Dietetyka, Medycyna Akademicka

Postępowanie dietetyczne w zespole metabolicznym Ebook

Postępowanie dietetyczne w zespole metabolicznym.

Czy wiesz, że zespół metaboliczny to nie choroba, a zbiór czynników ryzyka, które występują jednocześnie i prowadzą do rozwoju wielu poważnych schorzeń? Nasz Ebook, składający się z 30 stron, daje obszerne informacje na temat tego zespołu oraz jak skutecznie go kontrolować poprzez dietę.

Najpierw dowiesz się, jakie są kryteria rozpoznania zespołu metabolicznego, które pomogą Ci ocenić swoje ryzyko. Przeanalizujemy również różne czynniki etiologiczne zespołu metabolicznego, abyś mógł/mogła zrozumieć, co leży u jego podstawy.

Duży nacisk w naszym Ebooku położony jest na insulinooporność - jeden z głównych czynników ryzyka zespołu metabolicznego. Znajdziesz informacje na temat objawów klinicznych oraz sposobów leczenia i diagnostyki tego zaburzenia.

Następnie przedstawimy Ci różne metody leczenia zespołu metabolicznego dostępne w Polsce, w tym również opowiemy o roli diety w kontekście zmniejszenia ryzyka wystąpienia powiązanych zespołem metabolicznym schorzeń. Zbadamy również wpływ nasyconych kwasów tłuszczowych i tego, czy kompletna eliminacja tłuszczu z diety jest konieczna.

Ebook omawia również związek zespołu metabolicznego z indeksem glikemicznym oraz wpływu białka w diecie na rozwój zespołu metabolicznego.

Przybliżymy Ci również wiele innych ciekawych wątków, które pozwolą Ci rozwinąć swoją wiedzę na temat zespołu metabolicznego i jak skutecznie wpływać na jego przebieg poprzez odpowiednią dietę.

Jeśli jesteś zainteresowany/a zdobyciem praktycznych i rzetelnych informacji na temat postępowania dietetycznego w zespole metabolicznym, nasz Ebook jest dokładnie tym, czego szukasz. Pobierz go już teraz i zacznij działać na rzecz zdrowia swojego organizmu!

Postępowanie dietetyczne w zespole metabolicznym Ebook
mgr Katarzyna  Szafraniec
Autor szkoleniamgr Katarzyna Szafraniec

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.Specjalizuję się w żywieniu klinicznym oraz prowadzeniu edukacji żywieniowej.Pokazuję, jak zdrowo jeść i dokonywać świadomych wyborów dotyczących codziennej diety.

Wykup subskrypcję by mieć pełny dostęp do platformy.

Roczna subskrypcja

95zł / rok
Kup subskrypcję >

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca

Pozostałe kursy z tej kategorii

Rodzaj materiału

Wszystkie

Status

Wszystkie

Sortowanie kursów

Od najnowszych

Blog healthcare - Twoje źródło ciekawostek

Blog stanowi dodatkowe uzupełnienie wiedzy, jaką przekazują eksperci z platformy Bez Tabletek. Wybierz interesującą Cię tematykę i dowiedz się więcej m.in. na temat suplementacji, medycyny naturalnej, czy też profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Jak zostać psychoterapeutą w Polsce w 2024 r.?

Dowiedz się, jak zostać psychoterapeutą i jak sprawdzić czy ten zawód jest dla Ciebie. Porady i wskazówki na temat wymagań i ścieżki kariery.

Naciągnięty mięsień: co robić?

Naciągnięty mięsień: co robić?

Czy masz naciągnięty mięsień? Dowiedz się, jak postępować w przypadku urazu mięśniowego i jak szybko powrócić do zdrowia. Najlepsze metody leczenia kontuzji mięśni.

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!