Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Jaki znaleźć odpowiedni kurs zielarski online?

Dlaczego warto zdecydować się na kurs zielarski? Ziołolecznictwo jest jednym z działów medycyny, a także farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków składających się z naturalnych oraz przetworzonych surowców roślinnych, a w następstwie wykorzystywaniem ich w terapii chorób. Zielarstwo to natomiast dział wiedzy zajmujący się zagadnieniami hodowli, uprawy, zbioru, suszenia, pakowania, czy przechowywania roślin leczniczych.

Zamierzając pracować w zawodzie zielarza (kod zawodu 323012) należy zdobyć wymagane uprawnienia i kwalifikacje, a podjąć pracę lub otworzyć sklep medyczno zielarki ukończyć dodatkowo kurs towaroznawstwa zielarskiego.

Kurs zielarz

Ziołolecznictwo, a w szczególności ziołolecznictwo chińskie, uważa się za najstarszy system lecznicy. Jej udokumentowana wiedzę pisaną przetrwała od czasów starożytnych do dziś ( ponad 4500 lat). Ziołolecznictwo Indii również swoją tradycją sięga czasów starożytnych. Pierwsza święta księga Rigwedy jest datowana na ok. 2000 r. p.n.e., natomiast księga ajurwedy – na ok. 1500 r. p.n.e.

Dużą część z surowców roślinnych znanych ze starożytnych ksiąg wykorzystujemy do tej pory. Obecnie coraz wiele ludzi zaczyna doceniać dawne podejście do zdrowia i choroby, czyli poszukiwanie równowagi i harmonii w życiu.

Zioła posiadają szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Stosowanie m.in przypraw i mieszanek ziołowych umożliwia użycie mniejszej ilości soli, a co za tym idzie potrawy stają się zdrowsze. Herbaty ziołowo-owocowe gaszą natomiast pragnienie oraz są lepszym wyborem niż wysokosłodzone napoje.

W przypadku wystąpienia łagodniejszych dolegliwości, schorzeń można sięgnąć po leki i preparaty lecznicze ziołowe. Polecane są one przez lekarzy oraz farmaceutów. Leki nowoczesnej fitoterapii spełniają bowiem wysokie standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Wzrost zainteresowania tym działem medycyny i powstaniem nowych miejsc na rynku pracy dla zielarza - fitoterapeuty sprawia, że wiele osób decyduje się kurs zielarstwa. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele opcji poszerzenia oraz zdobycia wiedzy, należy jednak pamiętać, że kurs kursowi nie jest równy i wybierać mądrze.

Platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek jest miejscem zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z zielarstwem, czy towaroznawstwem zielarskim jak i tych pracujących już od lat w zawodzie. Przekazuje ona kursantom praktyczną wiedzę z zakresu medycyny naturalnej. Program szkoleń obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, farmakognozji.

Kursy zielarskie online dostarczają niezbędnej wiedzy z zakresu m.in wykorzystania i zastosowania ziołowych produktów leczniczych, leczenia ziołami, prowadzenia sklepu zielarsko medycznego, medycyny naturalnej, tworzenia maści leczniczych. Ponadto dzięki temu, że wiedzę można zdobywać nie wychodząc z domu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Krakowie, czy innym mieście, wsi. To niezwykle rewolucyjne i nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji np. w zawodzie zielarz-fitoterapeuta.

Co nas czeka w ramach kursu?

W ramach kursu uczestnicy zdobywcą najnowszą wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, w tym z ziołolecznictwa. Ułatwia to znacznie i pomaga w pracy w zawodzie zielarz – fitoterapeuta. Każde ze spotkań jest online i można je odsłuchać w dowolnym miejscu i czasie co daje szerokie możliwości rozwoju.

Prelegenci prowadzący szkolenia na platformie edukacyjnej Bez Tabletek są autorami licznych projektów i kursów o tematyce zdrowotnej. Posiadają ogromną wiedzę np. dotyczącą wykorzystania do produkcji preparatów leczniczych ziół, substancji czynnych zawartych w roślinach, przyrządzania w celach zdrowotnych macerat, pracy w sklepach zielarskich, wstrzymania lub wycofania z obrotu preparatów leczniczych, przechowywania i obrotu produktów leczniczych na bazie ziół, znaczenia instrukcji używania lub ulotki dołączonej do suplementów.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Alkohol często kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem i beztroską. Niestety, jego nadmierne spożycie może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Jednym z nieprzyjemnych skutków picia jest doświadczanie stanów lękowych po spożyciu alkoholu.W tym artykule przybliżymy specyfikę lęku po alkoholu, jego objawy, wpływ na życie osoby pijącej oraz dostępne metody radzenia sobie z problemem.

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca