bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Suplementacja w ciąży - jak dbać o zdrowie swoje i maluszka? Suplementacja dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dobre witaminy w ciąży

Blog healthcare

Suplementacja w ciąży - jak dbać o zdrowie swoje i maluszka? Suplementacja dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dobre witaminy w ciąży

Suplementacja witamin w ciąży? Jakie jet zapotrzebowanie kobiet podczas przebiegu ciąży? Jaki suplement wybrać?

Spis treści

 1. Co suplementować w ciąży? Suplementacja w ciąży jest szczególnie ważna
 2. Kwas foliowy a ciąża - suplementy w ciąży
 3. Suplementy dla kobiet w ciąży - czy mają szczególne wytyczne? Suplementy diety dla kobiet w ciąży
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Suplementy - planowanie ciąży
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Witaminy w ciąży – od kiedy należy je brać?

Co suplementować w ciąży? Suplementacja w ciąży jest szczególnie ważna

Suplementacja jest ważnym elementem dbania o zdrowie w ciąży. Podczas tego pięknego okresu naszego życia, nasza dieta odgrywa kluczową rolę w dostarczeniu niezbędnych składników odżywczych zarówno dla naszego organizmu, jak i dla rozwijającego się dziecka. Czasami jednak może być trudno zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki tylko przez dietę, dlatego warto rozważyć suplementację witamin i minerałów.

Kwas foliowy a ciąża - suplementy w ciąży

Kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników, które powinny być odpowiednio suplementowane w ciąży. Jest niezwykle istotny dla rozwoju mózgu i rdzenia kręgowego dziecka. Dlatego warto rozpocząć suplementację kwasem foliowym przed zajściem w ciążę, a także kontynuować ją przez cały okres ciąży. Zalecana dawka kwasu foliowego to około 400-800 mikrogramów dziennie. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem suplementacji kwasem foliowym, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub położną, aby dobrać odpowiednią dawkę.

Suplementy dla kobiet w ciąży - czy mają szczególne wytyczne? Suplementy diety dla kobiet w ciąży

Suplementacja w ciąży różni się od zwykłej suplementacji, ponieważ istnieją szczególne wytyczne i zalecenia dotyczące suplementów dla kobiet w ciąży. Niektóre składniki odżywcze, takie jak witamina A czy żelazo, mogą być szkodliwe w nadmiarze. Dlatego ważne jest, aby wybierać suplementy, które są specjalnie opracowane dla kobiet w ciąży i które zawierają odpowiednio dostosowane dawki witamin i minerałów. Zawsze należy zwrócić uwagę na etykietę suplementu i upewnić się, że jest przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Suplementy - planowanie ciąży

Ważne jest, aby rozpocząć suplementację odpowiednimi składnikami już przed zajściem w ciążę. Planowanie ciąży to kluczowy moment, aby zadbać o zdrowie swoje i przyszłego dziecka. Oprócz suplementacji kwasem foliowym, warto również rozważyć suplementację żelazem, witaminą D i kwasami Omega-3. Może być również konieczne suplementowanie innych składników, takich jak jod czy witamina B12, jeśli ich poziomy są niskie. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub położną przed planowaniem ciąży, aby ustalić, jakie suplementy są dla nas najodpowiedniejsze.

Należy również pamiętać, że suplementacja powinna być zawsze uzupełnieniem diety, a nie zastępowaniem zdrowego żywienia. Przyjmowanie suplementów powinno być zgodne z zaleceniami lekarza lub położnej.

Witaminy w ciąży – od kiedy należy je brać?

Witaminy są niezwykle ważne podczas ciąży. Zawierają składniki odżywcze, które wspomagają rozwój dziecka i utrzymanie zdrowia matki. Wzrost zapotrzebowania na witaminy i minerały związany jest z rozwojem nowej istoty ludzkiej. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie dawkowanie witamin w ciąży. Jakie witaminy są zalecane? Warto sięgnąć po witaminy z grupy B, które poprawiają pracę układu nerwowego i wpływają na wzrost komórek ciała.

Witamina C jest również ważna, ponieważ wspomaga układ odpornościowy i zwiększa wchłanianie innych składników odżywczych. Witamina D jest istotna ze względu na odpowiednie wchłanianie wapnia, co wpływa na budowę kości. Witamina E jest silnym antyoksydantem i chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jednakże przed rozpoczęciem suplementacji warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednią dawkę witamin i zależy na podstawie indywidualnych potrzeb organizmu.

Ważne jest również jadłospis bogaty w produkty naturalne, takie jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko, ryby, jaja, kiełki.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz