bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Na czym polega trening interwałowy i dlaczego warto wprowadzić go do swojego życia? Trening interwałowy – na czym polega i jakie efekty można uzyskać? Intensywny trening interwałowy to najlepszy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Fakty i mity.

Blog healthcare

Na czym polega trening interwałowy i dlaczego warto wprowadzić go do swojego życia? Trening interwałowy – na czym polega i jakie efekty można uzyskać? Intensywny trening interwałowy to najlepszy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Fakty i mity.

Sprawdź czym jest trening interwałowy i jak go poprawnie i skutecznie wykonywać

Spis treści

 1. Trening interwałowy - co to jest i na czym polega? Czym jest trening interwałowy?
 2. Trening interwałowy w domu - skuteczne ćwiczenia bez potrzeby specjalistycznego sprzętu. Spalanie tkanki tłuszczowej 
 3. Trening interwałowy - przykłady ćwiczeń i schematy treningowe. Przykładowy trening interwałowy 
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Trening interwałowy na bieżni - wykorzystanie bieżni do efektywnego treningu interwałowego
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Trening interwałowy dla początkujących - sposób na rozpoczęcie treningu interwałowego bez doświadczenia

Trening interwałowy - co to jest i na czym polega? Czym jest trening interwałowy?

Trening interwałowy to forma treningu, która polega na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń przez krótki okres czasu, a następnie relaksując się przez jeszcze krótszą chwilę przed powtórzeniem ćwiczenia. Powtarzanie tych cykli przez określony czas stanowi trening interwałowy. Ten rodzaj treningu charakteryzuje się szybkim tempem i zmiennością, co stymuluje metabolizm i pozwala spalać więcej kalorii w krótszym czasie.

Trening interwałowy w domu - skuteczne ćwiczenia bez potrzeby specjalistycznego sprzętu. Spalanie tkanki tłuszczowej 

Trening interwałowy można wykonywać w domu bez potrzeby posiadania specjalistycznego sprzętu. Istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonać samodzielnie, aby wzmocnić organizm i poprawić swoją kondycję. Oto kilka przykładów:

 1. Skakanka: Skakanie na skakance to doskonały sposób na trening interwałowy. Można wykonywać różne kombinacje skoków, takie jak podskoki, skoki na jednej nodze, czy skoki w bok. Skakanka pozwala na spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie i wzmacnia mięśnie nóg.
 2. Burpees: Burpees są świetnym ćwiczeniem, które angażuje wiele grup mięśniowych jednocześnie. Polega na wykonaniu skoku, przysiadu, pompki i ponownym skoku w jednym płynnym ruchu. To intensywne ćwiczenie pozwala na wyzwanie organizmu i poprawienie wydolności.
 3. Mountain climbers: Ta aktywność fizyczna angażuje mięśnie brzucha, nóg i ramion. Polega na przyjęciu pozycji plancku, a następnie naprzemiennym przyciąganiu jednego kolana do klatki piersiowej. Mountain climbers są doskonałym ćwiczeniem cardio, które pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.
 4. Skłony na boki: Skłony na boki to proste ćwiczenie, które angażuje mięśnie brzucha i boczne partie ciała. Wykonuje się je, stojąc wyprostowanym, z rozstawionymi nogami na szerokość bioder. Następnie przechyla się tułów na boki, starając się dotknąć jednej stopy. Powtórzenia można wykonać na przemian po obu stronach.

Trening interwałowy - przykłady ćwiczeń i schematy treningowe. Przykładowy trening interwałowy 

Przykładowe ćwiczenia, które można uwzględnić w treningu interwałowym, to:

 1. Bieganie sprintem przez 30 sekund, a następnie spacer przez 15 sekund. Powtórz ten cykl 10 razy.
 2. Wykonywanie przysiadów przez 40 sekund, z przerwą 20 sekund. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.
 3. Skakanie na skakance przez 1 minutę, odpoczynek przez 30 sekund. Powtórz ten cykl 8 razy.

Schematy treningowe dla początkujących mogą zawierać krótszy czas wysiłku i dłuższą przerwę, aby organizm mógł się przyzwyczaić do intensywności treningu. W miarę poprawy kondycji i wytrzymałości można stopniowo zwiększać czas treningu i skrócać przerwy.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Trening interwałowy na bieżni - wykorzystanie bieżni do efektywnego treningu interwałowego

Bieżnia to popularne urządzenie używane do treningu interwałowego. Można ustawić odpowiednie tempo i nachylenie, aby dostosować trening do indywidualnych potrzeb. Oto kilka przykładów treningu interwałowego na bieżni:

 1. 5 minut rozgrzewki spacerem lub łagodnym biegiem.
 2. Bieganie z intensywnym tempem przez 1 minutę.
 3. Spacer przez 30 sekund w celu odpoczynku.
 4. Powtórz punkt 2 i 3 jeszcze 5 razy.
 5. 5 minut chłodzenia z łagodnym tempem.

Trening interwałowy dla początkujących - sposób na rozpoczęcie treningu interwałowego bez doświadczenia

Dla osób początkujących, trening interwałowy może być wyzwaniem. Jednak istnieje sposób na łagodne wprowadzenie się w ten rodzaj treningu. Oto kilka wskazówek dla początkujących:

 1. Zaczynaj od krótszych interwałów: Zamiast kilkudziesięciosekundowych interwałów, zacznij od krótkich interwałów przez 10-15 sekund. Stopniowo zwiększaj czas wysiłku, gdy poczujesz się na siłach.
 2. Odpoczywaj między interwałami: W początkowej fazie treningu, powinieneś mieć więcej czasu na odpoczynek między interwałami. Pamiętaj, że twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację.
 3. Słuchaj swojego ciała: Jeśli czujesz, że masz zbyt trudno, zrób dłuższą przerwę lub zakończ trening na danym etapie. Nie narażaj się na nadmierny wysiłek.

Trening interwałowy to skuteczna metoda poprawy kondycji, spalania kalorii i wzmacniania organizmu. Wprowadź go do swojego życia i ciesz się korzyściami!

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz