bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Fitoterapia i zielarstwo - jakie studia podyplomowe ?

Blog healthcare

Fitoterapia i zielarstwo - jakie studia podyplomowe ?

Czy bez studiów podyplomowych z ziołolecznictwa mogę zostać specjalistą w zakresie zielarstwa i fitoterapii? 

Spis treści

 1. Zielarstwo i fitoterapia
 2. Ziołolecznictwo - kursy, szkolenia, studium, studia podyplomowe
 3. Zielarstwo i fitoterapia (ONLINE)
 4. Ziołolecznictwo w praktyce
 5. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Zielarstwo i fitoterapia

Zielarstwo i fitoterapia to w obecnych czasach bardzo prężnie rozwijający się dział nauk o zdrowiu. Dzięki umiejętności wykorzystania ziół w codziennej diecie możliwe jest zapobieganie powstawaniu i rozwoju wielu schorzeń.

Stosowanie suplementów diety na bazie roślin zielarskich wraz z lekami farmakologicznymi jest często podstawą leczenia konwencjonalnego.

Zielarze i fitoterapeuci uczą także pacjentów jak ważny jest zdrowy tryb życia. Wiedza w zakresie zdrowego odżywiania jest integralną częścią terapii naturalnych.

Poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ziołolecznictwa można poprzez branie udziału w kursach jak i studiach podyplomowych. Absolwenci mogą rozpocząć pracę w zawodzie i nabywają uprawnienia zawodowe do prowadzenia swojej placówki.

Ziołolecznictwo - kursy, szkolenia, studium, studia podyplomowe

Dużo osób zastanawia się od czego rozpocząć swoją przygodę z zielarstwem. Na rynku dostępnych jest wiele opcji poszerzenia i zdobycia wiedzy.

Warto jednak przede wszystkim wybrać kursy, czy szkolenie, które będą przekazywały najnowszą i najbardziej porządną wiedzę. Do takich miejsc należy platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek, która przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę w zakresie medycyny naturalnej. Ich program obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Dzięki temu, że wiedza przekazywana jest online nie ma znaczenia czy mieszkasz we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, czy innym mieście bądź wsi. To rewolucyjne rozwiązanie pozwalające na praktyczne wykorzystanie wiedzy.Co więcej uzyskujesz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nich.

Zielarstwo i fitoterapia (ONLINE)

Zauważalny jest stały wzrost zainteresowania kursami i studiami online. Dzięki nim można podnieść swoje kwalifikacje w zakresie zielarstwa i fitoterapii oraz uzyskać wiedzę naukową. Kierunek zielarstwo jest bowiem silne rozwijają się specjalnością działu nauk o zdrowiu.

Na uwagę zasługuje szczególnie platforma edukacyjna BezTabletek.pl. Skierowana jest na do wszystkich osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia jak i zainteresowanych tematyką ziołolecznictwa. Pomaga ona w rozpoczęciu swojej przygody z tą dziedziną, a także uzupełnić swoją wiedzę w praktyczny sposób. To również bogactwo wiedzy dla osób planujących otworzyć sklepy ze zdrową żywnością, sklepy zielarsko-medyczne lub drogerie z artykułami na bazie ziół.

BezTabletek.pl oferuje praktyczną wiedzę w zakresie zielarstwa. Absolwenci kursów otrzymują po zakończeniu szkolenia wartościowe certyfikaty oraz umiejętności i kompetencje w zakresie tej dziedziny.

Szkolenia zielarskie to najnowsza wiedza często przewyższająca program studiów wyższych i pozwalająca zdobycie najnowszej wiedzy. Szkoleniowcy są zazwyczaj bardziej na bieżąco z nowinkami w tej branży niż wykładowcy na popularnych uczelniach. Ukończenie studiów nie gwarantuje, bowiem pozyskania nietuzinkowej wiedzy. Celem studiów jest często nauczenie studentów wiedzy przekazywanej przez wiele lat bez ujęcia tej najnowszej.

Takie szkolenia polecane, więc są także osobom posiadającym dyplom uczelni wyższej. Nie wymagają one rekrutacji i charakteryzują się obrotem wokół najnowszych informacji.

Dla osób mających dyplom ukończenia studiów podyplomowych stanowić również będą świetne uzupełnienie wiedzy.

Polecane są także specjalistom żywności i kosmetyków, pracownikom firm kosmetycznych, absolwentom kierunków nauk o zdrowiu, specjalistom zawodów i specjalności dotyczących zdrowia, specjalistom dietetyki i fizjologi żywienia, osób zajmujących się dietetyką, specjalistom kosmetologi.

Takie kursy online pomagają również poszerzyć swoją wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii człowieka. Słuchacze poznają, więc i znacznie podnoszą liczne kompetencje dotyczące szeroko rozumianego zdrowia i naturalnych metod leczenia.

Ziołolecznictwo w praktyce

Procesy leczenia organizmu przy pomocą produktów zielarskich dzięki szerokiemu spektrum zastosowania wykorzystywane są nie tylko przez zielarzy fitoterapeutów, ale również dietetyków i fizjoterapeutów.

Placówki oraz punkty apteczne posiadają w swojej ofercie liczne preparaty zawierające zioła.

Praca w tej dziedzinę staje się natomiast coraz bardziej popularna. Wynika to z potrzeby podchodzenia do pacjenta holistycznie i chęci usprawnienia procesów leczniczych organizmu.

W 2022 roku w wyniku pandemii Covid-19 potrzeba poznania naturalnych sposobów wsparcia zdrowia stała się szczególnie ważna.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
03Godzin
30Minut
48Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN