Melisa - na co działa? Właściwości herbatki z melisy. Melisa lekarska – właściwości, działanie i przeciwwskazania. Melisa lekarska nie tylko na dobry na sen – właściwości i zastosowanie zioła

Melisa - na co działa? Właściwości herbatki z melisy. Melisa lekarska – właściwości, działanie i przeciwwskazania. Melisa lekarska nie tylko na dobry na sen – właściwości i zastosowanie zioła

Melisa, zwana również cytrynową melisą, to zioło o wielu pozytywnych właściwościach, które wpływają zarówno na fizyczne, jak i psychiczne samopoczucie. W tym artykule dowiesz się na co działa melisa, jakie są jej właściwości i korzyści dla zdrowia oraz jak wykorzystać ją w aromaterapii i kosmetyce.

Melisa - Zioło o uspokajających właściwościach i wpływie na relaks

Melisa od wieków stosowana jest jako środek łagodzący napięcia nerwowe i problemy ze snem. Zawiera olejki eteryczne, takie jak cytryniany geraniolu, które wykazują działanie uspokajające, a związek roślinny kwas rozmarynowy działa jako łagodny środek uspokajający.

Melisa na trawienie - Jak wspiera układ pokarmowy i łagodzi dolegliwości żołądkowe

Melisa ma właściwości rozkurczowe i przeciwzapalne, które wpływają korzystnie na trawienie. Działa jako łagodny środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, dlatego jest stosowana przy niestrawności, wzdęciach i chorobie wrzodowej. Melisa działa skutecznie także na skurcze i bóle brzucha związane z menstruacją.

Herbatka z melisy - Właściwości i korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Herbatka z melisy to pocieszający napój o właściwościach uspokajających. Melisa ma wpływ na poprawę snu i jakość snu, a także może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i lękiem.

Herbatka z melisy działa także na układ sercowo-naczyniowy, może zmniejszyć napięcie tętnicze u osób z nadciśnieniem.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Melisa - Naturalne wsparcie dla snu i redukcji stresu

Melisa jest skutecznym naturalnym środkiem na poprawę snu. Wpływa na zwiększenie ilości pożądanego snu REM, co jest szczególnie ważne, jeśli cierpisz na bezsenność lub problemy ze snem. Właściwości melisy pozytywnie wpływają także na układ nerwowy i redukcję stresu.

Melisa - Wykorzystanie w aromaterapii i naturalnych kosmetykach

Melisa jest popularnym składnikiem w kosmetyce naturalnej i aromaterapii. Ma delikatny cytrynowy zapach i jest często wykorzystywana do łagodzenia stanów napięcia nerwowego, bólu głowy i stresu.

Olejek eteryczny z melisy dodawany jest do kremów, balsamów i żeli, ponieważ łagodzi podrażnienia i pomaga zredukować nieprzyjemny zapach skóry.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca