Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista, znana również jako Nigella Sativa, to roślina z rodziny jaskrowatych, pochodząca z krajów obszaru Morza Śródziemnego. Właściwości zdrowotne tej rośliny znane są od tysięcy lat, szczególnie w krajach Bliskiego Wschodu. Ostatnio uzyskuje ona coraz większą popularność w innych regionach świata.

Miodunka plamista: co to jest i jakie ma właściwości?

Miodunka plamista ma bogate właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, co sprawia, że jest doskonałym naturalnym lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości. Zawiera wiele składników, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, m.in. garbniki, olejki eteryczne, saponiny, flawonoidy, kwasy tłuszczowe, sole mineralne oraz wiele ważnych witamin.

Przeciwwskazania dotyczące miodunki plamistej: co warto wiedzieć

Podobnie jak w przypadku większości roślin, miodunka plamista może powodować reakcje alergiczne. Warto także pamiętać, że spożywanie dużych ilości nasion może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Może to prowadzić do trudności w trawieniu, bólów głowy, a nawet do skurczów mięśni.

Miodunka plamista a zdrowie płuc: działanie i korzyści

Miodunka plamista może pomóc w leczeniu wielu chorób, między innymi astmy, zapalenia płuc oraz groźnego COVID-19, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Naukowe badania wykazują, że olejek z nasion miodunki plamistej wykazuje działanie przeciwwirusowe i może działać skutecznie na wirusa SARS-CoV-2.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Miodunka plamista: zastosowanie i możliwości terapeutyczne

Miodunka plamista jest stosowana jako naturalne lekarstwo w wielu krajach na świecie. Najczęściej spożywana jest w celu poprawy trawienia, leczenia chorób serca i układu krążenia oraz chorób skórnych. Stosuje się ją również jako naturalne antybiotyk w walce z przeróżnymi infekcjami, w tym tymi wywołanymi przez Candidę Albicans i Staphylococcus aureus.

Warto wiedzieć, że miodunka plamista ma wiele zastosowań i możliwości terapeutycznych, jednak nie zastępuje ona medycznej porady lekarskiej. Przed rozpoczęciem stosowania miodunki plamistej jako leku, zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu?

Dowiedz się, jak obliczyć wiek metaboliczny organizmu i jak skutecznie go obniżyć. Sprawdź, co to jest wiek metaboliczny i jak wpływa na metabolizm.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca