bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Burpees - jak jedno proste ćwiczenie kształtuje całą sylwetkę? Jak prawidłowo wykonać ten wycisk? 

Blog healthcare

Burpees - jak jedno proste ćwiczenie kształtuje całą sylwetkę? Jak prawidłowo wykonać ten wycisk? 

Jeśli szukasz kompleksowego i efektywnego ćwiczenia, które mocno wpłynie na Twoją sylwetkę, burpees są odpowiednim wyborem. To ćwiczenie angażuje wiele mięśni jednocześnie, poprawia kondycję, a w dodatku może być wykonywane w zaciszu domowym bez specjalistycznego sprzętu. W tym artykule dowiesz się, na czym polega trening burpees i jakie są jego efekty, jak wykonywać to ćwiczenie poprawnie, i jak przeprowadzić intensywny trening wytrzymałościowy z udziałem burpees.

Spis treści

 1. Burpees - co to jest i jak działa na sylwetkę? Burpees – efekty 
 2. Burpees - efekty - na jakie mięśnie działają burpees? Jaki wpływa na ilość tkanki tłuszczowej i zaangażowanie konkretnych grup mięśniowych?
 3. Ćwiczenia burpees - kompleksowy trening całego ciała
 4. Burpees - jak wykonać poprawnie? Jak prawidłowo wykonywać i jaki element treningu jest najważniejszy?
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Burpees challenge - intensywny trening wytrzymałościowy z wykorzystaniem burpees
 7. Burpees dla początkujących
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Burpees – plany treningowe - trening burpees

Burpees - co to jest i jak działa na sylwetkę? Burpees – efekty 

Burpee to ćwiczenie, które składa się z kilku elementów połączonych w jedno. Można je porównać do serii podskoków ze spadaniem w pozycję pomostu i wykonaniem pompy w jednym ruchu. Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni jednocześnie, między innymi mięśnie brzucha, pleców, pośladków i nóg. Burpees są świetnym sposobem na spalenie kalorii, poprawę wytrzymałości i ogólną kondycję fizyczną.

Burpees - efekty - na jakie mięśnie działają burpees? Jaki wpływa na ilość tkanki tłuszczowej i zaangażowanie konkretnych grup mięśniowych?

Burpees to ćwiczenie bardzo kompleksowe, ponieważ w jego wykonaniu angażujemy mięśnie całego ciała. W pierwszej fazie, podskokom, mocno pracują mięśnie nóg, przywodziciele bioder i mięśnie pośladkowe. W dalszej części, podczas spadania w pozycję pomostu i wykonaniu pompki, aktywnie pracują mięśnie klatki piersiowej, ramion, tricepsów, oraz mięśnie brzucha, pleców i nóg. Ponieważ ćwiczenie angażuje wiele mięśni jednocześnie, jest idealnym sposobem na spalenie kalorii i ujędrnienie całej sylwetki.

Ćwiczenia burpees - kompleksowy trening całego ciała

Wykonanie pojedynczego burpee to jedno, ale jeśli chcesz przeprowadzić kompleksowy trening, warto postawić na większą liczbę powtórzeń. Burpees można włączyć do treningu HIIT ( High-Intensity Interval Training), który polega na krótkotrwałych, intensywnych ćwiczeniach połączonych z krótkimi przerwami. Takie podejście pozwoli Ci poprawić wytrzymałość, spalić kalorie, a w dodatku, ujędrnić mięśnie całego ciała.

Burpees - jak wykonać poprawnie? Jak prawidłowo wykonywać i jaki element treningu jest najważniejszy?

Wykonanie burpee nie jest trudne, ale warto pamiętać o poprawnej technice, aby uniknąć kontuzji. Oto instrukcja krok po kroku jak wykonać burpee:

 1. Stój prosto w lekkim rozkroku.
 2. Przyjmij pozycję przysiadu, opuszczając biodra do pozycji jak w trakcie pompki.
 3. Skocz w górę, wykonując podskok z uniesionymi rękami.
 4. Opadnij z powrotem w pozycję przysiadu, ugniatając biodra.
 5. Wykonaj pompkę, trzymając ciało w jednej linii, ręce na szerokości barków.
 6. Wróć do pozycji przysiadu.
 7. Wykonaj kolejny podskok.

Powtórz całe ćwiczenie od 5-15 razy w zależności od Twojego poziomu początkowego.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Burpees challenge - intensywny trening wytrzymałościowy z wykorzystaniem burpees

Jeśli jesteś już zaawansowanym w treningu i szukasz wyzwania, możesz spróbować burpees challenge. Polega on na wykonaniu jak największej liczby burpees w ciągu określonego czasu. Możesz wyznaczyć sobie cel np. 100 burpees w ciągu 10 minut i stopniowo dążyć do jego realizacji. Taki trening pozwoli na poprawę ogólnej wytrzymałości organizmu, spalenie kalorii oraz ujędrnienie sylwetki.

Burpees dla początkujących

Burpees dla początkujących to doskonałe narzędzie ćwiczeń, które angażuje wiele mięśni jednocześnie i pozwala spalić dużą ilość kalorii w krótkim czasie. Ćwiczenie to polega na wykonaniu kilku prostych ruchów jednocześnie, takich jak skok, pompka, przysiad i wyskok. Jest to trening o wysokiej intensywności, który rozwija siłę, wytrzymałość i sprawność fizyczną. Dla osób początkujących burpees mogą stanowić wyzwanie, ponieważ wymagają dużej siły i kontroli nad ciałem. Dlatego ważne jest, aby zacząć od prostszych wariantów i stopniowo zwiększać tempo i intensywność treningu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń zaleca się również konsultację z trenerem lub innym profesjonalistą, aby upewnić się, że jesteśmy w odpowiedniej kondycji fizycznej do wykonywania tych ćwiczeń. Regularne wykonywanie burpees przynosi wiele korzyści, takich jak wzrost siły, wytrzymałości i spalanie tłuszczu. Jest to też doskonały sposób na poprawę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Jednak kluczem do skutecznego treningu jest zachowanie odpowiedniej techniki i postępowanie z umiarem. Jeśli jesteś początkującym, pamiętaj o tym, że to nie ilość, ale jakość ćwiczenia się liczy. 

Burpees – plany treningowe - trening burpees

Burpees są jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń, które angażują wiele mięśni jednocześnie i pomagają spalić dużą ilość kalorii. Plan treningowy oparty na burpees może być intensywny i wymagający, ale przynosi doskonałe rezultaty. Podstawowy plan treningowy z burpees można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i celów. Rozpoczynamy od warm-upu i rozciągania, aby przygotować nasze ciało do intensywnego wysiłku. Następnie wykonujemy serię burpees, zwiększając stopniowo ilość powtórzeń i intensywność. Dodanie ławki lub skakanki do ćwiczeń burpee może jeszcze bardziej zwiększyć trudność treningu. Ważne jest, aby zachować właściwą technikę wykonywania burpees, aby uniknąć kontuzji. Regularne treningi z burpees mogą pomóc w poprawie wytrzymałości, siły mięśniowej i wydolności kardiopulmonarnej. Ważne jest również dbanie o odpowiednią dietę i odpoczynek, aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z tego rodzaju treningu. Zdrowe odżywianie i regeneracja są kluczowe do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz