bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Blog healthcare

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs zielarski? Ziołolecznictwo jest jednym z działów medycyny, a także farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków składających się z naturalnych oraz przetworzonych surowców roślinnych, a w następstwie wykorzystywaniem ich w terapii chorób. Zielarstwo to natomiast dział wiedzy zajmujący się zagadnieniami hodowli, uprawy, zbioru, suszenia, pakowania, czy przechowywania roślin leczniczych.

Zamierzając pracować w zawodzie zielarza (kod zawodu 323012) należy zdobyć wymagane uprawnienia i kwalifikacje, a podjąć pracę lub otworzyć sklep medyczno zielarki ukończyć dodatkowo kurs towaroznawstwa zielarskiego.

Spis treści

 1. Kurs zielarz
 2. Co nas czeka w ramach kursu?
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Kurs zielarz

Ziołolecznictwo, a w szczególności ziołolecznictwo chińskie, uważa się za najstarszy system lecznicy. Jej udokumentowana wiedzę pisaną przetrwała od czasów starożytnych do dziś ( ponad 4500 lat). Ziołolecznictwo Indii również swoją tradycją sięga czasów starożytnych. Pierwsza święta księga Rigwedy jest datowana na ok. 2000 r. p.n.e., natomiast księga ajurwedy – na ok. 1500 r. p.n.e.

Dużą część z surowców roślinnych znanych ze starożytnych ksiąg wykorzystujemy do tej pory. Obecnie coraz wiele ludzi zaczyna doceniać dawne podejście do zdrowia i choroby, czyli poszukiwanie równowagi i harmonii w życiu.

Zioła posiadają szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Stosowanie m.in przypraw i mieszanek ziołowych umożliwia użycie mniejszej ilości soli, a co za tym idzie potrawy stają się zdrowsze. Herbaty ziołowo-owocowe gaszą natomiast pragnienie oraz są lepszym wyborem niż wysokosłodzone napoje.

W przypadku wystąpienia łagodniejszych dolegliwości, schorzeń można sięgnąć po leki i preparaty lecznicze ziołowe. Polecane są one przez lekarzy oraz farmaceutów. Leki nowoczesnej fitoterapii spełniają bowiem wysokie standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Wzrost zainteresowania tym działem medycyny i powstaniem nowych miejsc na rynku pracy dla zielarza - fitoterapeuty sprawia, że wiele osób decyduje się kurs zielarstwa. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji poszerzenia oraz zdobycia wiedzy, należy jednak pamiętać, że kurs kursowi nie jest równy i wybierać mądrze.

Platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek jest miejscem zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zielarstwem, czy towaroznawstwem zielarskim jak i tych pracujących już od lat w zawodzie. Przekazuje ona kursantom praktyczną wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, farmakognozji.

Kursy zielarskie online dostarczają niezbędnej wiedzy z zakresu m.in wykorzystania i zastosowania ziołowych produktów leczniczych, leczenia ziołami, prowadzenia sklepu zielarsko medycznego, medycyny naturalnej, tworzenia maści leczniczych. Ponadto dzięki temu, że wiedzę można zdobywać nie wychodząc z domu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście, wsi. To niezwykle rewolucyjne i nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji np. w zawodzie zielarz-fitoterapeuta.

Co nas czeka w ramach kursu?

W ramach kursu uczestnicy zdobywcą najnowszą wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, w tym z ziołolecznictwa. Ułatwia to znacznie i pomaga w pracy w zawodzie zielarz – fitoterapeuta. Każde ze spotkań jest online i można je odsłuchać w dowolnym miejscu i czasie co daje szerokie możliwości rozwoju.

Prelegenci prowadzący szkolenia na platformie edukacyjnej Bez Tabletek są autorami licznych projektów i kursów o tematyce zdrowotnej. Posiadają ogromną wiedzę np. dotyczącą wykorzystania do produkcji preparatów leczniczych ziół, substancji czynnych zawartych w roślinach, przyrządzania w celach zdrowotnych macerat, pracy w sklepach zielarskich, wstrzymania lub wycofania z obrotu preparatów leczniczych, przechowywania i obrotu produktów leczniczych na bazie ziół, znaczenia instrukcji używania lub ulotki dołączonej do suplementów.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
03Godzin
14Minut
07Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN