Licówki - jakie są rodzaje? Efekty licówek. Licówki na zęby – czy każdy może skorzystać z zabiegu? W jakich przypadkach stosować licówki? Czym się różnią licówki od koron? 

Licówki - jakie są rodzaje? Efekty licówek. Licówki na zęby – czy każdy może skorzystać z zabiegu? W jakich przypadkach stosować licówki? Czym się różnią licówki od koron? 

Sprawdź jakie są rodzaje licówek i jakie dają one efekty

Licówki na zęby - Optymalne poprawienie urody uśmiechu

Czy marzysz o pięknym uśmiechu? Licówki mogą być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie! Licówki to cienkie płatki umieszczane na przednich zębach, które pozwalają poprawić ich wygląd i estetykę. Ale jakie są różne rodzaje licówek i jakie efekty można osiągnąć?

Licówki kompozytowe - Estetyczne i trwałe rozwiązanie

Licówki kompozytowe wykonane są z kompozytu dentystycznego, który jest materiałem plastycznym. Ten rodzaj licówek charakteryzuje się doskonałą estetyką, ponieważ mogą być dopasowane do naturalnego koloru zębów. Licówki kompozytowe są również trwałe, ale wymagają regularnej konserwacji i mogą być podatne na przebarwienia. Zaletą licówek kompozytowych jest to, że mogą być wykonane bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym, co skraca czas leczenia.

Licówki porcelanowe - Naturalny wygląd i trwałość

Licówki porcelanowe są wykonane z ceramicznego materiału, który jest bardzo podobny do naturalnego szkliwa zębów. Ten rodzaj licówek oferuje najbardziej naturalny wygląd, ponieważ można dostosować ich kolor, kształt i rozmiar do oryginalnych zębów. Licówki porcelanowe są również bardzo trwałe i odporne na przebarwienia. Aby założyć licówki porcelanowe, wymagane jest wykonanie wycisku, a następnie ich wyprodukowanie w laboratorium stomatologicznym.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Na ile zębów można zakładać licówki? - Zasięg leczenia estetycznego

Zasięg leczenia licówkami zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Licówki mogą być stosowane na kilku zębach lub na wszystkich przednich zębach. W przypadku estetycznej poprawy uśmiechu pacjent może zdecydować, ile zębów chce założyć licówki. Ważne jest, aby skonsultować się ze stomatologiem, który oceni stan zębów i zaproponuje najodpowiedniejsze rozwiązanie.

W jakich przypadkach stosować licówki?

Licówki stomatologiczne to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które są przyklejane do przednich zębów w celu poprawy ich wyglądu. Stosuje się je w różnych przypadkach stomatologicznych, głównie dla celów estetycznych. Oto kilka typowych sytuacji, w których stosuje się licówki:

 1. Wybielanie zębów: Licówki mogą być używane, gdy tradycyjne metody wybielania nie przynoszą oczekiwanego efektu. Licówki w tym przypadku pozwalają na uzyskanie trwalszego i bardziej jednolitego efektu wybielania.
 2. Poprawa kształtu zębów: Licówki mogą korygować kształt zębów, zwłaszcza gdy są one krzywe, nierówne, uszkodzone lub mają inne wady kształtu.
 3. Zamaskowanie przebarwień: Jeśli zęby mają trudne do usunięcia przebarwienia, takie jak plamy po fluorze lub przebarwienia po antybiotykach, licówki mogą pomóc w ukryciu tych defektów.
 4. Zamykanie przerw między zębami: Licówki mogą być używane do zamykania przerw między zębami, takich jak przerwy między siekaczami (diastemy).
 5. Poprawa długości zębów: W przypadku zębów skróconych lub zbyt małych licówki mogą być stosowane, aby poprawić ich długość i proporcje.
 6. Maskowanie ubytków szkliwa: Licówki mogą być używane do ukrycia niewielkich ubytków szkliwa lub mikropęknięć.
 7. Rekonstrukcja uszkodzeń zębów: W przypadku uszkodzonych zębów, takich jak te z pęknięciami lub żłobieniami, licówki mogą być wykorzystane do przywrócenia ich wyglądu i funkcji.
 8. Poprawa ułożenia zębów: Jeśli zęby są lekko przesunięte lub ustawione nieprawidłowo, licówki mogą być użyte jako szybka alternatywa do aparatu ortodontycznego.
 9. Odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym: Po leczeniu endodontycznym (np. kanałowym), zęby mogą stracić na wytrzymałości i kolorze. Licówki mogą być używane do przywrócenia ich wyglądu.

Warto jednak pamiętać, że stosowanie licówek wymaga dokładnej oceny przez stomatologa lub specjalistę od estetycznej stomatologii. Nie zawsze są one odpowiednie dla wszystkich pacjentów, a wybór odpowiedniej procedury zależy od indywidualnych potrzeb i warunków jamy ustnej.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca