest terapią opartą na działaniu kolorów na nasze ciało i umysł. Polega ona na stosowaniu różnych kolorów w celu wywołania określonych efektów zdrowotnych. W chromoterapii stosuje się zarówno światło widzialne, jak i światło niewidzialne dla oka ludzkiego. Każdy kolor ma swoje unikalne właściwości i wpływ na organizm. Na przykład, czerwony kolor pobudza krążenie krwi i poprawia metabolizm. Zielony kolor działa kojąco na nerwy i redukuje stres. Niebieski kolor natomiast jest relaksujący i pomaga w redukcji bólu. Terapia kolorami może być stosowana na wiele różnych sposobów, takich jak wprowadzanie odpowiednich kolorów do diety, korzystanie z kolorowych filtrów lub promieniowania świetlnego o określonych długościach fali. Chromoterapia jest bezpieczna, ale wymaga odpowiedniego monitorowania i naukowego podejścia. Może być stosowana jako dodatek do tradycyjnego leczenia, aby wspomóc zdrowie i dobre samopoczucie. 

Chromoterapia - definicja i istota tej terapii kolorami

Chromoterapia to technika terapeutyczna, która polega na stosowaniu kolorów w celu poprawienia samopoczucia, realizacji celów terapeutycznych oraz leczenia różnych dolegliwości. Innymi słowy, chromoterapia to specjalny rodzaj terapii, który polega na wprowadzaniu odpowiednich barw do pomieszczenia terapeutycznego lub na przeprowadzaniu zabiegów przy użyciu światła tylko jednego lub kilku kolorów.

Technika ta opiera się na założeniu, że poszczególne kolory mają określone właściwości i wpływają na nasze samopoczucie oraz jakie dolegliwości chcemy leczyć.

Chromoterapia - jak działa?

Każdy kolor wpływa na nas inaczej, co ma znaczenie w chromoterapii. Zazwyczaj terapia ta odbywa się przy pomocy specjalnych lamp emitujących światło o różnych barwach. Kolorowe światło wpada do oka i oddziałuje na receptorach, co z kolei wpływa na stany emocjonalne i psychofizyczne osoby.

Przykładem wpływu kolorów na nasze samopoczucie może być pobudzenie poprzez kolor czerwony, który jest związany z energią i siłą. Z drugiej strony, kolor niebieski wpływa na nas uspokajająco i może pomóc w leczeniu różnych zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja lub lęk.

Terapia kolorami może też mieć wpływ na różne układy w ciele i pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak np. astma, alergie, problem z trawieniem oraz choroby autoimmunologiczne.

Znaczenie kolorów w chromoterapii - jak poszczególne barwy wpływają na ciało i umysł

Chromoterapia to technika terapeutyczna, która korzysta z różnych kolorów, aby wpłynąć na różne dolegliwości. W chromoterapii stosuje się zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Poniżej omówimy, jak poszczególne barwy wpływają na ciało i umysł.

Jasne kolory w chromoterapii

Kolor czerwony to kolor energii, mocy i siły. Stosowanie go w terapii wpływa pobudzająco i wzmacnia organizm.

Kolor pomarańczowy wpływa na kreatywność i pobudza system immunologiczny, poprawiając kondycję fizyczną.

Kolor żółty odpowiada m.in. za wydzielanie endorfin, poprawiając tym samym nasze samopoczucie.

Kolor zielony jest związany z harmonią, równowagą emocjonalną i spokojem. Stosowanie go w terapii poprawia trawienie, reguluje nadciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Kolor niebieski działa uspokajająco i wpływa łagodząco na dolegliwości bólowe, poprawiając także jakość snu.

Kolor fioletowy wpływa na kreatywność oraz na eliminację toksyn z organizmu.

Ciemne kolory w chromoterapii

Kolor brązowy poprawia pracę serca, wpływa pozytywnie na tarczycę oraz nadnercza.

Kolor czarny działa uspokajająco, może pomóc w walce z depresją oraz wprowadzeniu emocjonalnej równowagi.

Kolor szary wpływa na nasze samokontrolę oraz poprawia naszą koncentrację.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Dochodzenie do korzyści zdrowotnych dzięki chromoterapii

Chromoterapia to technologia zastosowana w celu uzdrowienia i usprawnienia organizmu. W każdym przypadku, terapia ta powinna być przeprowadzana pod nadzorem specjalisty. Chromoterapia to doskonały sposób, aby poprawić samopoczucie i jednocześnie wpłynąć na różne dolegliwości. Badania wykazały, że terapia kolorami może mieć pozytywny wpływ na wiele układów w organizmie, w tym na układ hormonalny, układ odpornościowy oraz układ nerwowy.

Chromoterapia w kosmetyce

Chromoterapia w kosmetyce to technika stosowana w celu poprawy kondycji skóry i ogólnego samopoczucia za pomocą światła i kolorów. Jest to nowoczesny sposób na wprowadzenie balansu i harmonii w organizmie poprzez oddziaływanie na różne obszary ciała za pomocą odpowiednich barw. Każdy kolor ma swoje unikalne właściwości, które mogą wpływać na nasze ciało i umysł. Na przykład, niebieskie światło może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry i łagodzić stres, podczas gdy zielone światło może działać kojąco i łagodzić napięcie mięśniowe. Czerwone światło natomiast może stymulować produkcję kolagenu i przyspieszać regenerację skóry. Chromoterapia jest coraz bardziej popularna w branży kosmetycznej, ponieważ pozwala na naturalne i bezpieczne poprawienie wyglądu skóry bez konieczności stosowania agresywnych substancji chemicznych. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz