Morele - jakie mają wartości odżywcze? Obecność moreli w diecie

Morele - jakie mają wartości odżywcze? Obecność moreli w diecie

Czy zastanawiałeś się, jakie wartości odżywcze mają morele i jak ich obecność w diecie może wpływać na nasze zdrowie? Te słodkie owoce nie tylko smakują wyjątkowo, ale także posiadają wiele korzyści zdrowotnych. W naszym poradniku dowiecie się, jakie składniki odżywcze zawierają morele, jakie właściwości zdrowotne niosą oraz jaka jest ich wartość kaloryczna. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

Morela - zdrowotne właściwości i ich wpływ na organizm

Morele są owocami, które są niezwykle bogate w antyoksydanty. Antyoksydanty pomagają w walce z tzw. wolnymi rodnikami, które mogą uszkodzić komórki naszego organizmu i przyczyniać się do rozwoju różnych chorób, takich jak choroby serca czy choroby nowotworowe. Dlatego warto jeść morele ze względu na ich silne właściwości przeciwutleniające.

Ponadto, morele są także bogate w błonnik, który korzystnie wpływa na układ trawienny. Błonnik pomaga w utrzymaniu prawidłowej perystaltyki jelit, co może pomóc w zapobieganiu zaparciom i utrzymaniu zdrowej florę bakteryjnej jelit.

Wartości odżywcze moreli: Odkryj, jakie składniki odżywcze zawierają

Morele są niskokalorycznym owocem pełnym wartości odżywczych. W 100g moreli znajdują się:

 • Kalorie: około 48 kcal
 • Białko: 1g
 • Węglowodany: 11g
 • Błonnik: 2g
 • Tłuszcze: 0,2g

Owoce te są również źródłem witamin, takich jak witamina A, witamina C i witamina E. Witamina A jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania wzroku oraz utrzymania zdrowej skóry. Natomiast witamina C wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego i ochronę przed infekcjami. Witamina E jest silnym antyoksydantem, który chroni nasze komórki przed uszkodzeniem.

Czy morele są zdrowe? Korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Morele mają wiele korzyści dla zdrowia i ogólnego samopoczucia. Dzięki swojej zawartości błonnika, pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego i mogą wspomagać kontrolę wagi. Błonnik zawarty w morelach pomaga również regulować poziom cholesterolu we krwi.

Ponadto, morele są bogate w witaminę A, która korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu wzrokowego. Owoce te mają również korzystny wpływ na zdrowie skóry ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające.

Suszone morele jako źródło żelaza: Wspomóż swoje zdrowie naturalnie

Suszone morele są często wykorzystywane jako źródło żelaza. Żelazo jest niezbędne dla prawidłowego tworzenia czerwonych krwinek i transportu tlenu do wszystkich komórek organizmu. Dlatego spożywanie suszonych moreli może pomóc w zapobieganiu niedoborom żelaza i anemii.

Warto jednak pamiętać, że suszone morele mają wyższą kaloryczność niż świeże morele, ze względu na proces suszenia, który koncentruje składniki odżywcze. Dlatego ważne jest spożywanie ich umiarkowanie i uwzględnienie ich w zbilansowanej diecie.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ile kalorii ma morela? Wartość energetyczna tego słodkiego owocu

Jeśli zastanawiasz się, ile kalorii mają morele, to odpowiedź jest stosunkowo niska. Jedna średnia morela zawiera około 48 kcal. Jest to więc niskokaloryczny owoc, który można spożywać bez obaw o nadmierny przyrost masy ciała. Jednakże, warto pamiętać o umiarkowaniu i włączać morele do zrównoważonej diety.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Prezerwatywy damskie to forma antykoncepcji oparta na zasadzie fizycznego zabezpieczenia się podczas stosunku przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapobiegania ciąży. Damskie prezerwatywy są stosunkowo nowym wynalazkiem na rynku antykoncepcji, ale cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich prostotę i łatwość użycia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat prezerwatyw damskich i ich skuteczności jako środka antykoncepcyjnego, przeczytaj ten poradnikowy artykuł.

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Morfina to silny lek przeciwbólowy, który stosuje się w medycynie w celu łagodzenia bólu, szczególnie w przypadku bólu pourazowego, nowotworowego oraz chorób przewlekłych. Morfina jest opioidem, czyli substancją, która działa na receptory opioidowe w mózgu, zmniejszając w ten sposób odczuwanie bólu. Niemniej jednak, ze względu na jej potencjalne skutki uboczne, morfina jest zwykle stosowana w przypadkach silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. W tym artykule omówimy, czym jest morfina, jej działanie na organizm, sposób podawania oraz mit o tym, że morfina przyspiesza śmierć.

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Podagrycznik to roślina, która ma właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jednak jednocześnie może wywoływać skutki uboczne i powinien być stosowany z ostrożnością. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat tej rośliny, w tym czym jest podagrycznik, jak wygląda, jakie ma właściwości lecznicze, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz zalecenia dotyczące dawkowania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca