bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Pilates - ćwiczenia dla zachowania najlepszej kondycji i formy. Pilates dla początkujących, jakie efekty dają te treningi? I kiedy uzyskamy najlepsze efekty?

Blog healthcare

Pilates - ćwiczenia dla zachowania najlepszej kondycji i formy. Pilates dla początkujących, jakie efekty dają te treningi? I kiedy uzyskamy najlepsze efekty?

Sprawdź jakie zalety ma pilates. Jak ćwiczyć by pozbyć się bólu kręgosłupa i wzmacniać ciało. 

Spis treści

 1. Pilates - ćwiczenia dla zdrowia i kondycji. Pilates dla początkujących 
 2. Pilates - ćwiczenia dla początkujących - jak zacząć przygodę z pilatesem? Na czym polega pilates?
 3. Pilates - ćwiczenia na kręgosłup. Jak wzmocnić mięśnie kręgosłupa? Jaki rodzaj ćwiczeń będzie najlepszy?
 4. Pilates - ćwiczenia na brzuch. Ćwiczenia pilates 
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Pilates - ćwiczenia w domu dla uzyskania najlepszych efektów
 7. Pilates – przeciwwskazania
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Pilates na maszynach

Pilates - ćwiczenia dla zdrowia i kondycji. Pilates dla początkujących 

Pilates to metoda treningowa, która została opracowana przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa na początku XX wieku. Ta forma ćwiczeń ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej. Pilates angażuje całe ciało, wzmacniając mięśnie, poprawiając równowagę i koordynację ruchową. Ponadto, wpływa korzystnie na nasz umysł, zwiększając świadomość ciała i kondycję psychiczną.

Pilates - ćwiczenia dla początkujących - jak zacząć przygodę z pilatesem? Na czym polega pilates?

Jeśli jesteś początkującym w pilatesie, zalecamy rozpoczęcie od prostych ćwiczeń. Skup się na naukę prawidłowej techniki i koncentracji podczas wykonywania poszczególnych ruchów. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z lekcji pilatesu prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora, który poprawi Twoją technikę i dostosuje ćwiczenia do Twojego poziomu zaawansowania.

Pilates - ćwiczenia na kręgosłup. Jak wzmocnić mięśnie kręgosłupa? Jaki rodzaj ćwiczeń będzie najlepszy?

Mięśnie kręgosłupa mają kluczowe znaczenie dla naszej postawy i zdrowia. Pilates oferuje wiele ćwiczeń, które pomogą wzmocnić te mięśnie. To m.in. "mostek", "kat", "kat z unoszeniem nóg", "ważka" i wiele innych. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomoże wzmocnić mięśnie grzbietowe i poprawić postawę, co z kolei przyniesie korzyści dla zdrowia naszego kręgosłupa.

Pilates - ćwiczenia na brzuch. Ćwiczenia pilates 

Pilates to również idealna forma treningu dla wzmocnienia mięśni brzucha i core. Ćwiczenia takie jak "sit-upy", "nóżki w powietrzu" czy "plank" angażują mięśnie brzucha, dolnego odcinka pleców i mięśnie miednicy. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń poprawi siłę i stabilność mięśni brzucha oraz poprawi naszą postawę.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Pilates - ćwiczenia w domu dla uzyskania najlepszych efektów

Jeśli chcesz ćwiczyć pilates w domu, istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie. Możesz skorzystać z maty pilatesowej i instrukcji online, które pomogą Ci wykonać poszczególne ćwiczenia z prawidłową techniką. Pamiętaj o koncentracji, precyzji i kontroli podczas wykonywania ćwiczeń. Regularne praktykowanie pilatesu w domu przyniesie ci najlepsze efekty.

Wprowadzenie pilatesu do swojej rutyny treningowej może mieć pozytywny wpływ na twoje zdrowie i kondycję. Pilates angażuje całe ciało, wzmacniając mięśnie, poprawiając równowagę i koordynację ruchową.Tu znajdziesz wskazówki - pilates dla początkujących, który oferuje wiele korzyści dla każdego z nas.

Pilates – przeciwwskazania

Pilates jest popularnym i skutecznym sposobem na poprawę siły, elastyczności i równowagi ciała. Jest to forma ćwiczeń, która angażuje zarówno ciało, jak i umysł. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą sprawić, że niektóre osoby nie powinny uprawiać pilatesu. Powinny to wiedzieć przede wszystkim ci, którzy mają poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, problemy z kręgosłupem, przepukliny dyskowe czy choroby autoimmunologiczne. Osoby w ciąży, szczególnie w zaawansowanym stadium, również powinny ograniczyć aktywność fizyczną i skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem treningu pilatesu. Osoby, które mają niedawno przeszłe kontuzje, takie jak złamania kości lub skręcenia, również powinny uważać na intensywność i rodzaj ćwiczeń wykonywanych na sali pilatesu. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub instruktorem przed rozpoczęciem nowej formy aktywności fizycznej, aby upewnić się, czy pilates jest odpowiedni dla danej osoby. 

Pilates na maszynach

Pilates na maszynach to jedna z najpopularniejszych form treningu, która rozwija zarówno siłę, jak i elastyczność ciała. Ćwiczenia wykonywane na specjalnych maszynach, takich jak Reformer, Cadillac czy Chair, pozwalają na precyzyjne i kontrolowane ruchy, które angażują głębokie mięśnie korpusu. Trening na maszynach Pilatesa jest idealnym rozwiązaniem dla osób z różnymi rodzajami dolegliwości, ponieważ pozwala na dostosowanie intensywności i oporu do indywidualnych potrzeb i możliwości. Regularne ćwiczenia na maszynach Pilatesa poprawiają równowagę mięśniową, wydolność, a także postawę ciała. Dodatkowo, trening na maszynach wpływa na poprawę koordynacji ruchowej i świadomości ciała.

Pilates na maszynach przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, pomagając wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję i redukować stres. Jeśli szukasz efektywnego treningu, który angażuje całe ciało i rozwija harmonijne ruchy, Pilates na maszynach może być idealnym wyborem dla Ciebie. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz