Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs zielarski? Ziołolecznictwo jest jednym z działów medycyny, a także farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków składających się z naturalnych oraz przetworzonych surowców roślinnych, a w następstwie wykorzystywaniem ich w terapii chorób. Zielarstwo to natomiast dział wiedzy zajmujący się zagadnieniami hodowli, uprawy, zbioru, suszenia, pakowania, czy przechowywania roślin leczniczych.

Zamierzając pracować w zawodzie zielarza (kod zawodu 323012) należy zdobyć wymagane uprawnienia i kwalifikacje, a podjąć pracę lub otworzyć sklep medyczno zielarki ukończyć dodatkowo kurs towaroznawstwa zielarskiego.

Kurs zielarz

Ziołolecznictwo, a w szczególności ziołolecznictwo chińskie, uważa się za najstarszy system lecznicy. Jej udokumentowana wiedzę pisaną przetrwała od czasów starożytnych do dziś ( ponad 4500 lat). Ziołolecznictwo Indii również swoją tradycją sięga czasów starożytnych. Pierwsza święta księga Rigwedy jest datowana na ok. 2000 r. p.n.e., natomiast księga ajurwedy – na ok. 1500 r. p.n.e.

Dużą część z surowców roślinnych znanych ze starożytnych ksiąg wykorzystujemy do tej pory. Obecnie coraz wiele ludzi zaczyna doceniać dawne podejście do zdrowia i choroby, czyli poszukiwanie równowagi i harmonii w życiu.

Zioła posiadają szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Stosowanie m.in przypraw i mieszanek ziołowych umożliwia użycie mniejszej ilości soli, a co za tym idzie potrawy stają się zdrowsze. Herbaty ziołowo-owocowe gaszą natomiast pragnienie oraz są lepszym wyborem niż wysokosłodzone napoje.

W przypadku wystąpienia łagodniejszych dolegliwości, schorzeń można sięgnąć po leki i preparaty lecznicze ziołowe. Polecane są one przez lekarzy oraz farmaceutów. Leki nowoczesnej fitoterapii spełniają bowiem wysokie standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Wzrost zainteresowania tym działem medycyny i powstaniem nowych miejsc na rynku pracy dla zielarza - fitoterapeuty sprawia, że wiele osób decyduje się kurs zielarstwa. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji poszerzenia oraz zdobycia wiedzy, należy jednak pamiętać, że kurs kursowi nie jest równy i wybierać mądrze.

Platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek jest miejscem zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zielarstwem, czy towaroznawstwem zielarskim jak i tych pracujących już od lat w zawodzie. Przekazuje ona kursantom praktyczną wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, farmakognozji.

Kursy zielarskie online dostarczają niezbędnej wiedzy z zakresu m.in wykorzystania i zastosowania ziołowych produktów leczniczych, leczenia ziołami, prowadzenia sklepu zielarsko medycznego, medycyny naturalnej, tworzenia maści leczniczych. Ponadto dzięki temu, że wiedzę można zdobywać nie wychodząc z domu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście, wsi. To niezwykle rewolucyjne i nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji np. w zawodzie zielarz-fitoterapeuta.

Co nas czeka w ramach kursu?

W ramach kursu uczestnicy zdobywcą najnowszą wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, w tym z ziołolecznictwa. Ułatwia to znacznie i pomaga w pracy w zawodzie zielarz – fitoterapeuta. Każde ze spotkań jest online i można je odsłuchać w dowolnym miejscu i czasie co daje szerokie możliwości rozwoju.

Prelegenci prowadzący szkolenia na platformie edukacyjnej Bez Tabletek są autorami licznych projektów i kursów o tematyce zdrowotnej. Posiadają ogromną wiedzę np. dotyczącą wykorzystania do produkcji preparatów leczniczych ziół, substancji czynnych zawartych w roślinach, przyrządzania w celach zdrowotnych macerat, pracy w sklepach zielarskich, wstrzymania lub wycofania z obrotu preparatów leczniczych, przechowywania i obrotu produktów leczniczych na bazie ziół, znaczenia instrukcji używania lub ulotki dołączonej do suplementów.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Glista ludzka - jak się objawia? Jak wygląda glista i jak się jej pozbyć? Glista ludzka – objawy. Diagnostyka obecności glisty ludzkiej w organizmie. Zakażenie glistą ludzką. Jak wyglądają objawy, diagnostyka i leczenie glistnicy? 

Glista ludzka - jak się objawia? Jak wygląda glista i jak się jej pozbyć? Glista ludzka – objawy. Diagnostyka obecności glisty ludzkiej w organizmie. Zakażenie glistą ludzką. Jak wyglądają objawy, diagnostyka i leczenie glistnicy? 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są objawy glisty ludzkiej? Jak to możliwe, że pasożyt ten występuje w tak specyficznym miejscu jak oko? Jak efektywnie leczyć tę chorobę? Jeżeli nie wiesz jeszcze odpowiedzi na te pytania, ten poradnik jest dla Ciebie.

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Smalec gęsi od wieków jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie ludowej jako naturalny środek wspomagający zdrowie i leczący różne dolegliwości. Choć naukowe dowody na korzyści smalcu gęsiego mogą być ograniczone, niektóre zastosowania tego tradycyjnego środka budzą zainteresowanie i warto je zbadać. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom stosowania smalcu gęsiego w leczeniu przeziębienia, redukcji zmarszczek, łagodzeniu objawów żylaków oraz wspieraniu zdrowia stawów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii z wykorzystaniem smalcu gęsiego, ważne jest również poznanie przeciwwskazań i świadome podejście do korzystania z tego tradycyjnego leku.

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Krwawienie w moczu, znane również jako hematuria, może być niepokojącym objawem, który może wskazywać na różne problemy zdrowotne. Przyjrzyjmy się przyczynom i objawom związanym z pojawieniem się krwi w moczu oraz dowiedzmy się, kiedy powinieneś być zaniepokojony i jak postępować, gdy dzieci doświadczają tego problemu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca