Fitoterapia i zielarstwo - jakie studia podyplomowe ?

Fitoterapia i zielarstwo - jakie studia podyplomowe ?

Czy bez studiów podyplomowych z ziołolecznictwa mogę zostać specjalistą w zakresie zielarstwa i fitoterapii? 

Zielarstwo i fitoterapia

Zielarstwo i fitoterapia to w obecnych czasach bardzo prężnie rozwijający się dział nauk o zdrowiu. Dzięki umiejętności wykorzystania ziół w codziennej diecie możliwe jest zapobieganie powstawaniu i rozwoju wielu schorzeń.

Stosowanie suplementów diety na bazie roślin zielarskich wraz z lekami farmakologicznymi jest często podstawą leczenia konwencjonalnego.

Zielarze i fitoterapeuci uczą także pacjentów jak ważny jest zdrowy tryb życia. Wiedza w zakresie zdrowego odżywiania jest integralną częścią terapii naturalnych.

Poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ziołolecznictwa można poprzez branie udziału w kursach jak i studiach podyplomowych. Absolwenci mogą rozpocząć pracę w zawodzie i nabywają uprawnienia zawodowe do prowadzenia swojej placówki.

Ziołolecznictwo - kursy, szkolenia, studium, studia podyplomowe

Dużo osób zastanawia się od czego rozpocząć swoją przygodę z zielarstwem. Na rynku dostępnych jest wiele opcji poszerzenia i zdobycia wiedzy.

Warto jednak przede wszystkim wybrać kursy, czy szkolenie, które będą przekazywały najnowszą i najbardziej porządną wiedzę. Do takich miejsc należy platforma edukacyjna o zdrowiu Bez Tabletek, która przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę w zakresie medycyny naturalnej. Ich program obejmuje tematykę z zakresu szeroko rozumianego holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Dzięki temu, że wiedza przekazywana jest online nie ma znaczenia czy mieszkasz we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, czy innym mieście bądź wsi. To rewolucyjne rozwiązanie pozwalające na praktyczne wykorzystanie wiedzy.Co więcej uzyskujesz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nich.

Zielarstwo i fitoterapia (ONLINE)

Zauważalny jest stały wzrost zainteresowania kursami i studiami online. Dzięki nim można podnieść swoje kwalifikacje w zakresie zielarstwa i fitoterapii oraz uzyskać wiedzę naukową. Kierunek zielarstwo jest bowiem silne rozwijają się specjalnością działu nauk o zdrowiu.

Na uwagę zasługuje szczególnie platforma edukacyjna BezTabletek.pl. Skierowana jest na do wszystkich osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia jak i zainteresowanych tematyką ziołolecznictwa. Pomaga ona w rozpoczęciu swojej przygody z tą dziedziną, a także uzupełnić swoją wiedzę w praktyczny sposób. To również bogactwo wiedzy dla osób planujących otworzyć sklepy ze zdrową żywnością, sklepy zielarsko-medyczne lub drogerie z artykułami na bazie ziół.

BezTabletek.pl oferuje praktyczną wiedzę w zakresie zielarstwa. Absolwenci kursów otrzymują po zakończeniu szkolenia wartościowe certyfikaty oraz umiejętności i kompetencje w zakresie tej dziedziny.

Szkolenia zielarskie to najnowsza wiedza często przewyższająca program studiów wyższych i pozwalająca zdobycie najnowszej wiedzy. Szkoleniowcy są zazwyczaj bardziej na bieżąco z nowinkami w tej branży niż wykładowcy na popularnych uczelniach. Ukończenie studiów nie gwarantuje, bowiem pozyskania nietuzinkowej wiedzy. Celem studiów jest często nauczenie studentów wiedzy przekazywanej przez wiele lat bez ujęcia tej najnowszej.

Takie szkolenia polecane, więc są także osobom posiadającym dyplom uczelni wyższej. Nie wymagają one rekrutacji i charakteryzują się obrotem wokół najnowszych informacji.

Dla osób mających dyplom ukończenia studiów podyplomowych stanowić również będą świetne uzupełnienie wiedzy.

Polecane są także specjalistom żywności i kosmetyków, pracownikom firm kosmetycznych, absolwentom kierunków nauk o zdrowiu, specjalistom zawodów i specjalności dotyczących zdrowia, specjalistom dietetyki i fizjologi żywienia, osób zajmujących się dietetyką, specjalistom kosmetologi.

Takie kursy online pomagają również poszerzyć swoją wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii człowieka. Słuchacze poznają, więc i znacznie podnoszą liczne kompetencje dotyczące szeroko rozumianego zdrowia i naturalnych metod leczenia.

Ziołolecznictwo w praktyce

Procesy leczenia organizmu przy pomocą produktów zielarskich dzięki szerokiemu spektrum zastosowania wykorzystywane są nie tylko przez zielarzy fitoterapeutów, ale również dietetyków i fizjoterapeutów.

Placówki oraz punkty apteczne posiadają w swojej ofercie liczne preparaty zawierające zioła.

Praca w tej dziedzinę staje się natomiast coraz bardziej popularna. Wynika to z potrzeby podchodzenia do pacjenta holistycznie i chęci usprawnienia procesów leczniczych organizmu.

W 2022 roku w wyniku pandemii Covid-19 potrzeba poznania naturalnych sposobów wsparcia zdrowia stała się szczególnie ważna.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia z kategorii fitoterapii i ziołolecznictwa to zapraszamy cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.Zyskasz dostęp do wszystkich naszych zasobów od razu a w każdym kolejnym miesiącu nowe materiały edukacyjne.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca