bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Stomatologia estetyczna: Opcje poprawy wyglądu zębów i uśmiechu. Estetyka uśmiechu. Piękny uśmiech jak wygląda? Poprawy wyglądu uśmiechu

Blog healthcare

Stomatologia estetyczna: Opcje poprawy wyglądu zębów i uśmiechu. Estetyka uśmiechu. Piękny uśmiech jak wygląda? Poprawy wyglądu uśmiechu

Sprawdź zakres zabiegów stomatologii estetycznej 

Spis treści

 1. Stomatologia estetyczna - czym się zajmuje?
 2. Estetyka stomatologiczna - co może zaoferować?
 3. Zabiegi na zęby - opcje poprawy wyglądu zębów
 4. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 5. Zabiegi estetyczne - dla kogo?
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 7. Popularne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna - czym się zajmuje?

Stomatologia estetyczna, znana również jako estetyka stomatologiczna, to dział stomatologii, który zajmuje się poprawą wyglądu zębów i uśmiechu. Głównym celem stomatologii estetycznej jest przywrócenie pacjentom pięknego, zdrowego uśmiechu, poprzez eliminację różnych wad zgryzu i defektów naturalnych zębów.

W przeciwieństwie do tradycyjnej stomatologii, która skupia się głównie na leczeniu i zapobieganiu chorobom jamy ustnej, stomatologia estetyczna kładzie duży nacisk na aspekt kosmetyczny. Specjaliści w dziedzinie stomatologii estetycznej stosują różne metody i procedury, aby osiągnąć perfekcyjny wygląd zębów pacjentów.

Estetyka stomatologiczna - co może zaoferować?

Estetyka stomatologiczna oferuje wiele różnych opcji i procedur, które mają na celu poprawę wyglądu zębów i uśmiechu. Oto kilka popularnych zabiegów:

 1. Wybielanie zębów: Ten prosty i nieinwazyjny zabieg polega na usunięciu przebarwień i odcieni żółtawych z powierzchni zębów. Wybielanie zębów może być wykonywane zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu przy użyciu specjalnych zestawów do wybielania.

 2. Bonding zębów: Bonding to metoda, która polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów. Ten materiał jest koloru zębów i po utwardzeniu przez specjalne światło, staje się nierozróżnialny od naturalnego zęba. Bonding może być używany do poprawy kształtu, wielkości i koloru zębów, a także do zamykania przerw między zębami.

 3. Licówki ceramiczne: Licówki ceramiczne są cienkimi płatkami porcelanowymi, które są trwale przyklejone do przednich zębów pacjenta. Dzięki temu zabiegowi można skorygować kształt zębów, zmienić ich odcień i poprawić uszkodzenia, takie jak pęknięcia czy niedoskonałości powierzchni.

 4. Implanty zębowe: Jeżeli pacjent stracił ząb, implanty zębowe są doskonałą opcją do zastąpienia go. Implanty to sztuczne korzenie zębowe, które są wprowadzane w kość szczęki lub żuchwy pacjenta. Na implantach można zamocować korony zębowe, które są niemal identyczne z naturalnymi zębami.

Zabiegi na zęby - opcje poprawy wyglądu zębów

W stomatologii estetycznej istnieje wiele różnych zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek procedury, stomatolog przeprowadzi dokładny wywiad, badanie jamy ustnej oraz oceni ogólny stan zdrowia pacjenta. Oto kilka popularnych opcji:

 1. Konsultacja stomatologiczna: Pierwszym krokiem do poprawy wyglądu zębów jest umówienie się na konsultację stomatologiczną. Podczas wizyty stomatolog zbada zęby, oceni ich stan i zaproponuje odpowiednie procedury, które pomogą osiągnąć upragniony uśmiech.
 2. Wybielanie zębów: Wybielanie zębów może być wykonane zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu. Stomatolog może zalecić konkretną metodę i dostosować jej intensywność do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 3. Protezy dentystyczne: Jeśli pacjent ma braki w zębach, protezy mogą być użyte do ich zastąpienia. Protezy mogą być całkowite, zastępujące wszystkie zęby, lub częściowe, zastępujące tylko niektóre zęby.
 4. Aparat ortodontyczny: Aparat ortodontyczny jest skutecznym sposobem na poprawę ustawienia zębów i wyrównanie zgryzu. Istnieje wiele rodzajów aparatów, w tym tradycyjne aparaty na stałe i nakładki przezroczyste.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zabiegi estetyczne - dla kogo?

Zabiegi estetyczne w stomatologii są przeznaczone dla osób, które pragną poprawić wygląd swoich zębów i uśmiechu. Należy jednak pamiętać, że nie każdy jest odpowiednim kandydatem do takich procedur. Przeciwwskazania mogą obejmować choroby przyzębia, jak również pewne problemy zębowe, takie jak zaawansowany ubytek masy zęba.

Przed przystąpieniem do zabiegów estetycznych, zawsze ważne jest skonsultowanie się ze specjalistą stomatologiem. On oceni stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i zaproponuje odpowiednie opcje leczenia, uwzględniając ich indywidualne potrzeby.

Popularne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna stała się coraz bardziej popularna w ostatnich latach. Dzięki różnym zabiegom, pacjenci mogą poprawić wygląd swojego uśmiechu i wzmocnić swoją pewność siebie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest wybielanie zębów. Wybielanie zębów może być przeprowadzane zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu za pomocą nakładki nakładanej na zęby. Kolejnym popularnym zabiegiem jest nakładanie licówek, które są cienkimi, ceramicznymi łuskami nakładanymi na przednie zęby w celu poprawy ich kształtu, koloru lub rozmiaru. Pacjenci często decydują się również na implanty stomatologiczne, które są trwałymi zastępcami utraconych zębów. Innymi popularnymi zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej są uzupełnienia zębów, ortodoncja estetyczna oraz zmiana kształtu dziąseł. Dzięki tym zabiegom stomatologia estetyczna umożliwia pacjentom osiągnięcie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz