bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ajurweda - Co to jest ?

Blog healthcare

Ajurweda - Co to jest ?

Zdaniem Ajurwedy nowotwór jest chorobą, w którą zaangażowane są wszystkie trzy dosha (konstytucje) Vata, Pitta i Kapha. “Ogień” trawienny i pozostałe ognie są słabe, co pozwala substancjom toksycznym się namnożyć. W tym sensie nowotwór prezentuje negatywną energie życia, która zagnieżdża się w ciele jak pasożyt.


Negatywna energia życiowa często jest wynikiem nadmiaru Apana czyli ruchu powietrza schodzącego.

Spis treści

 1. Nowotwór według Ajuerwedy
 2. Wedyjski system leczenia
 3. Fitoterapia mająca na celu zmniejszenie nowotworu
 4. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Nowotwór według Ajuerwedy

Rak ma wiele przyczyn powstania : toksyczne środowisko, niezdrowa żywność, siedzący tryb życia. Nowotwór jest często wynikiem hamowanych, stłumionych emocji lub stagnacji emocjonalnej powodując tym samym nagromadzenie się toksyn w ciele. 

Negatywna energia życiowa często jest wynikiem nadmiaru Apana czyli ruchu powietrza schodzącego.

Problemy wynikające ze złej cyrkulacji Apana to obrzmienie, wzdęcie brzucha, zatwardzenie lub rozwolnienie, i które mogą stanowić fundament nowotworu.

Tak więc komórki rakotwórcze, pozbawione tlenu tworzą narośl wewnątrz ciała.

Wedyjski system leczenia

W systemie leczenia wedyjskiego, nowotwór jest uznany jako problem psychiczny, zakłócenie na poziomie aury, który to problem pozwala negatywnej sile astralnej na penetracje organizmu. Oczyszczenie emocjonalne, mantry, medytacja są bardzo ważne w walce z rakiem.

W dawnej medycynie zachodniej rak był traktowany jako choroba wywołana czarną żółcią lub melancholią, co tłumaczono jak tłumienie emocji.Tak więc, metody leczenia ciała nie są wystarczające do wyleczenia nowotworu. 

Fitoterapia mająca na celu zmniejszenie nowotworu

Rośliny silnie regenerujące lub oczyszczające krew. Te rośliny niszczą toksyny, neutralizują trucizny i redukują infekcje.

Rośliny antyrakotwórcze najbardziej znane to:

 • czerwona koniczyna
 • mniszek lekarski
 • łopian
 • Smilax aspera

Te rośliny działają najlepiej i ich konsumpcji powinna towarzyszyć dieta detox skomponowana z soku młodych pędów pszenicy. Te rośliny działają głównie przeciw rakowi osocza i skóry


Rośliny które poprawiają krążenie krwi, hamują stagnacje, zmniejszają liczbę toksyn i faworyzują leczenie tkanki :

 • kurkuma
 • szafran
 • krokosz barwierski
 • mirra
 • szałwia czerwona
 • rośliny ajurwedyjskie : guggulu, manjishta.

To rośliny skuteczne w przypadku raka piersi, macicy, wątroby i trzustki. 


Rośliny wzmacniające system immunologiczny :

 • ginseng
 • żywokost
 • rośliny ajurwedyjskie jak : ashwagandha, shatavari, guduchi, shilajit.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia z kategorii tradycyjnej medycyny chińskiej zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN