Książki o medycynie naturalnej

Książki o medycynie naturalnej

Polecane książki o medycynie naturalnej. Sposoby leczenia w medycynie niekonwencjonalnej.Medycyna naturalna, czyli inaczej mówiąc medycyna niekonwencjonalna to naturalne metody leczenia. Opierają się one na naturalnych składnikach i podchodzą do człowieka kompleksowo.To sprawdzone holistyczne metody traktujące człowieka jako całość. Ponadto w medycynie naturalnej bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka zdrowotna.

Medycyna naturalna

Zakres medycyny naturalnej obejmuje m.in: zdrową żywność, terapie manualne i alternatywne, dietetykę naturalną, leczenie różnych schorzeń, ziołolecznictwo, kosmetyki naturalne.

Leczenie medycyną naturalną wpływa zarówno na ciało, jak i duszę pacjenta. Obejmuje ono całość wiedzy o zdrowiu, a także chorobach człowieka. Niektóre z praktyk zaliczanych do medycyny naturalnej, mają swoje źródło w dawnej tradycji, a inne rozwinęły się w czasach nowożytnych i rozwijają do dzisiaj. Obecnie medycyna naturalna wraca do łask i zmienia sposób patrzenie na człowieka. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej nie skupia się wyłącznie na danym schorzeniu, ale podchodzi do pacjenta całościowo. To zbiór holistycznych metod terapeutycznych.

Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna książki

Na rynku dostępnych jest wiele poradników i książek o medycynie naturalnej. Dowiedz się jakie z nich są szczególnie warte Twojej uwagi. Poznaj bestsellery oraz kompendium wiedzy o naturalnych metodach leczenia.


  • "Leczenie siłami natury" Andreas Michalsen

Andreas Michalsen to profesor Klinicznej Medycyny Naturalnej. W swojej książce powołuje się na konkretne dane naukowe, podaje fakty, a także liczby. Podkreśla istotę zmian naszych nawyków żywieniowych, związanych z tym przyzwyczajeń i tego jak podchodzimy do naszego ciała.


  • "O lecznictwie ksiąg ośmioro Korneliusz" A. Celsus

„O lecznictwie ksiąg ośmioro” jest pozycją dość wyjątkową na tej liście, ponieważ powstała w czasach starożytnych. Obecnie ta książka jest tłumaczeniem z XIX wieku. Jej autor był nazywany rzymskim Hipokratesem, książka przez długi czas była traktowana jako podstawowy podręcznik medycyny. To kompendium wiedzy zarówno o ziołolecznictwie, jak i o zapobieganiu chorobom.


  • "Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury"

Autorzy tego bestsellerowego zbioru wykonali tytaniczną pracę, ponieważ zebrali w całość ogromną dawkę wiedzy na temat ziół. Z tej książki można korzystać na wiele sposobów, w celach leczniczych albo kosmetycznych. Ponadto wraz z informacjami zamieszczone są zdjęcia określonych roślin. Zawiera również przepisy na napary, odwary oraz maceraty z ziół.


  • "Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody uzdrawiania" Jill Blakeway

Kiedy mowa o medycynie naturalnej, nie może zabraknąć wiedzy pochodzące ze Wschodu. Wiadomo, że medytacja oraz joga są znanymi metodami wspierającymi zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, to nadal mało znana jest akupunktura. „Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody” to obowiązkowa pozycja na liście wszystkich miłośników medycyny naturalnej. Dowiedzieć się z niej można wiele ciekawych informacji na temat medycyny chińskiej, czy akupunktury. Zawiera ona również szereg sposobów na walkę z bólem i alergiami.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Zdrowie w zgodzie z naturą, medycyna naturalna

Medycyna naturalna słynie z leczenia niezliczonej liczby chorób.Wykorzystywane w niej zioła sprawdzą się przy np. leczeniu nadciśnienia. Należy jednak pamiętać, aby traktować je wspomagająco, a także nie rezygnować z terapii farmakologicznej. Preparaty roślinne pomogą również przy chorobach układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, czy pokarmowego. Ponadto niektóre ziołowe mieszanki są skuteczne w łagodzeniu objawów pochodzących ze strony wrzodów żołądka. Zioła wykorzystywane się również w stomatologii.

Akupunktura, czyli jedna z metod terapii naturalnych jest np. dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, głowy, mięśni oraz stawów. Jest także pomocna w przypadku terapii migren i naturalnego leczenia zatok.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii naturalnych i naturalnych sposobów leczenia? Dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Dzięki niej poznasz m.in: sposoby na długowieczność, dowiesz się jak za pomocą naturalnych metod pokonać przeziębienie, czy jakie są zioła na zdrowie . Odkryj tajniki tradycyjnej medycyny, wpływ diety i zdrowego odżywiania na organizm. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty na powyższy temat to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Wypalenie zawodowe i depresja to aktualnie dwie ogromne epidemie, o których jeszcze niewiele się mówi. Statystyki są zatrważające bowiem w Polsce. ok 39% osób doświadcza wypalenia zawodowego i to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok 1,2 mln osób

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze od wieków są wykorzystywane do poprawy zdrowia i leczenia różnych dolegliwości. Wykazują one różne zdrowotne właściwości, których regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści dla organizmu. Dlatego warto poznać i sięgać po niektóre zioła regularnie, aby wesprzeć naturalne procesy lecznicze oraz w celu utrzymania dobrego samopoczucia.

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w ludzkim ciele, stanowiące kluczowy składnik skóry, włosów, paznokci, kości i stawów. Z wiekiem produkcja kolagenu naturalnie spada, co może przyczyniać się do oznak starzenia, takich jak zmarszczki, osłabienie włosów i paznokci. Suplementy kolagenowe stały się popularnym rozwiązaniem mającym na celu uzupełnienie naturalnego deficytu kolagenu i poprawę zdrowia skóry, włosów oraz paznokci.

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas żyje w biegu, prawidłowa i zbilansowana dieta może być wyzwaniem. Dlatego korzystanie z suplementów diety może być pomocne w zapewnieniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Jednak aby suplementacja miała sens, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze suplementu oraz jak go stosować.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca