mgr Bożena Heller
autor artykułuZioła na zapalenie cewki moczowej - roślinne metody łagodzenia i wspomagania zdrowia dróg moczowych
Zapalenie cewki moczowej jest jednym z najczęstszych schorzeń układu moczowego. Jego objawy to m.in. pieczenie i ból podczas oddawania moczu oraz częstsze potrzeby oddawania moczu. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po kilka naturalnych sposobów.
- Barwinek pospolity - znany również jako zawilec gajowy lub fiołek trójbarwny. Jego właściwości antybakteryjne mogą pomóc w łagodzeniu objawów zapalenia cewki moczowej. Zaleca się picie naparu z kwiatów barwinka pospolitego.
- Ostropest plamisty - roślina ta posiada właściwości antyoksydacyjne oraz oczyszczające i może przyczynić się do leczenia zapalenia cewki moczowej. Najczęściej przyjmuje się go w formie kapsułek lub jako ekstrakt.
- Pokrzywa - to roślina, która wykazuje właściwości moczopędne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Można ją przyjmować w postaci naparu.
Zioła na pęcherz moczowy - naturalne środki na zapalenie pęcherza i łagodzenie dolegliwości
Zapalenie pęcherza moczowego to jedno z najczęstszych schorzeń układu moczowego. Objawia się m.in. bólem podbrzusza, dziurawieniem oraz pieczeniem podczas oddawania moczu. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po naturalne sposoby.
- Skorzonera - ta roślina posiada właściwości moczopędne i przeciwzapalne, co może przyczynić się do łagodzenia objawów infekcji pęcherza moczowego. Skorzonera jest dostępna w postaci kapsułek lub wyciągu z korzenia.
- Rokitnik - jego owoce wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz przeciwutleniające, co może pomóc w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Najczęściej przyjmuje się go jako sok lub kapsułki.
- Mniszek lekarski - to roślina, która wykazuje właściwości moczopędne oraz ułatwia usuwanie przeciwwskazanych bakterii. Można ją pijąc w postaci naparu.
Zioła na zapalenie dróg moczowych - skuteczne roślinne wsparcie w walce z infekcjami układu moczowego
Zapalenie dróg moczowych to inna choroba układu moczowego z kwadarami objawów:oddawanie moczu z trudem oraz ból podczas oddawania moczu, moze także towarzyszyć temu gorączka. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po kilka naturalnych sposobów.
- Korzeń łopianu - roślina ta posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, może także pomóc w walce z infekcjami dróg moczowych. Najczęściej przyjmuje się go w postaci naparu.
- Rumianek - to roślina o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, co może pomóc w łagodzeniu objawów infekcji dróg moczowych. Rumianek jest stosowany najczęściej w formie naparu.
- Dziurawiec - ta roślina wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz może przyczynić się do szybszego gojenia się uszkodzonych błon śluzowych. Dziurawiec jest dostępny w formie kapsułek oraz wyciągu cieczowego.
Zioła na pęcherz moczowy - naturalne metody na poprawę zdrowia i funkcjonowania pęcherza
Pęcherz moczowy to narząd, który magazynuje mocz i opróżnia go przy każdorazowym oddawaniu moczu. Aby utrzymać jego zdrowie, warto sięgać po kilka naturalnych sposobów.
- Korzeń żeń-szenia - to roślina o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, która może pomóc w poprawieniu zdrowia pęcherza. Najczęściej stosowany jest w postaci kapsułek lub wyciągu z korzenia.
- Szałwia lekarska - ta roślina poprawia ogólną kondycję układu moczowego, a także wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Szałwia lekarska jest dostępna w formie kapsułek lub ziół do parzenia.
- Migdałowiec wonny - roślina ta wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, co może przyczynić się do ochrony pęcherza moczowego przed uszkodzeniami. Najczęściej stosowany jest w formie kapsułek lub wyciągu z korzenia.
Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
Zioła na zapalenie pęcherza moczowego - roślinne sposoby na łagodzenie objawów i wspomaganie zdrowia układu moczowego
Zapalenie pęcherza moczowego jest dość uciążliwą chorobą układu moczowego, wymagającą natychmiastowej interwencji lekarskiej. Niemniej jednak, można wykorzystać kilka roślin, które pomogą w przyspieszeniu procesu leczenia.
- Pieprz cayenne - jest inherentnym surowcem, który pozwala zwiększyć produkcję śliny, co działa korzystnie na cały organizm. Polecany jest również przy zapaleniu pęcherza moczowego, ponieważ pomaga zminimalizować pieczenie podczas oddawania moczu.
- Szyszki chmielu - to roślina, której właściwości zmniejszają działanie bakterii i pobudzają układ moczowy. Szyszki chmielu rekompensują także nerwowość.
- Koper włoski - polecany ze względu na swoje działanie moczopędne. Pomaga to pozbyć się przez organizm nieszkodliwe substancje, zwłaszcza związków mineralnych, takich jak chlor czy sód.
Wyciągając wnioski, warto wiedzieć, że każdej roślinie – zgodnie z zasadą złotego środku – odpowiada określona dawka oraz sposób stosowania. I tak np. rumianek po 7 dniach spożywania w większej ilości, może wywołać negatywne skutki. Niemniej jednak, stosowanie ziół w celu poprawienia zdrowia układu moczowego, może przynieść korzyści.