Burpees - jak jedno proste ćwiczenie kształtuje całą sylwetkę? Jak prawidłowo wykonać ten wycisk? 

Burpees - jak jedno proste ćwiczenie kształtuje całą sylwetkę? Jak prawidłowo wykonać ten wycisk? 

Jeśli szukasz kompleksowego i efektywnego ćwiczenia, które mocno wpłynie na Twoją sylwetkę, burpees są odpowiednim wyborem. To ćwiczenie angażuje wiele mięśni jednocześnie, poprawia kondycję, a w dodatku może być wykonywane w zaciszu domowym bez specjalistycznego sprzętu. W tym artykule dowiesz się, na czym polega trening burpees i jakie są jego efekty, jak wykonywać to ćwiczenie poprawnie, i jak przeprowadzić intensywny trening wytrzymałościowy z udziałem burpees.

Burpees - co to jest i jak działa na sylwetkę? Burpees – efekty 

Burpee to ćwiczenie, które składa się z kilku elementów połączonych w jedno. Można je porównać do serii podskoków ze spadaniem w pozycję pomostu i wykonaniem pompy w jednym ruchu. Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni jednocześnie, między innymi mięśnie brzucha, pleców, pośladków i nóg. Burpees są świetnym sposobem na spalenie kalorii, poprawę wytrzymałości i ogólną kondycję fizyczną.

Burpees - efekty - na jakie mięśnie działają burpees? Jaki wpływa na ilość tkanki tłuszczowej i zaangażowanie konkretnych grup mięśniowych?

Burpees to ćwiczenie bardzo kompleksowe, ponieważ w jego wykonaniu angażujemy mięśnie całego ciała. W pierwszej fazie, podskokom, mocno pracują mięśnie nóg, przywodziciele bioder i mięśnie pośladkowe. W dalszej części, podczas spadania w pozycję pomostu i wykonaniu pompki, aktywnie pracują mięśnie klatki piersiowej, ramion, tricepsów, oraz mięśnie brzucha, pleców i nóg. Ponieważ ćwiczenie angażuje wiele mięśni jednocześnie, jest idealnym sposobem na spalenie kalorii i ujędrnienie całej sylwetki.

Ćwiczenia burpees - kompleksowy trening całego ciała

Wykonanie pojedynczego burpee to jedno, ale jeśli chcesz przeprowadzić kompleksowy trening, warto postawić na większą liczbę powtórzeń. Burpees można włączyć do treningu HIIT ( High-Intensity Interval Training), który polega na krótkotrwałych, intensywnych ćwiczeniach połączonych z krótkimi przerwami. Takie podejście pozwoli Ci poprawić wytrzymałość, spalić kalorie, a w dodatku, ujędrnić mięśnie całego ciała.

Burpees - jak wykonać poprawnie? Jak prawidłowo wykonywać i jaki element treningu jest najważniejszy?

Wykonanie burpee nie jest trudne, ale warto pamiętać o poprawnej technice, aby uniknąć kontuzji. Oto instrukcja krok po kroku jak wykonać burpee:

 1. Stój prosto w lekkim rozkroku.
 2. Przyjmij pozycję przysiadu, opuszczając biodra do pozycji jak w trakcie pompki.
 3. Skocz w górę, wykonując podskok z uniesionymi rękami.
 4. Opadnij z powrotem w pozycję przysiadu, ugniatając biodra.
 5. Wykonaj pompkę, trzymając ciało w jednej linii, ręce na szerokości barków.
 6. Wróć do pozycji przysiadu.
 7. Wykonaj kolejny podskok.

Powtórz całe ćwiczenie od 5-15 razy w zależności od Twojego poziomu początkowego.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Burpees challenge - intensywny trening wytrzymałościowy z wykorzystaniem burpees

Jeśli jesteś już zaawansowanym w treningu i szukasz wyzwania, możesz spróbować burpees challenge. Polega on na wykonaniu jak największej liczby burpees w ciągu określonego czasu. Możesz wyznaczyć sobie cel np. 100 burpees w ciągu 10 minut i stopniowo dążyć do jego realizacji. Taki trening pozwoli na poprawę ogólnej wytrzymałości organizmu, spalenie kalorii oraz ujędrnienie sylwetki.

Burpees dla początkujących

Burpees dla początkujących to doskonałe narzędzie ćwiczeń, które angażuje wiele mięśni jednocześnie i pozwala spalić dużą ilość kalorii w krótkim czasie. Ćwiczenie to polega na wykonaniu kilku prostych ruchów jednocześnie, takich jak skok, pompka, przysiad i wyskok. Jest to trening o wysokiej intensywności, który rozwija siłę, wytrzymałość i sprawność fizyczną. Dla osób początkujących burpees mogą stanowić wyzwanie, ponieważ wymagają dużej siły i kontroli nad ciałem. Dlatego ważne jest, aby zacząć od prostszych wariantów i stopniowo zwiększać tempo i intensywność treningu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń zaleca się również konsultację z trenerem lub innym profesjonalistą, aby upewnić się, że jesteśmy w odpowiedniej kondycji fizycznej do wykonywania tych ćwiczeń. Regularne wykonywanie burpees przynosi wiele korzyści, takich jak wzrost siły, wytrzymałości i spalanie tłuszczu. Jest to też doskonały sposób na poprawę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Jednak kluczem do skutecznego treningu jest zachowanie odpowiedniej techniki i postępowanie z umiarem. Jeśli jesteś początkującym, pamiętaj o tym, że to nie ilość, ale jakość ćwiczenia się liczy. 

Burpees – plany treningowe - trening burpees

Burpees są jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń, które angażują wiele mięśni jednocześnie i pomagają spalić dużą ilość kalorii. Plan treningowy oparty na burpees może być intensywny i wymagający, ale przynosi doskonałe rezultaty. Podstawowy plan treningowy z burpees można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i celów. Rozpoczynamy od warm-upu i rozciągania, aby przygotować nasze ciało do intensywnego wysiłku. Następnie wykonujemy serię burpees, zwiększając stopniowo ilość powtórzeń i intensywność. Dodanie ławki lub skakanki do ćwiczeń burpee może jeszcze bardziej zwiększyć trudność treningu. Ważne jest, aby zachować właściwą technikę wykonywania burpees, aby uniknąć kontuzji. Regularne treningi z burpees mogą pomóc w poprawie wytrzymałości, siły mięśniowej i wydolności kardiopulmonarnej. Ważne jest również dbanie o odpowiednią dietę i odpoczynek, aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z tego rodzaju treningu. Zdrowe odżywianie i regeneracja są kluczowe do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Dowiedz się, jak zostać psychoterapeutą i jak sprawdzić czy ten zawód jest dla Ciebie. Porady i wskazówki na temat wymagań i ścieżki kariery.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca