Ajurweda - Co to jest ?

Ajurweda - Co to jest ?

Zdaniem Ajurwedy nowotwór jest chorobą, w którą zaangażowane są wszystkie trzy dosha (konstytucje) Vata, Pitta i Kapha. “Ogień” trawienny i pozostałe ognie są słabe, co pozwala substancjom toksycznym się namnożyć. W tym sensie nowotwór prezentuje negatywną energie życia, która zagnieżdża się w ciele jak pasożyt.


Negatywna energia życiowa często jest wynikiem nadmiaru Apana czyli ruchu powietrza schodzącego.

Nowotwór według Ajuerwedy

Rak ma wiele przyczyn powstania : toksyczne środowisko, niezdrowa żywność, siedzący tryb życia. Nowotwór jest często wynikiem hamowanych, stłumionych emocji lub stagnacji emocjonalnej powodując tym samym nagromadzenie się toksyn w ciele. 

Negatywna energia życiowa często jest wynikiem nadmiaru Apana czyli ruchu powietrza schodzącego.

Problemy wynikające ze złej cyrkulacji Apana to obrzmienie, wzdęcie brzucha, zatwardzenie lub rozwolnienie, i które mogą stanowić fundament nowotworu.

Tak więc komórki rakotwórcze, pozbawione tlenu tworzą narośl wewnątrz ciała.

Wedyjski system leczenia

W systemie leczenia wedyjskiego, nowotwór jest uznany jako problem psychiczny, zakłócenie na poziomie aury, który to problem pozwala negatywnej sile astralnej na penetracje organizmu. Oczyszczenie emocjonalne, mantry, medytacja są bardzo ważne w walce z rakiem.

W dawnej medycynie zachodniej rak był traktowany jako choroba wywołana czarną żółcią lub melancholią, co tłumaczono jak tłumienie emocji.Tak więc, metody leczenia ciała nie są wystarczające do wyleczenia nowotworu. 

Fitoterapia mająca na celu zmniejszenie nowotworu

Rośliny silnie regenerujące lub oczyszczające krew. Te rośliny niszczą toksyny, neutralizują trucizny i redukują infekcje.

Rośliny antyrakotwórcze najbardziej znane to:

 • czerwona koniczyna
 • mniszek lekarski
 • łopian
 • Smilax aspera

Te rośliny działają najlepiej i ich konsumpcji powinna towarzyszyć dieta detox skomponowana z soku młodych pędów pszenicy. Te rośliny działają głównie przeciw rakowi osocza i skóry


Rośliny które poprawiają krążenie krwi, hamują stagnacje, zmniejszają liczbę toksyn i faworyzują leczenie tkanki :

 • kurkuma
 • szafran
 • krokosz barwierski
 • mirra
 • szałwia czerwona
 • rośliny ajurwedyjskie : guggulu, manjishta.

To rośliny skuteczne w przypadku raka piersi, macicy, wątroby i trzustki. 


Rośliny wzmacniające system immunologiczny :

 • ginseng
 • żywokost
 • rośliny ajurwedyjskie jak : ashwagandha, shatavari, guduchi, shilajit.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia z kategorii tradycyjnej medycyny chińskiej zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Alkohol często kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem i beztroską. Niestety, jego nadmierne spożycie może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Jednym z nieprzyjemnych skutków picia jest doświadczanie stanów lękowych po spożyciu alkoholu.W tym artykule przybliżymy specyfikę lęku po alkoholu, jego objawy, wpływ na życie osoby pijącej oraz dostępne metody radzenia sobie z problemem.

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca