bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Czy woda brzozowa jest zdrowa ?

Blog healthcare

Czy woda brzozowa jest zdrowa ?

Szukasz informacji na temat wody brzozowej i soku z brzozy ? Sprawdź jego właściwości prozdrowotne nie tylko na porost włosów.

Spis treści

 1. Woda brzozowa to płyn pozyskiwany z brzozy
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Zastosowanie wody brzozowej
 4. Woda brzozowa - właściwości
 5. Działanie wody brzozowej
 6. Skład wody brzozowej
 7. Woda z brzozy a naturalne metody detoksykacji
 8. Podsumowanie
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Woda brzozowa

Woda brzozowa to płyn pozyskiwany z brzozy. Może być produkowana poprzez namaczanie kory brzozy lub destylację soku z drzewa. Brzoza występuje w północnej Europie, środkowej i wschodniej Azji, północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, północnej Japonii i Korei. Woda brzozowa jest używana od setek lat jako tradycyjny lek i alternatywa dla kawy. Wykazuje działanie jako ziołowy lek na przeziębienia i ból gardła ze względu na swoje właściwości moczopędne.

Woda brzozowa to płyn pozyskiwany z brzozy

Woda brzozowa to płyn pozyskiwany z brzozy.Woda brzozowa może być wytwarzana poprzez moczenie kory brzozy lub destylację soku z tych drzew w celu uzyskania aromatycznego napoju o właściwościach leczniczych.Gałęzie brzozy powinny być używane do zbierania soku, który jest następnie gotowany, aż stanie się gęstą cieczą. Ten skoncentrowany płyn nazywany jest destylowanym sokiem brzozowym i zawiera wiele takich samych korzystnych właściwości jak zwykła woda brzozowa.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zastosowanie wody brzozowej

Brzoza występuje w północnej Europie, środkowej i wschodniej Azji, północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, północnej Japonii i Korei. Brzozy to drzewa liściaste należące do rodziny brzozowatych (Betulaceae). Kora brzozy była używana do celów leczniczych od czasów starożytnych.

Stosowanie wody brzozowej na włosy i skórę głowy jest powszechnie znane jednak jej roztwór znany jest również ze swoich prozdrowotnych właściwości, w tym stany zapalne i choroby skóry, takie jak egzema i łuszczyca; ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa zdrowia jamy ustnej poprzez zmniejszenie ubytków i chorób dziąseł; pomoc w trawieniu; obniżenie poziomu cukru we krwi u diabetyków; zwiększenie poziomu energii poprzez zwiększenie dopływu tlenu do tkanek przy jednoczesnym usuwaniu z nich nadmiaru dwutlenku węgla; obniżenie ciśnienia krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza obciążenie mięśnia sercowego podczas ćwiczeń lub wysiłku fizycznego, zapobiegając w ten sposób zawałom serca lub udarom spowodowanym wysokim ciśnieniem krwi itp.

Woda brzozowa - właściwości

Woda brzozowa to płyn pozyskiwany z brzozy. Od setek lat używana jest jako tradycyjny środek leczniczy i alternatywa dla kawy. Brzozy występują w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, gdzie rosną w klimacie umiarkowanym.

Sok z brzozy jest również znany jako "sok brzozowy" lub "syrop brzozowy", który różni się od wody brzozowej, ponieważ jest wytwarzany przez gotowanie soku, aż zgęstnieje do konsystencji syropu - a następnie można dodać cukier, jeśli chcesz! Sok brzozowy był stosowany w medycynie od czasów starożytnych przez wiele kultur na całym świecie: W Chinach i Japonii gotowano go na słodzik; Rosjanie pili napary jagodowe z brzozy. Niemcy mieli własną wersję zwaną "zupą piwną" będąca de fakto tonikiem zrobionym ze sfermentowanego soku brzozowego.

Działanie wody brzozowej

Roztwór soku z brzozy jest diuretykiem, co oznacza, że pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów. Diuretyki mogą być stosowane w leczeniu przeziębienia i bólu gardła poprzez wypłukiwanie toksyn z organizmu. Mogą również powodować bóle głowy, jeśli są przyjmowane zbyt często, dlatego przed użyciem wody brzozowej w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem!

Skład wody brzozowej

Woda brzozowa wykazuje właściwości moczopędne. Diuretyki to substancje, które zwiększają ilość moczu wytwarzanego przez nerki, pomagając w ten sposób pozbyć się nadmiaru płynów. Zwiększone oddawanie moczu może pomóc w przypadku kamieni nerkowych i biegunki, a także skurczów żołądka.

Właściwości prozdrowotne wody brzozowej są powszechnie znane ze stosowania również w leczeniu bólu mięśni i dyskomfortu stawów spowodowanego zapaleniem stawów i reumatyzmem (sprawdź nasze kurs z dietetyki online). Brzoza zawiera salicynę, która jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, który może pomóc złagodzić ból i obrzęk. Kora brzozy zawiera również kwas betulinowy, który, jak wykazano, pomaga zmniejszyć stan zapalny powodujący ból stawów. Liście brzozy są bogate w garbniki, które mają właściwości ściągające, dzięki czemu są przydatne w leczeniu chorób skóry, takich jak egzema lub łuszczyca.

Woda z brzozy a naturalne metody detoksykacji

Sok brzozowy jest zbierany z pni brzóz wiosną, kiedy płynie swobodnie ze względu na rosnące temperatury. Sok ten można następnie wykorzystać do produkcji wody brzozowej lub octu, które mają wiele korzyści zdrowotnych.

Woda brzozowa jest naturalnym lekarstwem na wiele dolegliwości. Może być spożywana jako napój lub używana do gotowania i wykazano, że ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Należy jednak zauważyć, że zbyt duża ilość jakiegokolwiek produktu spożywczego lub napoju może powodować bóle głowy lub inne negatywne skutki uboczne, jeśli jest przyjmowana zbyt często lub w dużych ilościach. Na przykład:

Objawy alergii na pyłki brzozy obejmują kichanie; katar; przekrwienie; swędzenie oczu; odkrztuszanie flegmy (śluzu), która może mieć gęsty żółtawo-zielony kolor ze względu na obecność ziaren pyłków drzew wewnątrz dróg oddechowych lub płuc; trudności w oddychaniu, takie jak świszczący oddech podczas wdechu, ponieważ drogi oddechowe objęte stanem zapalnym zwężają się, utrudniając cząsteczkom powietrza płynne przechodzenie, powodując, że wpadają na siebie przed dotarciem do celu, co czasami powoduje uczucie duszności / duszności z powodu braku wystarczającej ilości tlenu potrzebnego do podstawowych funkcji komórek ciała, takich jak metabolizm itp.. Jeśli więc jesteś uczulony, unikaj spożywania pokarmów zawierających pyłki brzozy, takich jak ocet jabłkowy (ACV), ocet balsamiczny

Podsumowanie

Wodę brzozową można stosować jako tradycyjny lek i alternatywa dla kawy. Ze względu na swoje właściwości moczopędne była stosowana jako ziołowy lek na przeziębienia i ból gardła. Sok z brzozy jest coraz częściej stosowany w ziołolecznictwie ze względu na swoje cenne właściwości zdrowotne i profilaktyczne.

Czy twoje zdrowie naprawdę jest dla ciebie najważniejsze ?

Dowiedz się więcej z unikalnych autorskich szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. 

Dołącz już dziś w cenie jednej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz