bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Książki o medycynie naturalnej

Blog healthcare

Książki o medycynie naturalnej

Polecane książki o medycynie naturalnej. Sposoby leczenia w medycynie niekonwencjonalnej.Medycyna naturalna, czyli inaczej mówiąc medycyna niekonwencjonalna to naturalne metody leczenia. Opierają się one na naturalnych składnikach i podchodzą do człowieka kompleksowo.To sprawdzone holistyczne metody traktujące człowieka jako całość. Ponadto w medycynie naturalnej bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka zdrowotna.

Spis treści

 1. Medycyna naturalna
 2. Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna książki
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Zdrowie w zgodzie z naturą, medycyna naturalna
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Medycyna naturalna

Zakres medycyny naturalnej obejmuje m.in: zdrową żywność, terapie manualne i alternatywne, dietetykę naturalną, leczenie różnych schorzeń, ziołolecznictwo, kosmetyki naturalne.

Leczenie medycyną naturalną wpływa zarówno na ciało, jak i duszę pacjenta. Obejmuje ono całość wiedzy o zdrowiu, a także chorobach człowieka. Niektóre z praktyk zaliczanych do medycyny naturalnej, mają swoje źródło w dawnej tradycji, a inne rozwinęły się w czasach nowożytnych i rozwijają do dzisiaj. Obecnie medycyna naturalna wraca do łask i zmienia sposób patrzenie na człowieka. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej nie skupia się wyłącznie na danym schorzeniu, ale podchodzi do pacjenta całościowo. To zbiór holistycznych metod terapeutycznych.

Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna książki

Na rynku dostępnych jest wiele poradników i książek o medycynie naturalnej. Dowiedz się jakie z nich są szczególnie warte Twojej uwagi. Poznaj bestsellery oraz kompendium wiedzy o naturalnych metodach leczenia.


 • "Leczenie siłami natury" Andreas Michalsen

Andreas Michalsen to profesor Klinicznej Medycyny Naturalnej. W swojej książce powołuje się na konkretne dane naukowe, podaje fakty, a także liczby. Podkreśla istotę zmian naszych nawyków żywieniowych, związanych z tym przyzwyczajeń i tego jak podchodzimy do naszego ciała.


 • "O lecznictwie ksiąg ośmioro Korneliusz" A. Celsus

„O lecznictwie ksiąg ośmioro” jest pozycją dość wyjątkową na tej liście, ponieważ powstała w czasach starożytnych. Obecnie ta książka jest tłumaczeniem z XIX wieku. Jej autor był nazywany rzymskim Hipokratesem, książka przez długi czas była traktowana jako podstawowy podręcznik medycyny. To kompendium wiedzy zarówno o ziołolecznictwie, jak i o zapobieganiu chorobom.


 • "Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury"

Autorzy tego bestsellerowego zbioru wykonali tytaniczną pracę, ponieważ zebrali w całość ogromną dawkę wiedzy na temat ziół. Z tej książki można korzystać na wiele sposobów, w celach leczniczych albo kosmetycznych. Ponadto wraz z informacjami zamieszczone są zdjęcia określonych roślin. Zawiera również przepisy na napary, odwary oraz maceraty z ziół.


 • "Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody uzdrawiania" Jill Blakeway

Kiedy mowa o medycynie naturalnej, nie może zabraknąć wiedzy pochodzące ze Wschodu. Wiadomo, że medytacja oraz joga są znanymi metodami wspierającymi zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, to nadal mało znana jest akupunktura. „Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody” to obowiązkowa pozycja na liście wszystkich miłośników medycyny naturalnej. Dowiedzieć się z niej można wiele ciekawych informacji na temat medycyny chińskiej, czy akupunktury. Zawiera ona również szereg sposobów na walkę z bólem i alergiami.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zdrowie w zgodzie z naturą, medycyna naturalna

Medycyna naturalna słynie z leczenia niezliczonej liczby chorób.Wykorzystywane w niej zioła sprawdzą się przy np. leczeniu nadciśnienia. Należy jednak pamiętać, aby traktować je wspomagająco, a także nie rezygnować z terapii farmakologicznej. Preparaty roślinne pomogą również przy chorobach układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, czy pokarmowego. Ponadto niektóre ziołowe mieszanki są skuteczne w łagodzeniu objawów pochodzących ze strony wrzodów żołądka. Zioła wykorzystywane się również w stomatologii.

Akupunktura, czyli jedna z metod terapii naturalnych jest np. dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, głowy, mięśni oraz stawów. Jest także pomocna w przypadku terapii migren i naturalnego leczenia zatok.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii naturalnych i naturalnych sposobów leczenia? Dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Dzięki niej poznasz m.in: sposoby na długowieczność, dowiesz się jak za pomocą naturalnych metod pokonać przeziębienie, czy jakie są zioła na zdrowie . Odkryj tajniki tradycyjnej medycyny, wpływ diety i zdrowego odżywiania na organizm. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty na powyższy temat to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
04Godzin
04Minut
46Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN