Implanty zębów - jak wyglądają, ile kosztują i jak się je robi? Jak zakłada się implanty stomatologiczne? 

Implanty zębów - jak wyglądają, ile kosztują i jak się je robi? Jak zakłada się implanty stomatologiczne? 

Masz problem z brakującymi zębami? Chcesz znaleźć trwałe i wygodne rozwiązanie na uzupełnienie uzębienia? Rozważasz implanty zębów, ale nie wiesz dokładnie, jak to wszystko wygląda i co Cię czeka? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o implantach.

Implanty zębów - Co to jest i jak działają?

Implanty zębów to wstawki, które umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy w miejsce brakującego zęba. Wykonane są z biokompatybilnych materiałów, takich jak tytan lub ceramiczne związki tlenku cyrkonu. Implanty po zabiegu łączą się z kością szczęki lub żuchwy, tworząc stabilną i trwałą podporę dla korony zęba.

Korona zęba to element, który jest osadzany na implantach - najczęściej jest to ceramiczna nakładka na korzeń zęba. Korona wygląda bardzo naturalnie i jest bardzo trwała. Jeśli potrzebujesz zastąpić kilka zębów, implanty są również idealnym rozwiązaniem. W takim przypadku zostanie zamontowany most na implantach. Możliwe jest również uzyskanie całkowitego uzupełnienia uzębienia, co z kolei wymaga umieszczenia jednocześnie kilku implantów.

Wygląd implantów zębów - Jak prezentują się?

Implanty zębów są wyjątkowo trwałe i stabilne. Naukowo udowodniono, że implanty mogą wytrzymać wiele dziesięcioleci, o ile odpowiednio o nie dbamy. Wygląd implantów zębów jest bardzo naturalny, a korony są wykonywane tak, aby były idealnie dopasowane do kształtu i koloru reszty zębów.

Koszt implantów zębów - Co wpływa na cenę?

Koszt implantów zębów może być uzależniony od kilku czynników. Jednym z nich jest jakość materiałów, z których wykonane są implanty i korony. Wyższa jakość oznacza zwykle wyższą cenę. Koszt może także różnić się w zależności od doświadczenia lekarza dentysty. Warto podkreślić, że implanty zębów to inwestycja na długie lata, a cena powinna być zrównoważona z jakością i czasem trwałości.

Koszt implantów wszystkich zębów - Czy można określić jedną cenę?

Koszt implantów wszystkich zębów jest inny w każdym przypadku i nie da się jednoznacznie go określić. Wszystko zależy od indywidualnego planu leczenia, liczby implantów i kosztów materiałów. Zawsze warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów i skonsultować się z najlepszymi klinikami stomatologicznymi, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Proces wykonania implantów zębów - krok po kroku

 1. Konsultacja - Pierwszym etapem jest konsultacja lekarska, która pozwala na ocenę stanu zdrowia i ustalenie indywidualnego planu leczenia. Lekarz przedstawi także koszty zabiegu.

 2. Przygotowanie - Następnie przystępuje się do przygotowania miejsc wszczepienia implantów, co zwykle obejmuje usunięcie starych zębów lub resztek korzeni.

 3. Wstawienie implantów - W kolejnym etapie lekarz implantolog umieszcza implant w kości szczęki lub żuchwy. Po zabiegu stawiany jest szyld zapobiegający bakteriom oraz z uwagi na konieczność procesu osteointegracji czyli zespolenia się implantu z kością.

 4. Montaż korony - Po przesłaniu na laboratorium wytwórni koron zębowych, zostanie ona zamontowana na wcześniej osadzonoym implantowym łączniku tzw abatmencie.

 5. Kontrola - Po zakończeniu leczenia implantologicznego niezbędne jest regularne monitorowanie stanu osadzonych implantów oraz regularna profilaktyka jamy ustnej.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chirurgia stomatologiczna. Od czego zależy ostateczny koszt implantów zębów?

Ostateczny koszt implantów zębów zależy od wielu czynników, a każdy przypadek jest unikalny, dlatego dokładna cena może być różna w zależności od pacjenta i jego potrzeb. Oto główne czynniki wpływające na koszt implantów zębów:

 1. Ilość implantów: Koszt będzie zależał od liczby implantów, które muszą zostać wszczepione. Im więcej implantów będzie potrzebnych, tym wyższy będzie koszt.
 2. Rodzaj implantów: Istnieje wiele różnych rodzajów implantów zębowych o różnych cenach. Koszt może różnić się w zależności od materiału, z jakiego wykonane są implanty i od producenta.
 3. Przygotowanie jamy ustnej: Jeśli pacjent ma problemy z dziąsłami, kością lub innymi tkankami w jamie ustnej, może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przygotowawczych, co wpłynie na koszt.
 4. Miejsce wszczepienia implantów: Ceny mogą się różnić w zależności od obszaru, w którym zostaną wszczepione implanty. Im trudniejszy dostęp do miejsca implantacji, tym koszt może być wyższy.
 5. Rodzaj protetyki: Koszt implantów obejmuje nie tylko samą procedurę wszczepienia implantu, ale także proces przygotowania i umieszczenia protetyki, czyli korony, mostu lub protezy na implantach.
 6. Doświadczenie i kwalifikacje chirurga stomatologicznego: Bardzo doświadczony chirurg stomatologiczny może pobierać wyższe honorarium za swoje usługi.
 7. Region geograficzny: Ceny usług stomatologicznych różnią się w zależności od regionu i kraju. W miastach o wyższym koszcie życia ceny mogą być wyższe.
 8. Ubezpieczenie zdrowotne: Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, może ono pokrywać część kosztów implantów zębowych. Warto sprawdzić, jakie usługi stomatologiczne są objęte twoim planem ubezpieczenia.
 9. Dodatkowe zabiegi: Jeśli konieczne są dodatkowe zabiegi, takie jak podniesienie poziomu kości, leczenie zapalenia dziąseł lub inni procedury przygotowawcze, to również wpłynie na koszt końcowy.
 10. Materiał protetyki: Wybór materiału na korony lub protezy na implantach może wpłynąć na koszt. Na przykład, korona z ceramiki może być droższa niż korona z metalu.

Warto podkreślić, że cena implantów zębowych jest inwestycją w zdrowie jamy ustnej i jakość życia. Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego zaleca się konsultację z doświadczonym chirurgiem stomatologicznym, który może dokładnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej, potrzeby pacjenta i przedstawić szacunkowy koszt procedury. Warto również zapytać o dostępne opcje płatności i zrozumieć, co jest wliczone w cenę implantów i jakie dodatkowe koszty mogą się pojawić.

Ostateczny koszt implantów całej szczęki – kiedy go poznam?

Ostateczny koszt implantów całej szczęki zostanie ustalony po przeprowadzeniu oceny pacjenta przez chirurga stomatologicznego lub specjalistę w dziedzinie implantologii. Proces ten zwykle obejmuje kilka etapów:

 1. Konsultacja początkowa: Na początku pacjent przeprowadza konsultację z lekarzem stomatologiem lub implantologiem. W trakcie tej konsultacji zostaną omówione potrzeby pacjenta, a lekarz oceni stan jamy ustnej, zdolność pacjenta do przeprowadzenia zabiegu, liczbę potrzebnych implantów oraz inne istotne czynniki.
 2. Plan leczenia: Na podstawie oceny i rozmowy z pacjentem lekarz opracuje plan leczenia, który uwzględnia wszczepienie implantów, rodzaj implantów, rodzaj protetyki, konieczne przygotowanie jamy ustnej oraz ewentualne dodatkowe zabiegi.
 3. Szacunkowy koszt: Po opracowaniu planu leczenia lekarz podaje pacjentowi szacunkowy koszt całej procedury. Jednak jest to zazwyczaj tylko wstępna ocena i rzeczywisty koszt może ulec zmianie w zależności od kilku czynników, takich jak stan zdrowia jamy ustnej, ewentualne komplikacje, rodzaj implantów i protetyki, itp.
 4. Przeprowadzenie procedury: Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta i ustaleniu daty zabiegu, zostanie on przeprowadzony zgodnie z planem.
 5. Dokładna ocena kosztów po zabiegu: Ostateczny koszt kompleksowego leczenia implantologicznego całej szczęki zostanie określony po przeprowadzeniu procedury. To obejmuje wszczepienie implantów, przygotowanie protetyki i wszystkie inne związane koszty. Może być to ustalone na podstawie faktyczych kosztów i ewentualnych zmian w planie leczenia, jeśli wystąpiły komplikacje lub inne nieoczekiwane okoliczności.

Pamiętaj, że koszt implantów zębowych to inwestycja w zdrowie jamy ustnej i jakość życia. Warto dokładnie zrozumieć plan leczenia i jego koszty przed przystąpieniem do procedury. Dobrym pomysłem jest również uzyskanie drugiej opinii lub konsultacji u innego specjalisty, aby mieć pewność, że plan leczenia i koszty są uzasadnione. Warto również zapytać o dostępne opcje płatności i ewentualne korzyści z ubezpieczenia zdrowotnego.

Podsumowanie

Implanty zębów są trwałym i wygodnym rozwiązaniem na uzupełnienie brakujących zębów. Wyglądają bardzo naturalnie i są łatwe w pielęgnacji. Koszt implantów zależy od kilku czynników, ale zawsze powinien być uzasadniony jakością wykonania. Proces wykonania implantów trwa kilka etapów i wymaga przygotowania, ale skutkiem końcowym jest piękny uśmiech i wzrost pewności siebie.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca