Licówki - jakie są rodzaje? Efekty licówek. Licówki na zęby – czy każdy może skorzystać z zabiegu? W jakich przypadkach stosować licówki? Czym się różnią licówki od koron? 

Licówki - jakie są rodzaje? Efekty licówek. Licówki na zęby – czy każdy może skorzystać z zabiegu? W jakich przypadkach stosować licówki? Czym się różnią licówki od koron? 

Sprawdź jakie są rodzaje licówek i jakie dają one efekty

Licówki na zęby - Optymalne poprawienie urody uśmiechu

Czy marzysz o pięknym uśmiechu? Licówki mogą być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie! Licówki to cienkie płatki umieszczane na przednich zębach, które pozwalają poprawić ich wygląd i estetykę. Ale jakie są różne rodzaje licówek i jakie efekty można osiągnąć?

Licówki kompozytowe - Estetyczne i trwałe rozwiązanie

Licówki kompozytowe wykonane są z kompozytu dentystycznego, który jest materiałem plastycznym. Ten rodzaj licówek charakteryzuje się doskonałą estetyką, ponieważ mogą być dopasowane do naturalnego koloru zębów. Licówki kompozytowe są również trwałe, ale wymagają regularnej konserwacji i mogą być podatne na przebarwienia. Zaletą licówek kompozytowych jest to, że mogą być wykonane bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym, co skraca czas leczenia.

Licówki porcelanowe - Naturalny wygląd i trwałość

Licówki porcelanowe są wykonane z ceramicznego materiału, który jest bardzo podobny do naturalnego szkliwa zębów. Ten rodzaj licówek oferuje najbardziej naturalny wygląd, ponieważ można dostosować ich kolor, kształt i rozmiar do oryginalnych zębów. Licówki porcelanowe są również bardzo trwałe i odporne na przebarwienia. Aby założyć licówki porcelanowe, wymagane jest wykonanie wycisku, a następnie ich wyprodukowanie w laboratorium stomatologicznym.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Na ile zębów można zakładać licówki? - Zasięg leczenia estetycznego

Zasięg leczenia licówkami zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Licówki mogą być stosowane na kilku zębach lub na wszystkich przednich zębach. W przypadku estetycznej poprawy uśmiechu pacjent może zdecydować, ile zębów chce założyć licówki. Ważne jest, aby skonsultować się ze stomatologiem, który oceni stan zębów i zaproponuje najodpowiedniejsze rozwiązanie.

W jakich przypadkach stosować licówki?

Licówki stomatologiczne to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które są przyklejane do przednich zębów w celu poprawy ich wyglądu. Stosuje się je w różnych przypadkach stomatologicznych, głównie dla celów estetycznych. Oto kilka typowych sytuacji, w których stosuje się licówki:

 1. Wybielanie zębów: Licówki mogą być używane, gdy tradycyjne metody wybielania nie przynoszą oczekiwanego efektu. Licówki w tym przypadku pozwalają na uzyskanie trwalszego i bardziej jednolitego efektu wybielania.
 2. Poprawa kształtu zębów: Licówki mogą korygować kształt zębów, zwłaszcza gdy są one krzywe, nierówne, uszkodzone lub mają inne wady kształtu.
 3. Zamaskowanie przebarwień: Jeśli zęby mają trudne do usunięcia przebarwienia, takie jak plamy po fluorze lub przebarwienia po antybiotykach, licówki mogą pomóc w ukryciu tych defektów.
 4. Zamykanie przerw między zębami: Licówki mogą być używane do zamykania przerw między zębami, takich jak przerwy między siekaczami (diastemy).
 5. Poprawa długości zębów: W przypadku zębów skróconych lub zbyt małych licówki mogą być stosowane, aby poprawić ich długość i proporcje.
 6. Maskowanie ubytków szkliwa: Licówki mogą być używane do ukrycia niewielkich ubytków szkliwa lub mikropęknięć.
 7. Rekonstrukcja uszkodzeń zębów: W przypadku uszkodzonych zębów, takich jak te z pęknięciami lub żłobieniami, licówki mogą być wykorzystane do przywrócenia ich wyglądu i funkcji.
 8. Poprawa ułożenia zębów: Jeśli zęby są lekko przesunięte lub ustawione nieprawidłowo, licówki mogą być użyte jako szybka alternatywa do aparatu ortodontycznego.
 9. Odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym: Po leczeniu endodontycznym (np. kanałowym), zęby mogą stracić na wytrzymałości i kolorze. Licówki mogą być używane do przywrócenia ich wyglądu.

Warto jednak pamiętać, że stosowanie licówek wymaga dokładnej oceny przez stomatologa lub specjalistę od estetycznej stomatologii. Nie zawsze są one odpowiednie dla wszystkich pacjentów, a wybór odpowiedniej procedury zależy od indywidualnych potrzeb i warunków jamy ustnej.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Wypalenie zawodowe i depresja to aktualnie dwie ogromne epidemie, o których jeszcze niewiele się mówi. Statystyki są zatrważające bowiem w Polsce. ok 39% osób doświadcza wypalenia zawodowego i to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok 1,2 mln osób

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze od wieków są wykorzystywane do poprawy zdrowia i leczenia różnych dolegliwości. Wykazują one różne zdrowotne właściwości, których regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści dla organizmu. Dlatego warto poznać i sięgać po niektóre zioła regularnie, aby wesprzeć naturalne procesy lecznicze oraz w celu utrzymania dobrego samopoczucia.

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w ludzkim ciele, stanowiące kluczowy składnik skóry, włosów, paznokci, kości i stawów. Z wiekiem produkcja kolagenu naturalnie spada, co może przyczyniać się do oznak starzenia, takich jak zmarszczki, osłabienie włosów i paznokci. Suplementy kolagenowe stały się popularnym rozwiązaniem mającym na celu uzupełnienie naturalnego deficytu kolagenu i poprawę zdrowia skóry, włosów oraz paznokci.

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas żyje w biegu, prawidłowa i zbilansowana dieta może być wyzwaniem. Dlatego korzystanie z suplementów diety może być pomocne w zapewnieniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Jednak aby suplementacja miała sens, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze suplementu oraz jak go stosować.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca