Borówki amerykańskie - Superfood dla zdrowia oczu i układu sercowo-naczyniowego. Borówka amerykańska – odkryj jej niezwykłe właściwości zdrowotne i kulinarne. 5 cennych właściwości borówki amerykańskiej 

Borówki amerykańskie - Superfood dla zdrowia oczu i układu sercowo-naczyniowego. Borówka amerykańska – odkryj jej niezwykłe właściwości zdrowotne i kulinarne. 5 cennych właściwości borówki amerykańskiej 

Borówki amerykańskie to małe owoce o niezwykle intensywnym kolorze, o bogatej w składniki odżywcze zawartości. Stanowią one doskonałe źródło antyoksydantów, które chronią nasz organizm przed chorobami takimi jak miażdżyca, choroby serca oraz przyspieszają procesy starzenia naszego ciała.

Borówki amerykańskie - właściwości zdrowotne

Borówki amerykańskie są bogate w antocyjany, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Są one również źródłem witaminy C oraz K, a także błonnika i manganu. Borówki amerykańskie mają korzystny wpływ na nasz układ nerwowy, bowiem mogą poprawić funkcje poznawcze oraz poprawiają jakość snu.

Wartości odżywcze borówek amerykańskich - Składniki odżywcze i witaminy obecne w borówkach

Borówki amerykańskie, pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, są bardzo bogate w składniki odżywcze. W 100g borówek amerykańskich znajdziemy około 57 kalorii, a przede wszystkim dużą ilość błonnika, witaminy C, K oraz manganu. Borówki amerykańskie są również doskonałym źródłem antyoksydantów, które chronią organizm przed chorobami.

Ile kalorii mają borówki amerykańskie? Informacje na temat wartości kalorycznych borówek amerykańskich

Borówki amerykańskie należą do niskokalorycznych owoców, a w 100g borówek znajdziemy około 57 kalorii. Większość tych kalorii pochodzi z cukru, jednak zawierają one błonnik, który wpływa na to, że po ich spożyciu dłużej czujemy się syto i hamuje to apetyt.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Indeks glikemiczny borówek amerykańskich - Jak wpływają na poziom cukru we krwi

Indeks glikemiczny (IG) służy do oceny wpływu produktów spożywczych na poziom cukru we krwi. W przypadku borówek amerykańskich, indeks glikemiczny jest niski i wynosi 53. Oznacza to, że są one idealnym wyborem dla osób z cukrzycą, bowiem po zjedzeniu ich poziom glukozy we krwi wzrasta powoli i stopniowo.

Czy borówki amerykańskie są zdrowe? Rola borówek amerykańskich w zdrowej diecie i korzyści dla organizmu

Borówki amerykańskie to superfood, którego regularne spożywanie przynosi wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zostały one sklasyfikowane jako jedno z najzdrowszych warzyw oraz owoców. Borówki amerykańskie zawierają wiele cennych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, błonnik i antyoksydanty, co sprawia, że są one idealnym produktem do wprowadzenia do zdrowej diety.

Korzyści dla zdrowia, wynikające z regularnego spożywania borówek amerykańskich, to:

 • zapobieganie chorobom serca i układu krążenia
 • korzystny wpływ na układ nerwowy
 • redukcja stanów zapalnych w organizmie
 • poprawa funkcjonowania układu trawiennego
 • ochrona przed chorobami nowotworowymi
 • poprawa widzenia i kondycji oczu

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie tych z genetyczną skłonnością. Mimo że często postrzegane są one jedynie jako defekt estetyczny, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest zatem, aby nie tylko znać metody leczenia, ale przede wszystkim skupić się na profilaktyce i wczesnym rozpoznawaniu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca