bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Blog healthcare

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs zielarski? Ziołolecznictwo jest jednym z działów medycyny, a także farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków składających się z naturalnych oraz przetworzonych surowców roślinnych, a w następstwie wykorzystywaniem ich w terapii chorób. Zielarstwo to natomiast dział wiedzy zajmujący się zagadnieniami hodowli, uprawy, zbioru, suszenia, pakowania, czy przechowywania roślin leczniczych.

Zamierzając pracować w zawodzie zielarza (kod zawodu 323012) należy zdobyć wymagane uprawnienia i kwalifikacje, a podjąć pracę lub otworzyć sklep medyczno zielarki ukończyć dodatkowo kurs towaroznawstwa zielarskiego.

Spis treści

 1. Kurs zielarz
 2. Co nas czeka w ramach kursu?
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kurs zielarz

Ziołolecznictwo, a w szczególności ziołolecznictwo chińskie, uważa się za najstarszy system lecznicy. Jej udokumentowana wiedzę pisaną przetrwała od czasów starożytnych do dziś ( ponad 4500 lat). Ziołolecznictwo Indii również swoją tradycją sięga czasów starożytnych. Pierwsza święta księga Rigwedy jest datowana na ok. 2000 r. p.n.e., natomiast księga ajurwedy – na ok. 1500 r. p.n.e.

Dużą część z surowców roślinnych znanych ze starożytnych ksiąg wykorzystujemy do tej pory. Obecnie coraz wiele ludzi zaczyna doceniać dawne podejście do zdrowia i choroby, czyli poszukiwanie równowagi i harmonii w życiu.

Zioła posiadają szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Stosowanie m.in przypraw i mieszanek ziołowych umożliwia użycie mniejszej ilości soli, a co za tym idzie potrawy stają się zdrowsze. Herbaty ziołowo-owocowe gaszą natomiast pragnienie oraz są lepszym wyborem niż wysokosłodzone napoje.

W przypadku wystąpienia łagodniejszych dolegliwości, schorzeń można sięgnąć po leki i preparaty lecznicze ziołowe. Polecane są one przez lekarzy oraz farmaceutów. Leki nowoczesnej fitoterapii spełniają bowiem wysokie standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Wzrost zainteresowania tym działem medycyny i powstaniem nowych miejsc na rynku pracy dla zielarza - fitoterapeuty sprawia, że wiele osób decyduje się kurs zielarstwa. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji poszerzenia oraz zdobycia wiedzy, należy jednak pamiętać, że kurs kursowi nie jest równy i wybierać mądrze.

Platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek jest miejscem zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zielarstwem, czy towaroznawstwem zielarskim jak i tych pracujących już od lat w zawodzie. Przekazuje ona kursantom praktyczną wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, farmakognozji.

Kursy zielarskie online dostarczają niezbędnej wiedzy z zakresu m.in wykorzystania i zastosowania ziołowych produktów leczniczych, leczenia ziołami, prowadzenia sklepu zielarsko medycznego, medycyny naturalnej, tworzenia maści leczniczych. Ponadto dzięki temu, że wiedzę można zdobywać nie wychodząc z domu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście, wsi. To niezwykle rewolucyjne i nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji np. w zawodzie zielarz-fitoterapeuta.

Co nas czeka w ramach kursu?

W ramach kursu uczestnicy zdobywcą najnowszą wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, w tym z ziołolecznictwa. Ułatwia to znacznie i pomaga w pracy w zawodzie zielarz – fitoterapeuta. Każde ze spotkań jest online i można je odsłuchać w dowolnym miejscu i czasie co daje szerokie możliwości rozwoju.

Prelegenci prowadzący szkolenia na platformie edukacyjnej Bez Tabletek są autorami licznych projektów i kursów o tematyce zdrowotnej. Posiadają ogromną wiedzę np. dotyczącą wykorzystania do produkcji preparatów leczniczych ziół, substancji czynnych zawartych w roślinach, przyrządzania w celach zdrowotnych macerat, pracy w sklepach zielarskich, wstrzymania lub wycofania z obrotu preparatów leczniczych, przechowywania i obrotu produktów leczniczych na bazie ziół, znaczenia instrukcji używania lub ulotki dołączonej do suplementów.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN