bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Akupunktura - co to i jak ją stosować? Akupunktura – na czym polega zabieg i ta metoda leczenia dolegliwości. Nakłuwanie igłami. Kiedy stosować akupunkturę? 

Blog healthcare

Akupunktura - co to i jak ją stosować? Akupunktura – na czym polega zabieg i ta metoda leczenia dolegliwości. Nakłuwanie igłami. Kiedy stosować akupunkturę? 

Sprawdź na co dobra jest akupunktura i jak ona działa

Spis treści

 1. Akupunktura - definicja i zasady działania
 2. Co to jest akupunktura? Wprowadzenie do terapii igłowej i jej korzyści
 3. Akupunktura - jak działa i dlaczego jest popularna w medycynie naturalnej
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Akupunktura bezigłowa - co to jest i jak różni się od tradycyjnej akupunktury?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Akupunktura - odkryj moc stymulacji punktów energetycznych dla zdrowia

Akupunktura - definicja i zasady działania

Akupunktura jest formą terapii igłowej, która wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega ona na wprowadzaniu cienkich igieł w wybrane punkty na ciele, celem przywrócenia równowagi energetycznej i poprawy zdrowia. Według chińskiej medycyny, energia życiowa, znana jako qi (wymawiane "chi"), przepływa wzdłuż ściśle określonych ścieżek, zwanych meridianami. W momencie, gdy przepływ qi jest zakłócony, może pojawić się choroba lub dyskomfort fizyczny. Akupunktura ma za zadanie przywrócić równowagę energetyczną poprzez stymulację określonych punktów na meridianach.

Co to jest akupunktura? Wprowadzenie do terapii igłowej i jej korzyści

Akupunktura jest jednym z najstarszych systemów medycyny naturalnej na świecie. Praktykowana od tysięcy lat, jej korzenie sięgają starożytnych Chin. W wizji chińskiej medycyny, choroby wynikają z blokad lub zakłóceń w przepływie energii w ciele człowieka. Poprzez precyzyjne umieszczanie cienkich igieł w wybranych punktach akupunkturowych, terapeuta stymuluje przepływ energii i pomaga w przywróceniu jej równowagi.

Korzyści wynikające z akupunktury są różnorodne. Terapia ta może przyczynić się do zmniejszenia bólu, redukcji stresu i napięcia, poprawy jakości snu, łagodzenia objawów depresji i lęków, a także wzmacniania układu odpornościowego. Badania sugerują również, że akupunktura może być skutecznym wsparciem w leczeniu różnych schorzeń, takich jak bóle głowy, problemy trawienne, przewlekłe bóle pleców, a nawet zapalenie stawów.

Akupunktura - jak działa i dlaczego jest popularna w medycynie naturalnej

Mechanizm działania akupunktury nie jest w pełni zrozumiany, jednak istnieje kilka teorii wyjaśniających jej efekty. Jedną z teorii jest teoria bramek bólowych, która sugeruje, że bodźce wywołane przez igły akupunkturowe wpływają na przewodzenie sygnałów bólowych do mózgu, co prowadzi do złagodzenia dolegliwości.

Inną teorią jest teoria wydzielania endorfin, która mówi, że stymulacja punktów akupunkturowych powoduje wydzielanie endorfin - naturalnych substancji w organizmie odpowiedzialnych za łagodzenie bólu i poprawę samopoczucia. To wyjaśnia, dlaczego wiele osób odczuwa uczucie relaksu i odprężenia po sesji akupunktury.

Popularność akupunktury w medycynie naturalnej wynika z jej skuteczności i niewielu skutków ubocznych. W porównaniu do niektórych innych terapii, takich jak terapia farmakologiczna, akupunktura jest uważana za bezpieczną i wolną od działań niepożądanych. Dlatego wiele osób szuka tego leczenia jako alternatywy lub uzupełnienia tradycyjnych metod medycyny.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Akupunktura bezigłowa - co to jest i jak różni się od tradycyjnej akupunktury?

Akupunktura bezigłowa to alternatywna forma terapii, która stosuje różne metody stymulacji punktów akupunkturowych bez użycia igieł. Zamiast tego, w akupunkturze bezigłowej stosuje się inne techniki, takie jak ucisk, masaż, ciepło, laser czy magnesoterapia, aby wpływać na przepływ energii w organizmie.

Różnica między akupunkturą bezigłową a tradycyjną akupunkturą polega przede wszystkim na wykorzystywanych metodach stymulacji. Akupunktura bezigłowa może być preferowana przez osoby niezbyt przekonane do używania igieł, lub przez te, które mają pewne przeciwwskazania medyczne do stosowania igieł.

Akupunktura - odkryj moc stymulacji punktów energetycznych dla zdrowia

Akupunktura jest fascynującą metodą leczenia, która pozwala przywrócić równowagę energetyczną w ciele. Poprzez stymulację punktów akupunkturowych, można skutecznie zmniejszyć dolegliwości bólowe, redukować stres i napięcie, poprawić jakość snu oraz złagodzić objawy różnych schorzeń.Jeśli chcesz skorzystać z akupunktury, zawsze warto skonsultować się z wykwalifikowanym terapeutą, który ma doświadczenie w tej dziedzinie. Terapeuta będzie w stanie odpowiednio dobrać techniki i umieścić igły w odpowiednich miejscach, aby uzyskać najlepsze efekty.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz