bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Aerial joga - czym się rózni o tradycyjnej jogi i jak wpływa na ciało? Pilates, a joga

Blog healthcare

Aerial joga - czym się rózni o tradycyjnej jogi i jak wpływa na ciało? Pilates, a joga

Czy słyszałeś kiedykolwiek o aerial jodze? Ta nowa forma jogi, która stała się ogromnym hitem fitness w ostatnich latach, może wydawać się na początku nieco kontrowersyjna. Ćwiczenia wykonywane na hamaku zawieszonego w powietrzu nie są dla każdego, ale dla tych, którzy już wypróbowali aerial jogę, stanowi ona doskonały sposób na wzmocnienie ciała i umysłu.

Spis treści

 1. Aerial joga co to jest - wprowadzenie do jogi w powietrzu. Na czym polega aerial joga
 2. Aerial joga dla początkujących - wypróbuj tą formę jogi! Czym się wyróżnia? Jak zacząć ćwiczyć aerial jogę?
 3. Aerial joga dla dzieci - jak wspomaga dzieci w rozwoju? Co daje joga? 
 4. Joga aerial - dlaczego dobrze działa na ciało?
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Aerial joga - pozycje - eksploruj różnorodne pozycje i figury aerial jogi
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Aerial joga co to jest - wprowadzenie do jogi w powietrzu. Na czym polega aerial joga

Aerial joga, znana również jako antygrawitacyjna joga, to rodzaj jogi wykonywanej na hamaku, który powoduje uniesienie ciała nad ziemią. Hamak jest wykonany z wytrzymałego materiału, który jest umieszczony w sufitowej konstrukcji, co pozwala na wykonywanie różnych akrobacji, pozycji i sekwencji.

Aerial joga dla początkujących - wypróbuj tą formę jogi! Czym się wyróżnia? Jak zacząć ćwiczyć aerial jogę?

Aerial joga wyróżnia się spośród innych form jogi ze względu na fakt, że umożliwia ćwiczenie w powietrzu, co przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Dla początkujących aerial joga może być nieco trudniejsza, ponieważ wymaga mocnej podstawowej siły i zręczności. Niemniej jednak, z czasem, regularne praktykowanie aerial jogi prowadzi do zwiększenia siły, gibkości i koordynacji.

Aerial joga dla dzieci - jak wspomaga dzieci w rozwoju? Co daje joga? 

Aerial joga może być świetnym doświadczeniem dla dzieci, ponieważ jest to sposób na rozwijanie ich zręczności, koordynacji i równowagi. Dzieci mogą wykonywać różne figury, ucząc się przy tym koncentracji i oddechowych technik, które przynoszą wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego.

Joga aerial - dlaczego dobrze działa na ciało?

Joga aerial, znana również jako joga w hamaku lub antygrawitacyjna, jest formą jogi wykonywanej w powietrzu za pomocą specjalnych hamaków. Ta praktyka nie tylko daje wiele radości i zabawy, ale również ma wiele korzyści dla ciała. Dzięki podtrzymywaniu ciała w powietrzu, joga aerial pomaga w rozciąganiu mięśni, poprawia elastyczność i zwiększa zakres ruchu. Wzmacnia również ramiona, plecy i korpus, poprawiając postawę i równowagę. Wykonywanie różnych asan w powietrzu angażuje również mięśnie głębokie, które są trudne do stymulowania podczas tradycyjnej jogi na macie. To z kolei prowadzi do wzrostu siły mięśniowej i lepszego uzbrojenia w całym ciele. Ogólnie rzecz biorąc, joga aerial jest doskonałym treningiem dla całego ciała, który łączy korzyści fizyczne, psychiczne i emocjonalne. 

Aerial joga w porównaniu do tradycyjnej jogi pozwala na większe rozciągnięcie mięśni, zwiększa elastyczność ciała i rozwija siłę mięśniową. Dodatkowo, jest to forma jogi, która zmniejsza stres na stawach i kościach, co jest szczególnie korzystne dla osób z dolegliwościami bólowymi.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Aerial joga - pozycje - eksploruj różnorodne pozycje i figury aerial jogi

Aerial joga to innowacyjna forma jogi, która wykorzystuje hamaki do wykonywania różnorodnych pozycji i figur. Jest to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciała, ale także dla umysłu, ponieważ wymaga skupienia i równowagi. Podczas aerial jogi, możemy eksplorować różne pozycje, takie jak "korona", "kokon" czy "deska", które angażują i wzmacniają różne partie mięśniowe. Korzystając z hamaka, możemy wykonywać asany, które normalnie są trudne do osiągnięcia na macie, co daje nam większe wsparcie i stabilność.

Aerial joga jest również doskonałą formą rozciągania, ponieważ hamak pozwala na większy zakres ruchu. Dodatkowo, praktykowanie aerial jogi ma wiele korzyści dla zdrowia, jak poprawa elastyczności, koordynacji, siły mięśniowej oraz poprawa postawy i równowagi. Jest to idealne zajęcie dla osób, które chcą połączyć jogę ze sztuką widowiskową i przeżyć unikalne doświadczenie. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz