bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Półpasiec u dzieci - jak wygląda? Cechy charakterystyczne, objawy i leczenie. Półpasiec – przyczyny. Półpasiec u dzieci: jakie są objawy i jak wygląda leczenie?

Blog healthcare

Półpasiec u dzieci - jak wygląda? Cechy charakterystyczne, objawy i leczenie. Półpasiec – przyczyny. Półpasiec u dzieci: jakie są objawy i jak wygląda leczenie?

Półpasiec to choroba wywołana przez reaktywację wirusa ospy wietrznej, który wcześniej przechodziliśmy. Najczęściej występuje u osób powyżej 50. roku życia, ale może dotknąć także dzieci. Jak rozpoznać i leczyć półpasiec u dzieci? O tym poniżej.

Spis treści

 1. Półpasiec u dzieci - objawy choroby i jak je rozpoznać?
 2. Jak wygląda półpasiec u dzieci? Charakterystyczne cechy choroby i ich przebieg
 3. Półpasiec u dzieci: Leczenie choroby i łagodzenie objawów. Leczenie półpaśca
 4. Półpasiec u dzieci: Czy można wychodzić na dwór podczas choroby? Czy półpasiec jest zaraźliwy?
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Półpasiec u dzieci: Jak wygląda choroba i kiedy powinno się zgłosić do lekarza? Leczenie półpaśca u dzieci jest zwykle objawowe i przeciwwirusowe
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Półpasiec u dzieci - objawy choroby i jak je rozpoznać?

Półpasiec u dzieci objawia się bólem i swędzeniem, które zaczynają się od jednej strony ciała i szybko przechodzą na drugą. Może towarzyszyć temu ból brzucha, gorączka i osłabienie organizmu. Często na skórze pojawiają się pęcherze wypełnione płynem, które pękają i tworzą strupy.

Nie zawsze łatwo zdiagnozować półpasiec u dzieci, ponieważ objawy często są mylone z ospą wietrzną. Dlatego, jeśli dziecko ma swędzące pęcherze i bóle, warto skonsultować się z lekarzem.

Jak wygląda półpasiec u dzieci? Charakterystyczne cechy choroby i ich przebieg

Charakterystyczną cechą półpaśca jest występowanie bólu i swędzenia po jednej stronie ciała, które są spowodowane uszkodzeniem nerwów. Pęcherze pojawiają się wzdłuż nerwów i z reguły obejmują tylko jedną stronę ciała.

Choroba może mieć łagodny przebieg, ale także powodować powikłania - np. zapalenie mózgu, zapalenie płuc, a nawet trwałe uszkodzenie nerwów.

Półpasiec u dzieci: Leczenie choroby i łagodzenie objawów. Leczenie półpaśca

Leczenie półpaśca u dzieci polega na stosowaniu leków przeciwwirusowych oraz leków przeciwbólowych i przeciwświądowych. Ważne jest również, aby dziecko miało odpowiednią pielęgnację skóry - np. stosowanie specjalnych maści łagodzących skutki pęcherzy na skórze.

Często stosowana jest również terapia nerwowa i fizjoterapia, która pomaga usprawnić pracę uszkodzonych nerwów.

Półpasiec u dzieci: Czy można wychodzić na dwór podczas choroby? Czy półpasiec jest zaraźliwy?

Podczas choroby półpaścem dziecko powinno unikać kontaktu z innymi dziećmi, szczególnie z osobami starszymi lub z obniżoną odpornością. Nie jest to jednak przeciwwskazaniem do wychodzenia na powietrze i przebywania na zewnątrz, pod warunkiem, że choroba nie jest zbyt zaawansowana, a dziecko jest odpowiednio osłonięte.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Półpasiec u dzieci: Jak wygląda choroba i kiedy powinno się zgłosić do lekarza? Leczenie półpaśca u dzieci jest zwykle objawowe i przeciwwirusowe

Półpasiec jest poważną chorobą, której nie należy lekceważyć. Jeśli zauważysz u dziecka objawy typowe dla choroby, takie jak ból i swędzenie po jednej stronie ciała oraz występowanie pęcherzy wypełnionych płynem, skonsultuj się z lekarzem.

Dzięki szybkiej diagnozie i odpowiedniemu leczeniu, można uniknąć powikłań i złagodzić objawy choroby.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz