Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista - jak działa i jakie są jej właściwości zdrowotne? 

Miodunka plamista, znana również jako Nigella Sativa, to roślina z rodziny jaskrowatych, pochodząca z krajów obszaru Morza Śródziemnego. Właściwości zdrowotne tej rośliny znane są od tysięcy lat, szczególnie w krajach Bliskiego Wschodu. Ostatnio uzyskuje ona coraz większą popularność w innych regionach świata.

Miodunka plamista: co to jest i jakie ma właściwości?

Miodunka plamista ma bogate właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, co sprawia, że jest doskonałym naturalnym lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości. Zawiera wiele składników, które korzystnie wpływają na ludzki organizm, m.in. garbniki, olejki eteryczne, saponiny, flawonoidy, kwasy tłuszczowe, sole mineralne oraz wiele ważnych witamin.

Przeciwwskazania dotyczące miodunki plamistej: co warto wiedzieć

Podobnie jak w przypadku większości roślin, miodunka plamista może powodować reakcje alergiczne. Warto także pamiętać, że spożywanie dużych ilości nasion może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Może to prowadzić do trudności w trawieniu, bólów głowy, a nawet do skurczów mięśni.

Miodunka plamista a zdrowie płuc: działanie i korzyści

Miodunka plamista może pomóc w leczeniu wielu chorób, między innymi astmy, zapalenia płuc oraz groźnego COVID-19, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Naukowe badania wykazują, że olejek z nasion miodunki plamistej wykazuje działanie przeciwwirusowe i może działać skutecznie na wirusa SARS-CoV-2.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Miodunka plamista: zastosowanie i możliwości terapeutyczne

Miodunka plamista jest stosowana jako naturalne lekarstwo w wielu krajach na świecie. Najczęściej spożywana jest w celu poprawy trawienia, leczenia chorób serca i układu krążenia oraz chorób skórnych. Stosuje się ją również jako naturalne antybiotyk w walce z przeróżnymi infekcjami, w tym tymi wywołanymi przez Candidę Albicans i Staphylococcus aureus.

Warto wiedzieć, że miodunka plamista ma wiele zastosowań i możliwości terapeutycznych, jednak nie zastępuje ona medycznej porady lekarskiej. Przed rozpoczęciem stosowania miodunki plamistej jako leku, zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dieta eliminacyjna – jak skutecznie zidentyfikować nietolerancje pokarmowe?

Dieta eliminacyjna – jak skutecznie zidentyfikować nietolerancje pokarmowe?

Nietolerancje pokarmowe i alergie to coraz częstsze problemy zdrowotne, które mogą objawiać się różnorodnymi dolegliwościami, takimi jak wzdęcia, bóle brzucha, wysypki czy chroniczne zmęczenie. Dieta eliminacyjna to sprawdzona metoda diagnostyczna i terapeutyczna, pozwalająca na identyfikację i eliminację składników pokarmowych wywołujących niepożądane reakcje organizmu. W niniejszym artykule przedstawimy, na czym polega dieta eliminacyjna, jak ją prawidłowo przeprowadzić oraz na co zwrócić uwagę, aby była skuteczna i bezpieczna.​

Jak stosować węgiel aktywny na wirusy i bakterie?​

Jak stosować węgiel aktywny na wirusy i bakterie?​

Węgiel aktywny od dawna jest ceniony za swoje właściwości adsorpcyjne, które pozwalają na wiązanie i usuwanie toksyn z organizmu. Choć jego skuteczność w bezpośrednim zwalczaniu wirusów i bakterii jest ograniczona, może on wspomagać organizm w walce z infekcjami poprzez redukcję obciążenia toksynami. W tym artykule przyjrzymy się, jak węgiel aktywny może być stosowany w kontekście infekcji wirusowych i bakteryjnych, jakie są jego potencjalne korzyści oraz na co należy zwrócić uwagę podczas jego stosowania.

​Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z trawieniem i jak je rozwiązać?​

​Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z trawieniem i jak je rozwiązać?​

Problemy z trawieniem to powszechna dolegliwość, która może znacząco wpływać na jakość życia. Wzdęcia, zgaga, bóle brzucha czy uczucie ciężkości po posiłkach to sygnały, że nasz układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym przyczynom zaburzeń trawiennych oraz przedstawimy skuteczne sposoby ich rozwiązania

Nietolerancja histaminy – objawy, przyczyny i rola enzymu DAO

Nietolerancja histaminy – objawy, przyczyny i rola enzymu DAO

Nietolerancja histaminy to coraz częściej diagnozowany problem zdrowotny, który może powodować szereg nieprzyjemnych objawów – od bólów głowy i wysypek, po wzdęcia, katar czy chroniczne zmęczenie. Choć często mylona z alergią, jej przyczyną jest zaburzone rozkładanie histaminy przez enzym DAO. Dowiedz się, czym jest nietolerancja histaminy, jakie są jej objawy i które produkty spożywcze warto wyeliminować z diety, by poprawić swoje samopoczucie.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Dożywotni dostęp
99zł / jednorazowo
Zobacz co zyskasz

Dożywotni dostęp do platformy - jednorazowa płatność

  • Pełen dostęp do bazy wiedzy na zawsze
  • Bez ukrytych opłat i automatycznego przedłużania
  • Nowe treści i aktualizacje w jednym miejscu