Jak obliczyć swoje BMI? Kalkulator BMI. Oblicz wskaźnik masy ciała.Kalkulator BMI - obliczanie prawidłowej masa ciała, normy, ryzyko chorób

Jak obliczyć swoje BMI? Kalkulator BMI. Oblicz wskaźnik masy ciała.Kalkulator BMI - obliczanie prawidłowej masa ciała, normy, ryzyko chorób

Jednym z ważnych wskaźników zdrowia jest prawidłowa waga. Często jednak ciężko jest określić swoją wagę w stosunku do wzrostu, dlatego stosuje się wskaźnik BMI (Body Mass Index), który pozwala określić, czy waga jest prawidłowa względem wzrostu. W tym artykule dowiesz się, jak obliczyć swoje BMI i jak prawidłowo zinterpretować jego wyniki.

Oblicz BMI

Skorzystaj z dostępnych w Internecie kalkulatorów do określenia swojego wskaźnika masy ciała. W wyniku działania kalkulatora końcowym wynikiem powinna być wartość BMI.

BMI przelicznik

Przeliczenie masy ciała na wskaźnik BMI jest bardzo proste. Aby to zrobić, należy podzielić swoją wagę wyrażoną w kilogramach przez kwadrat wzrostu wyrażony w metrach (lub wzrost wyrażony w centymetrach podniesiony do kwadratu) - wzór:

BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m)^2

Pomiar BMI

Aby dokładnie obliczyć swoje BMI, należy dokonać pomiaru masy ciała oraz wzrostu. Najlepiej przeprowadzić pomiar w godzinach porannych, na czczo, bez ubrań, w miejscu suchej i równomiernie twardej powierzchni. Waga powinna być równie dokładna jak i wzrost, który należy zmierzyć jedną ręką, wyprostowaną wzdłuż ciała, z odległością od ściany 10 cm.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Wskaźnik BMI kalkulator

Do obliczenia wskaźnika BMI możesz korzystać z różnych kalkulatorów dostępnych w Internecie. Wystarczy podać swoją masę ciała i wzrost, a program dokona obliczenia. Należy jednak pamiętać, że wynik BMI nie jest jedynym i ostatecznym wskaźnikiem zdrowia.

Oblicz swoje BMI

Jeśli chcesz szybko sprawdzić swoje BMI, skorzystaj z kalkulatora online. Wpisz swoją wagę i wzrost, kliknij przelicz i otrzymasz swój wskaźnik masy ciała.

Pamiętaj, że wskaźnik BMI szczególnie u dzieci nie jest jedynym wskaźnikiem oceny wagi ciała i nie zawsze daje prawdziwy obraz sytuacji. Należy skonsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Które okulary wybrać: progresywne czy dwuogniskowe? Poznaj różnice i korzyści obu rodzajów, by podjąć najlepszą decyzję dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu życia.

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca