Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista, znana również jako Nigella Sativa, to roślina z rodziny jaskrowatych, pochodząca z krajów obszaru Morza Śródziemnego. Właściwości zdrowotne tej rośliny znane są od tysięcy lat, szczególnie w krajach Bliskiego Wschodu. Ostatnio uzyskuje ona coraz większą popularność w innych regionach świata.

Miodunka plamista: co to jest i jakie ma właściwości?

Miodunka plamista ma bogate właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, co sprawia, że jest doskonałym naturalnym lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości. Zawiera wiele składników, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, m.in. garbniki, olejki eteryczne, saponiny, flawonoidy, kwasy tłuszczowe, sole mineralne oraz wiele ważnych witamin.

Przeciwwskazania dotyczące miodunki plamistej: co warto wiedzieć

Podobnie jak w przypadku większości roślin, miodunka plamista może powodować reakcje alergiczne. Warto także pamiętać, że spożywanie dużych ilości nasion może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Może to prowadzić do trudności w trawieniu, bólów głowy, a nawet do skurczów mięśni.

Miodunka plamista a zdrowie płuc: działanie i korzyści

Miodunka plamista może pomóc w leczeniu wielu chorób, między innymi astmy, zapalenia płuc oraz groźnego COVID-19, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Naukowe badania wykazują, że olejek z nasion miodunki plamistej wykazuje działanie przeciwwirusowe i może działać skutecznie na wirusa SARS-CoV-2.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Miodunka plamista: zastosowanie i możliwości terapeutyczne

Miodunka plamista jest stosowana jako naturalne lekarstwo w wielu krajach na świecie. Najczęściej spożywana jest w celu poprawy trawienia, leczenia chorób serca i układu krążenia oraz chorób skórnych. Stosuje się ją również jako naturalne antybiotyk w walce z przeróżnymi infekcjami, w tym tymi wywołanymi przez Candidę Albicans i Staphylococcus aureus.

Warto wiedzieć, że miodunka plamista ma wiele zastosowań i możliwości terapeutycznych, jednak nie zastępuje ona medycznej porady lekarskiej. Przed rozpoczęciem stosowania miodunki plamistej jako leku, zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Terapia dla alkoholika – ile trwa, na czym polega, od czego zacząć?

Nadmierne spożywanie alkoholu jest jednym z największych problemów zdrowia publicznego na świecie. Alkoholizm dotyka każdego: nie tylko alkoholika, ale także jego rodzinę i społeczeństwo, w którym żyje. Istnieje jednak terapia, która wymaga dużego wysiłku ze strony osoby uzależnionej, ale jej znaczenie jest bardzo ważne na drodze do pokonania nałogu. Poznaj szczegóły leczenia dla alkoholika.

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Utrata zęba lub kilku zębów może wiązać się nie tylko z dyskomfortem estetycznym, ale także z problemami zdrowotnymi i obniżeniem jakości życia. Implanty zębowe to rozwiązanie, które pozwala na trwałe i funkcjonalne uzupełnienie braków w uzębieniu, a ich zastosowanie cieszy się coraz większą popularnością. W jakich sytuacjach warto rozważyć to rozwiązanie, jak wygląda proces ich wszczepienia i jakie są korzyści wynikające z implantów?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

Leczenie hiperprolaktynemii – co można zrobić naturalnie?

W artykule omawiamy, jak w naturalny sposób można obniżyć poziom prolaktyny, jakie zmiany w stylu życia i diecie mogą pomóc oraz które zioła warto rozważyć w walce z hiperprolaktynemią.

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Dieta przeciwzapalna – jak walczyć z przewlekłym stanem zapalnym?

Sprawdź, jak skomponować swoją dietę, by przeciwdziałać zapaleniom i cieszyć się lepszym zdrowiem! W artykule omawiamy, jakie produkty warto włączyć do codziennego menu, a których unikać, aby zredukować stan zapalny i wesprzeć zdrowie na dłużej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Całoroczny dostęp za 45 zł, bez automatycznego przedłużania subskrypcji – tylko w listopadzie!

195

45zł /

Tylko w listopadzie, bez zobowiązań i automatycznego przedłużania!

08Dni
08Godzin
07Minut
09Sekund
Zobacz co zyskasz

Pełen dostęp do naszej bazy wiedzy tylko za 45 zł na cały rok – korzystaj bez ograniczeń!”

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca