Orzechy nerkowca - dlaczego warto je spożywać? Wartości odżywcze nerkowców. Orzechy nerkowca – właściwości i wpływ na organizm 

Orzechy nerkowca - dlaczego warto je spożywać? Wartości odżywcze nerkowców. Orzechy nerkowca – właściwości i wpływ na organizm 

Orzechy nerkowca to smaczne i popularne przekąski, które są znane ze swojego charakterystycznego kształtu i smaku. Jednak czy wiesz, że orzechy nerkowca mają również wiele korzyści dla Twojego zdrowia? Ten artykuł przedstawi wartości odżywcze nerkowców i dowiesz się, dlaczego warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Nerkowce - kaloryczne źródło energii i wartości odżywcze

Nerkowce są nie tylko pyszną przekąską, ale również bogatym źródłem energii. Zawierają one znaczną ilość kalorii i tłuszczów, które mogą dostarczyć Ci długotrwałej energii na cały dzień. Jednak należy spożywać je umiarkowanie, ponieważ mogą być też wysokokaloryczne.

Ile orzechów nerkowca można spożywać dziennie? Zalecenia dotyczące porcji

Zjedzenie kilku orzechów nerkowca dziennie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Zalecane jest spożywanie około 30 gramów nerkowców dziennie, co odpowiada około 15 orzechom. Pamiętaj jednak, że ilość nerkowców, jaką możesz spożyć, może być różna w zależności od Twojego stylu życia i indywidualnych potrzeb kalorycznych. Jeśli jesteś na diecie lub masz problemy z nadwagą, skonsultuj się z dietetykiem, aby określić odpowiednią ilość dla Ciebie.

Czy orzechy nerkowca są zdrowe? Poznaj ich korzyści dla organizmu

Orzechy nerkowca mają wiele korzyści dla zdrowia.

 • Zawierają dużą ilość białka, które jest niezbędne do budowy i regeneracji mięśni. Dlatego są szczególnie ważne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
 • Są bogate w żelazo, które jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zapobiegania anemii.
 • Zawierają witaminę E, która działa jako silny antyoksydant, chroniąc komórki przed uszkodzeniem wolnymi rodnikami.
 • Są bogate w zdrowe tłuszcze, takie jak jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cholesterolu.
 • Orzechy nerkowca są również źródłem składników odżywczych, takich jak magnez, fosfor i cynk, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Wartości odżywcze orzechów nerkowca: Składniki, które wpływają na zdrowie

Oto kilka kluczowych składników odżywczych, które znajdują się w orzechach nerkowca:

 • Białko: Orzechy nerkowca są źródłem wysokiej jakości białka, który jest niezbędny dla naszego organizmu.
 • Tłuszcze: Orzechy nerkowca zawierają zdrowe tłuszcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
 • Witaminy: Orzechy nerkowca są bogate w witaminę E, która działa jako antyoksydant, chroniąc komórki przed uszkodzeniem.
 • Składniki mineralne: Nerkowce są źródłem magnezu, żelaza, fosforu i cynku, które są ważne dla naszego zdrowia.

Właściwości orzechów nerkowca: Skarbnica zdrowych tłuszczów i innych cennych substancji

Orzechy nerkowca mają wiele pozytywnych właściwości zdrowotnych:

 • Pomagają w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego dzięki zawartości zdrowych tłuszczów.
 • Mogą wspierać zdrowie mózgu i poprawiać funkcje poznawcze ze względu na obecność witaminy E.
 • Pomagają wzmocnić układ odpornościowy dzięki zawartości składników mineralnych.
 • Mogą wpływać na poprawę trawienia ze względu na obecność błonnika pokarmowego.

Wszystko to sprawia, że orzechy nerkowca są wartościowym dodatkiem do Twojej diety.

Na zakończenie, przypominam, że orzechy nerkowca powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach. Ich nadmierna konsumpcja może prowadzić do nadwagi lub innych problemów zdrowotnych. Warto również pamiętać o indywidualnych potrzebach kalorycznych i zawsze konsultować się z dietetykiem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie tych z genetyczną skłonnością. Mimo że często postrzegane są one jedynie jako defekt estetyczny, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest zatem, aby nie tylko znać metody leczenia, ale przede wszystkim skupić się na profilaktyce i wczesnym rozpoznawaniu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca