bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Suplementacja na masie - jak zwiększyć przyrost masy mięśniowej? 6 najlepszych suplementów na szybsze zwiększenie masy mięśniowej. Suplementy i odżywki do budowania masy mięśniowej. Suplementów Na Przyrost Masy Mięśniowej. Jak zbudować masę mięśniową?

Blog healthcare

Suplementacja na masie - jak zwiększyć przyrost masy mięśniowej? 6 najlepszych suplementów na szybsze zwiększenie masy mięśniowej. Suplementy i odżywki do budowania masy mięśniowej. Suplementów Na Przyrost Masy Mięśniowej. Jak zbudować masę mięśniową?

Sprawdź jakie suplementy przyjmować podczas budowania masy mięśniowej

Spis treści

 1. Suplementy na masę - czy są konieczne?
 2. Mechanizm działania suplementów na masę
 3. Jak najlepiej budować masę mięśniową? Najlepsze Suplementy Na Przyrost Masy Mięśniowej
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Najlepsze suplementy na masę. Odżywki na masę pomagają zbudować masę mięśniową oraz zwiększają naszą siłę!
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Suplementy na masę - czy są konieczne?

Kiedy chodzi o trening na masę mięśniową, wielu trenujących zastanawia się, czy suplementacja jest konieczna. Czy powinniśmy stosować dodatkowe suplementy, aby zwiększyć nasz przyrost masy mięśniowej? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale można zauważyć, że suplementy mogą być pomocne w osiąganiu tego celu. Przed zaczęciem suplementacji należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie zastąpi ona odpowiednio zbilansowanej i zdrowej diety.

Mechanizm działania suplementów na masę

Suplementy na masę mięśniową, takie jak odżywki białkowe, kreatyna i BCAA, działają na różne sposoby, żeby wspomóc rozwój i wzrost mięśni. Przyjrzyjmy się tym trzem popularnym suplementom i ich działaniu:

Jak najlepiej budować masę mięśniową? Najlepsze Suplementy Na Przyrost Masy Mięśniowej

Przyrost masy mięśniowej wymaga odpowiedniego treningu siłowego i dobrze zbilansowanej diety. Oto kilka porad, jak skutecznie budować masę mięśniową:

 1. Trening siłowy: Skoncentruj się na treningu siłowym, który stymuluje rozwój mięśni. Doskonałe ćwiczenia to m.in. przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi i ćwiczenia izolowane, które koncentrują się na konkretnych grupach mięśniowych.

 2. Zbilansowana dieta: Dieta powinna być zbilansowana i dostarczać odpowiednią ilość kalorii, białka, węglowodanów i tłuszczów. Dostarczaj organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych, żeby umożliwić wzrost mięśni.

 3. Odpowiedni sen: Sen jest niezwykle ważny dla regeneracji organizmu i wzrostu mięśni. Staraj się spać wystarczająco długo, żeby móc pełni wykorzystać efekty treningu.

 4. Odpowiednie nawodnienie: Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu podczas treningu, ponieważ woda ma kluczowe znaczenie dla przemiany materii i regeneracji organizmu.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Najlepsze suplementy na masę. Odżywki na masę pomagają zbudować masę mięśniową oraz zwiększają naszą siłę!

Gdy dieta i trening są już dobrze zbalansowane, można rozważyć stosowanie suplementacji dla sportowców, które mogą wspomóc twój przyrost masy mięśniowej. Poniżej przedstawiamy najlepsze suplementy na masę:

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa jest jednym z najpopularniejszych suplementów na masę mięśniową. Dostarcza łatwo przyswajalnego białka, które jest niezbędne do budowy i regeneracji mięśni. Białko serwatkowe, kazeina i mieszanki białek roślinnych to popularne rodzaje odżywek białkowych. Warto je spożywać zarówno przed, jak i po treningu, aby wspomóc procesy anaboliczne organizmu.

Kreatyna

Kreatyna jest kolejnym popularnym suplementem na masę mięśniową. Działa poprzez zwiększenie dostępności energii dla mięśni, co prowadzi do zwiększenia wydolności i siły. Stosowanie kreatyny może również skutkować większym wodnieniem mięśni, co wpływa na ich objętość i wygląd.

BCAA

Rozgałęzione aminokwasy (BCAA) stanowią ważny składnik białkowy, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju i regeneracji mięśni. Suplementacja BCAA może pomóc w ochronie mięśni przed rozpadem podczas intensywnego treningu. Warto stosować BCAA przed i po treningu, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych aminokwasów.

Pozostałe suplementy na masę

Oprócz powyżej wymienionych suplementów, istnieje wiele innych, które mogą wspomóc rozwój masy mięśniowej. Na przykład, L-glutamina może pomóc w regeneracji mięśni, a beta-alanina może zwiększyć wydolność. Warto jednak pamiętać, że suplementacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i celów treningowych.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz