bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Blog healthcare

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs zielarski? Ziołolecznictwo jest jednym z działów medycyny, a także farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków składających się z naturalnych oraz przetworzonych surowców roślinnych, a w następstwie wykorzystywaniem ich w terapii chorób. Zielarstwo to natomiast dział wiedzy zajmujący się zagadnieniami hodowli, uprawy, zbioru, suszenia, pakowania, czy przechowywania roślin leczniczych.

Zamierzając pracować w zawodzie zielarza (kod zawodu 323012) należy zdobyć wymagane uprawnienia i kwalifikacje, a podjąć pracę lub otworzyć sklep medyczno zielarki ukończyć dodatkowo kurs towaroznawstwa zielarskiego.

Spis treści

 1. Kurs zielarz
 2. Co nas czeka w ramach kursu?
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kurs zielarz

Ziołolecznictwo, a w szczególności ziołolecznictwo chińskie, uważa się za najstarszy system lecznicy. Jej udokumentowana wiedzę pisaną przetrwała od czasów starożytnych do dziś ( ponad 4500 lat). Ziołolecznictwo Indii również swoją tradycją sięga czasów starożytnych. Pierwsza święta księga Rigwedy jest datowana na ok. 2000 r. p.n.e., natomiast księga ajurwedy – na ok. 1500 r. p.n.e.

Dużą część z surowców roślinnych znanych ze starożytnych ksiąg wykorzystujemy do tej pory. Obecnie coraz wiele ludzi zaczyna doceniać dawne podejście do zdrowia i choroby, czyli poszukiwanie równowagi i harmonii w życiu.

Zioła posiadają szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Stosowanie m.in przypraw i mieszanek ziołowych umożliwia użycie mniejszej ilości soli, a co za tym idzie potrawy stają się zdrowsze. Herbaty ziołowo-owocowe gaszą natomiast pragnienie oraz są lepszym wyborem niż wysokosłodzone napoje.

W przypadku wystąpienia łagodniejszych dolegliwości, schorzeń można sięgnąć po leki i preparaty lecznicze ziołowe. Polecane są one przez lekarzy oraz farmaceutów. Leki nowoczesnej fitoterapii spełniają bowiem wysokie standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Wzrost zainteresowania tym działem medycyny i powstaniem nowych miejsc na rynku pracy dla zielarza - fitoterapeuty sprawia, że wiele osób decyduje się kurs zielarstwa. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji poszerzenia oraz zdobycia wiedzy, należy jednak pamiętać, że kurs kursowi nie jest równy i wybierać mądrze.

Platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek jest miejscem zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zielarstwem, czy towaroznawstwem zielarskim jak i tych pracujących już od lat w zawodzie. Przekazuje ona kursantom praktyczną wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, farmakognozji.

Kursy zielarskie online dostarczają niezbędnej wiedzy z zakresu m.in wykorzystania i zastosowania ziołowych produktów leczniczych, leczenia ziołami, prowadzenia sklepu zielarsko medycznego, medycyny naturalnej, tworzenia maści leczniczych. Ponadto dzięki temu, że wiedzę można zdobywać nie wychodząc z domu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście, wsi. To niezwykle rewolucyjne i nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji np. w zawodzie zielarz-fitoterapeuta.

Co nas czeka w ramach kursu?

W ramach kursu uczestnicy zdobywcą najnowszą wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, w tym z ziołolecznictwa. Ułatwia to znacznie i pomaga w pracy w zawodzie zielarz – fitoterapeuta. Każde ze spotkań jest online i można je odsłuchać w dowolnym miejscu i czasie co daje szerokie możliwości rozwoju.

Prelegenci prowadzący szkolenia na platformie edukacyjnej Bez Tabletek są autorami licznych projektów i kursów o tematyce zdrowotnej. Posiadają ogromną wiedzę np. dotyczącą wykorzystania do produkcji preparatów leczniczych ziół, substancji czynnych zawartych w roślinach, przyrządzania w celach zdrowotnych macerat, pracy w sklepach zielarskich, wstrzymania lub wycofania z obrotu preparatów leczniczych, przechowywania i obrotu produktów leczniczych na bazie ziół, znaczenia instrukcji używania lub ulotki dołączonej do suplementów.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz