Jak naturalnie wspierać zdrowie układu moczowego?

Jak naturalnie wspierać zdrowie układu moczowego?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów na poprawienie zdrowia. W przypadku schorzeń układu moczowego również istnieją naturalne sposoby na łagodzenie objawów chorób. W poniższym poradniku przedstawię ci kilka ziół, które mogą pomóc w poprawie zdrowia układu moczowego.

Zioła na zapalenie cewki moczowej - roślinne metody łagodzenia i wspomagania zdrowia dróg moczowych

Zapalenie cewki moczowej jest jednym z najczęstszych schorzeń układu moczowego. Jego objawy to m.in. pieczenie i ból podczas oddawania moczu oraz częstsze potrzeby oddawania moczu. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po kilka naturalnych sposobów.

 • Barwinek pospolity - znany również jako zawilec gajowy lub fiołek trójbarwny. Jego właściwości antybakteryjne mogą pomóc w łagodzeniu objawów zapalenia cewki moczowej. Zaleca się picie naparu z kwiatów barwinka pospolitego.
 • Ostropest plamisty - roślina ta posiada właściwości antyoksydacyjne oraz oczyszczające i może przyczynić się do leczenia zapalenia cewki moczowej. Najczęściej przyjmuje się go w formie kapsułek lub jako ekstrakt.
 • Pokrzywa - to roślina, która wykazuje właściwości moczopędne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Można ją przyjmować w postaci naparu.

Zioła na pęcherz moczowy - naturalne środki na zapalenie pęcherza i łagodzenie dolegliwości

Zapalenie pęcherza moczowego to jedno z najczęstszych schorzeń układu moczowego. Objawia się m.in. bólem podbrzusza, dziurawieniem oraz pieczeniem podczas oddawania moczu. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po naturalne sposoby.

 • Skorzonera - ta roślina posiada właściwości moczopędne i przeciwzapalne, co może przyczynić się do łagodzenia objawów infekcji pęcherza moczowego. Skorzonera jest dostępna w postaci kapsułek lub wyciągu z korzenia.
 • Rokitnik - jego owoce wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz przeciwutleniające, co może pomóc w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Najczęściej przyjmuje się go jako sok lub kapsułki.
 • Mniszek lekarski - to roślina, która wykazuje właściwości moczopędne oraz ułatwia usuwanie przeciwwskazanych bakterii. Można ją pijąc w postaci naparu.

Zioła na zapalenie dróg moczowych - skuteczne roślinne wsparcie w walce z infekcjami układu moczowego

Zapalenie dróg moczowych to inna choroba układu moczowego z kwadarami objawów:oddawanie moczu z trudem oraz ból podczas oddawania moczu, moze także towarzyszyć temu gorączka. Wspomóc układ moczowy w łagodzeniu tych dolegliwości możemy, sięgając po kilka naturalnych sposobów.

 • Korzeń łopianu - roślina ta posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, może także pomóc w walce z infekcjami dróg moczowych. Najczęściej przyjmuje się go w postaci naparu.
 • Rumianek - to roślina o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, co może pomóc w łagodzeniu objawów infekcji dróg moczowych. Rumianek jest stosowany najczęściej w formie naparu.
 • Dziurawiec - ta roślina wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz może przyczynić się do szybszego gojenia się uszkodzonych błon śluzowych. Dziurawiec jest dostępny w formie kapsułek oraz wyciągu cieczowego.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła na pęcherz moczowy - naturalne metody na poprawę zdrowia i funkcjonowania pęcherza

Pęcherz moczowy to narząd, który magazynuje mocz i opróżnia go przy każdorazowym oddawaniu moczu. Aby utrzymać jego zdrowie, warto sięgać po kilka naturalnych sposobów.

 • Korzeń żeń-szenia - to roślina o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, która może pomóc w poprawieniu zdrowia pęcherza. Najczęściej stosowany jest w postaci kapsułek lub wyciągu z korzenia.
 • Szałwia lekarska - ta roślina poprawia ogólną kondycję układu moczowego, a także wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Szałwia lekarska jest dostępna w formie kapsułek lub ziół do parzenia.
 • Migdałowiec wonny - roślina ta wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, co może przyczynić się do ochrony pęcherza moczowego przed uszkodzeniami. Najczęściej stosowany jest w formie kapsułek lub wyciągu z korzenia.

Zioła na zapalenie pęcherza moczowego - roślinne sposoby na łagodzenie objawów i wspomaganie zdrowia układu moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego jest dość uciążliwą chorobą układu moczowego, wymagającą natychmiastowej interwencji lekarskiej. Niemniej jednak, można wykorzystać kilka roślin, które pomogą w przyspieszeniu procesu leczenia.

 • Pieprz cayenne - jest inherentnym surowcem, który pozwala zwiększyć produkcję śliny, co działa korzystnie na cały organizm. Polecany jest również przy zapaleniu pęcherza moczowego, ponieważ pomaga zminimalizować pieczenie podczas oddawania moczu.
 • Szyszki chmielu - to roślina, której właściwości zmniejszają działanie bakterii i pobudzają układ moczowy. Szyszki chmielu rekompensują także nerwowość.
 • Koper włoski - polecany ze względu na swoje działanie moczopędne. Pomaga to pozbyć się przez organizm nieszkodliwe substancje, zwłaszcza związków mineralnych, takich jak chlor czy sód.

Wyciągając wnioski, warto wiedzieć, że każdej roślinie – zgodnie z zasadą złotego środku – odpowiada określona dawka oraz sposób stosowania. I tak np. rumianek po 7 dniach spożywania w większej ilości, może wywołać negatywne skutki. Niemniej jednak, stosowanie ziół w celu poprawienia zdrowia układu moczowego, może przynieść korzyści.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca