bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Wibroterapia - co to jest i kto powinien ją stosować? Czym jest wibroterapia? Zalety wibroterapii. Opinie na temat urządzenia Vitberg

Blog healthcare

Wibroterapia - co to jest i kto powinien ją stosować? Czym jest wibroterapia? Zalety wibroterapii. Opinie na temat urządzenia Vitberg

Wibroterapia to jedna z nowszych metod terapeutycznych, która wykorzystuje wibracje do leczenia różnych dolegliwości. Metoda ta zyskuje na popularności, ale czy jest skuteczna i bezpieczna dla zdrowia? W tym artykule przedstawimy korzyści i przeciwwskazania związane z wibroterapią, jej definicję oraz sposób działania.

Spis treści

 1. Wibroterapia - definicja i działanie tej metody terapeutycznej. Czym jest wibroterapia?
 2. Wibroterapia - korzyści i znaczenie terapii dla zdrowia
 3. Czy wibroterapia jest szkodliwa? Poznaj fakty i ryzyko
 4. Wibroterapia - przeciwwskazania - kiedy należy jej unikać?
 5. Najczęstsze wskazania do wibroterapii
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Przeciwwskazania do wibroterapii
 8. Podsumowanie

Wibroterapia - definicja i działanie tej metody terapeutycznej. Czym jest wibroterapia?

Wibroterapia polega na stosowaniu wibracji o różnej częstotliwości i amplitudzie do wpływania na organizm człowieka. Wibracje są przenoszone przez całe ciało lub stosowane punktowo na konkretną partię ciała. Dokładny mechanizm działania wibroterapii nie jest dotychczas w pełni zrozumiały, ale podejrzewa się, że jest ona w stanie wpływać na napięcie mięśniowe, poprawiać przepływ krwi i limfy, a także stymulować układ nerwowy. Metoda ta ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości, takich jak bóle pleców, reumatyzm, zaburzenia krazenia, a nawet cellulit.

Wibroterapia - korzyści i znaczenie terapii dla zdrowia

Dlaczego warto stosować wibroterapię?

Wibroterapia może być stosowana w celu leczenia różnych schorzeń związanych z mięśniami, kośćmi i układem krążenia. Ma pozytywny wpływ na usuwanie bólu, poprawę ruchomości stawów, zwiększenie elastyczności mięśni oraz zmniejszenie obrzęków. Może także pomagać w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu poprzez zwiększenie przepływu krwi w obszarach problemowych.

Wibroterapia - korzyści dla zdrowia

Leczenie przy użyciu wibracji może być bardziej efektywne niż zwykły masaż, ponieważ wibracje przenikają głębiej w tkanki, co może przyspieszyć procesy regeneracyjne. Wibroterapia może także pomóc w zwalczaniu stresu i łagodzić objawy depresji dzięki wprowadzeniu odpowiednich wibracji, co pomaga w relaksacji.

Czy wibroterapia jest szkodliwa? Poznaj fakty i ryzyko

Wibroterapia jest zazwyczaj uważana za bezpieczną metodę terapeutyczną, ale jak z każdą inną metodą terapii, może mieć swoje przeciwwskazania i potencjalne ryzyko. Wibracje o zbyt dużej amplitudzie lub częstotliwości mogą uszkodzić tkanki i kości, a także spowodować inne problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest, aby wibroterapię stosować wyłącznie po dokładnym przebadaniu przez specjalistę oraz w przypadku braku przeciwwskazań.

Wibroterapia - przeciwwskazania - kiedy należy jej unikać?

Wibroterapię należy unikać w przypadku:

 • ciąży
 • chorób serca
 • zaburzeń krzepliwości krwi
 • chorób skóry
 • zaawansowanego stadiów osteoporozy
 • chorób nowotworowych

Ostrożność należy zachować w przypadku:

Dlatego przed zastosowaniem wibroterapii należy skonsultować się z lekarzem, który określi, czy ta metoda terapeutyczna jest odpowiednia dla pacjenta, a jeśli tak, to w jakiej formie i na jakiej intensywności.

Najczęstsze wskazania do wibroterapii

Najczęstsze wskazania do wibroterapii obejmują leczenie urazów mięśni i stawów, bólu pleców, a także poprawę funkcji równowagi i koordynacji ruchowej. Wibroterapia może być stosowana w przypadku urazów sportowych, takich jak skręcenia, naciągnięcia mięśni, a także w rehabilitacji po złamaniach kości. Wibroterapia może również przynieść ulgę osobom z problemami z krążeniem krwi i przewlekłymi bólami mięśniowymi, takimi jak napięcie mięśniowe czy fibromyalgia. Dzięki precyzyjnym wibracjom, wibroterapia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy elastyczności mięśni i ścięgien. Ponadto, wibroterapia może być również skuteczną metodą poprawy ogólnej wydolności fizycznej oraz ułatwieniem procesu treningowego, zwłaszcza w przypadku sportowców. Jednak przed rozpoczęciem terapii należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, aby określić, czy wibroterapia jest właściwym rozwiązaniem dla danej osoby. 

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Przeciwwskazania do wibroterapii

Wibroterapia, czyli leczenie za pomocą drgań mechanicznych, może być bardzo efektywna w niektórych przypadkach, jednak istnieją również przeciwwskazania do jej stosowania. Wibroterapia nie powinna być stosowana u osób z zaawansowanymi schorzeniami układu krążenia, takimi jak arytmia lub niewydolność serca. Ponadto, osoby ze złamaniem kości, urazami mięśni lub ścięgien również powinny unikać tego rodzaju terapii. Innymi przeciwwskazaniami są zakażenia skóry, guzy, stany zapalne lub infekcje w obszarze leczenia. Wibroterapia może prowadzić do dalszych uszkodzeń tkanek lub pogorszyć istniejące schorzenia w przypadku ignorowania tych przeciwwskazań. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem wibroterapii skonsultować się z lekarzem i omówić wszelkie obecne schorzenia czy kontrowersje. Podsumowując, mimo potencjalnych korzyści, wibroterapia może być przeciwwskazana dla pewnych osób i wymaga ostrożnego podchodzenia do jej stosowania. 

Podsumowanie

Wibroterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje wibracje do leczenia różnych schorzeń. Ta nowoczesna metoda terapii ma wiele pozytywnych efektów, w tym poprawę przepływu krwi, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także poprawę ruchomości stawów. Jednak wibroterapia może nie być odpowiednia dla wszystkich pacjentów. Przed zastosowaniem tej metody należy skonsultować się ze specjalistą, a jeśli pozwala na to stan zdrowia, można wdrożyć odpowiednie leczenie.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz