bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia na brzuch - jak bezpiecznie ćwiczyć i jakie są najlepsze zestawy ćwiczeń? Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch, o czym należy pamiętać? Jak powinien wyglądać dobry trening brzucha. Ćwiczenia na mięśnie brzucha i boczki 

Blog healthcare

Ćwiczenia na brzuch - jak bezpiecznie ćwiczyć i jakie są najlepsze zestawy ćwiczeń? Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch, o czym należy pamiętać? Jak powinien wyglądać dobry trening brzucha. Ćwiczenia na mięśnie brzucha i boczki 

Jak trenować brzuch? Sprawdź najlepsze ćwiczenia na brzuch i boczki

Spis treści

 1. Ćwiczenia na płaski brzuch - jak wykonywać ćwiczenia, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Ćwiczenia na mięśnie brzucha 
 2. Ćwiczenia na brzuch w domu - jakie dają najlepsze efekty? Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch 
 3. Ćwiczenia na brzuch na stojąco - przykłady. Trening na brzuch 
 4. Ćwiczenia na brzuch na siłowni - przykładowy dzień treningowy
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Najlepsze ćwiczenia na brzuch - TOP 5 ćwiczeń dla wzmocnienia brzucha
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 8. Dlaczego należy trenować brzuch?

Ćwiczenia na płaski brzuch - jak wykonywać ćwiczenia, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Ćwiczenia na mięśnie brzucha 

Wielu z nas marzy o płaskim brzuchu, ale nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie trenować tę partię mięśniową. Wykonując ćwiczenia na brzuch, musimy zachować odpowiednią technikę, aby uniknąć kontuzji. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch w bezpieczny sposób:

 1. Zaczynamy od odpowiedniej rozgrzewki - przed rozpoczęciem serii ćwiczeń na brzuch, należy wykonać rozgrzewkę, która przyniesie krążenie krwi do mięśni brzucha. Możemy to zrobić poprzez krótki spacer, jogging lub inne ćwiczenia kardio.
 2. Wybieramy właściwe ćwiczenia - istnieje wiele różnych ćwiczeń na brzuch, ale nie wszystkie są równie skuteczne i bezpieczne. Najlepiej zacząć od podstawowych, prostszych ćwiczeń, takich jak plank, russian twist czy bicycle crunches. Pamiętaj, że nie powinieneś odczuwać bólu podczas wykonywania ćwiczenia - jeśli tak się dzieje, zrezygnuj z niego i skonsultuj się z trenerem.
 3. Pamiętaj o prawidłowej technice - podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch, koncentruj się na pracujących mięśniach i staraj się unikać nadmiernego naprężania szyi i pleców. Zachowaj równowagę między siłą mięśni brzucha a kontrolą wykonywanych ruchów.

Ćwiczenia na brzuch w domu - jakie dają najlepsze efekty? Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch 

Nie zawsze mamy czas czy możliwość chodzenia na siłownię. Jednakże, istnieje wiele skutecznych ćwiczeń na brzuch, które można wykonywać w zaciszu własnego domu. Oto kilka ćwiczeń na brzuch, które dają najlepsze efekty:

 1. Plank - jedno z najbardziej wszechstronnych ćwiczeń na brzuch, które angażuje wiele mięśni jednocześnie. Aby wykonać plank, połóż się na podłodze na brzuchu i oprzyj nałokcie oraz palce stóp. Następnie unieś tułów i utrzymuj tę pozycję przez określony czas, stopniowo zwiększając go.
 2. Bicycle crunches - to ćwiczenie działa na mięśnie brzucha, biodra i dolnych pleców. Leżąc na plecach, zegnij kolana pod kątem prostym, a następnie wykonuj ruchy podobne do jazdy na rowerze, dotykając łokcią przeciwległego kolana.
 3. Mountain climbers - to dynamiczne ćwiczenie, które angażuje mięśnie brzucha, ramion i nóg. Zacznij w pozycji push-up, a następnie przyciągnij kolano do klatki piersiowej i szybko wymieniaj nogi.

Ćwiczenia na brzuch na stojąco - przykłady. Trening na brzuch 

Niektórzy wolą wykonywać ćwiczenia na brzuch w pozycji stojącej, co również może być skuteczną metodą ujędrnienia tej partii mięśniowej. Oto kilka przykładów ćwiczeń na brzuch, które można wykonywać na stojąco:

 1. Przysiady plyometryczne - z niewielkim rozstawieniem nóg, opuść się w przysiad, a następnie z impetem skocz w górę i złącz ręce nad głową. Podczas skoku, napnij mięśnie brzucha.

 2. Podskoki - wykrzyknij "hop" i jednocześnie unieś kolana jak najwyżej do klatki piersiowej. To ćwiczenie angażuje mięśnie brzucha i nóg.

 3. Potrójne turlanie - rozpocznij od stania w linii prostej, a następnie zrób skręt w bok, chwytając rękoma za kolano. Powtórz na drugą stronę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie boczne brzucha.

Ćwiczenia na brzuch na siłowni - przykładowy dzień treningowy

Jeśli masz dostęp do siłowni, warto wykorzystać sprzęt, który ułatwi wykonywanie ćwiczeń na brzuch. [^1^] Poniżej przykład planu treningowego, który może Cię zainspirować:

 1. Maszyna do brzuszków - wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń na tej maszynie. Unosząc ruchomy podnośnik z tłokiem, skup się na napinaniu mięśni brzucha.
 2. Deska z obciążeniem - połóż się na podłodze w pozycji plank, a na plecach ułóż obciążenie (np. talerz). Wytrzymaj w tej pozycji przez określony czas, stopniowo go zwiększając.
 3. Unoszenie nóg w zwisie - ustaw się na specjalnym stojaku lub drążku, złap się oburącz i unosząc nogi do klatki piersiowej, skupiaj się na napięciu mięśni brzucha.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Najlepsze ćwiczenia na brzuch - TOP 5 ćwiczeń dla wzmocnienia brzucha

Kiedy przychodzi do wyboru najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie brzucha, istnieje wiele opcji do wyboru. Oto jednak TOP 5 ćwiczeń, które warto włączyć do swojego treningu:

 1. Plank - jak już wspomniano wcześniej, plank angażuje wiele mięśni brzucha jednocześnie, co przekłada się na silne i jędrne mięśnie.
 2. Skłony w bok - stojąc prosto, delikatnie zginaj się w bok, starając się dotknąć dolnej części uda kolana przeciwległej nogi. Po kilku powtórzeniach, zmień stronę.
 3. Russian twist - siedząc na podłodze, lekko skręć tułów na jedną stronę i dotknij dłonią podłoża obok siebie. Następnie wróć do środka i powtórz na drugą stronę. Ten ruch wzmacnia mięśnie brzucha i boczne.
 4. Bicycle crunches - jak już wcześniej opisano, to dynamiczne ćwiczenie pomaga wzmocnić mięśnie brzucha, biodra i dolnych pleców.
 5. Unoszenie nóg w leżeniu - leżąc na plecach, unieś nogi prosto w górę, a następnie powoli opuszczaj je w dół, ale nie dotykaj podłogi. To ćwiczenie angażuje mięśnie dolnego brzucha.

Regularne wykonywanie ćwiczeń na brzuch może przynieść wiele korzyści, takich jak wzmocnienie mięśni, poprawa postawy i ogólnej kondycji. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i technikę wykonywania ćwiczeń. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z trenerem lub specjalistą medycznym.

Dlaczego należy trenować brzuch?

Trenowanie brzucha jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze, regularne ćwiczenia brzucha pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, co poprawia naszą postawę i stabilizację. Silne mięśnie brzucha pomagają również zapobiegać bólom pleców i barków, które często wynikają z niedostatecznego wsparcia mięśniowego. Po drugie, trening brzucha może pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Ciężkie ćwiczenia treningowe aktywują nasz metabolizm, co prowadzi do spalania większej ilości kalorii nawet po zakończeniu treningu.

Regularne ćwiczenia brzucha pomagają również utrzymać zdrowe nerki i wątrobę, ponieważ mięśnie brzucha pełnią funkcję naturalnych podporów dla tych narządów. Wreszcie, trenowanie brzucha poprawia naszą kondycję ogólną i wytrzymałość mięśniową, co przekłada się na lepsze osiągnięcia w innych dyscyplinach sportowych. Dlatego warto włączyć trening brzucha do naszego regularnego programu treningowego.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz