bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Książki o medycynie naturalnej

Blog healthcare

Książki o medycynie naturalnej

Polecane książki o medycynie naturalnej. Sposoby leczenia w medycynie niekonwencjonalnej.Medycyna naturalna, czyli inaczej mówiąc medycyna niekonwencjonalna to naturalne metody leczenia. Opierają się one na naturalnych składnikach i podchodzą do człowieka kompleksowo.To sprawdzone holistyczne metody traktujące człowieka jako całość. Ponadto w medycynie naturalnej bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka zdrowotna.

Spis treści

 1. Medycyna naturalna
 2. Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna książki
 3. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 4. Zdrowie w zgodzie z naturą, medycyna naturalna
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Medycyna naturalna

Zakres medycyny naturalnej obejmuje m.in: zdrową żywność, terapie manualne i alternatywne, dietetykę naturalną, leczenie różnych schorzeń, ziołolecznictwo, kosmetyki naturalne.

Leczenie medycyną naturalną wpływa zarówno na ciało, jak i duszę pacjenta. Obejmuje ono całość wiedzy o zdrowiu, a także chorobach człowieka. Niektóre z praktyk zaliczanych do medycyny naturalnej, mają swoje źródło w dawnej tradycji, a inne rozwinęły się w czasach nowożytnych i rozwijają do dzisiaj. Obecnie medycyna naturalna wraca do łask i zmienia sposób patrzenie na człowieka. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej nie skupia się wyłącznie na danym schorzeniu, ale podchodzi do pacjenta całościowo. To zbiór holistycznych metod terapeutycznych.

Medycyna naturalna i medycyna niekonwencjonalna książki

Na rynku dostępnych jest wiele poradników i książek o medycynie naturalnej. Dowiedz się jakie z nich są szczególnie warte Twojej uwagi. Poznaj bestsellery oraz kompendium wiedzy o naturalnych metodach leczenia.


 • "Leczenie siłami natury" Andreas Michalsen

Andreas Michalsen to profesor Klinicznej Medycyny Naturalnej. W swojej książce powołuje się na konkretne dane naukowe, podaje fakty, a także liczby. Podkreśla istotę zmian naszych nawyków żywieniowych, związanych z tym przyzwyczajeń i tego jak podchodzimy do naszego ciała.


 • "O lecznictwie ksiąg ośmioro Korneliusz" A. Celsus

„O lecznictwie ksiąg ośmioro” jest pozycją dość wyjątkową na tej liście, ponieważ powstała w czasach starożytnych. Obecnie ta książka jest tłumaczeniem z XIX wieku. Jej autor był nazywany rzymskim Hipokratesem, książka przez długi czas była traktowana jako podstawowy podręcznik medycyny. To kompendium wiedzy zarówno o ziołolecznictwie, jak i o zapobieganiu chorobom.


 • "Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury"

Autorzy tego bestsellerowego zbioru wykonali tytaniczną pracę, ponieważ zebrali w całość ogromną dawkę wiedzy na temat ziół. Z tej książki można korzystać na wiele sposobów, w celach leczniczych albo kosmetycznych. Ponadto wraz z informacjami zamieszczone są zdjęcia określonych roślin. Zawiera również przepisy na napary, odwary oraz maceraty z ziół.


 • "Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody uzdrawiania" Jill Blakeway

Kiedy mowa o medycynie naturalnej, nie może zabraknąć wiedzy pochodzące ze Wschodu. Wiadomo, że medytacja oraz joga są znanymi metodami wspierającymi zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, to nadal mało znana jest akupunktura. „Medycyna energetyczna. Akupunktura, medycyna chińska i inne naturalne metody” to obowiązkowa pozycja na liście wszystkich miłośników medycyny naturalnej. Dowiedzieć się z niej można wiele ciekawych informacji na temat medycyny chińskiej, czy akupunktury. Zawiera ona również szereg sposobów na walkę z bólem i alergiami.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zdrowie w zgodzie z naturą, medycyna naturalna

Medycyna naturalna słynie z leczenia niezliczonej liczby chorób.Wykorzystywane w niej zioła sprawdzą się przy np. leczeniu nadciśnienia. Należy jednak pamiętać, aby traktować je wspomagająco, a także nie rezygnować z terapii farmakologicznej. Preparaty roślinne pomogą również przy chorobach układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, czy pokarmowego. Ponadto niektóre ziołowe mieszanki są skuteczne w łagodzeniu objawów pochodzących ze strony wrzodów żołądka. Zioła wykorzystywane się również w stomatologii.

Akupunktura, czyli jedna z metod terapii naturalnych jest np. dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, głowy, mięśni oraz stawów. Jest także pomocna w przypadku terapii migren i naturalnego leczenia zatok.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii naturalnych i naturalnych sposobów leczenia? Dołącz do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Dzięki niej poznasz m.in: sposoby na długowieczność, dowiesz się jak za pomocą naturalnych metod pokonać przeziębienie, czy jakie są zioła na zdrowie . Odkryj tajniki tradycyjnej medycyny, wpływ diety i zdrowego odżywiania na organizm. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?


Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty na powyższy temat to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN