Sprawdź nasze najnowsze darmowe podcasty!Przejdź do podcastów >
Kiedy warto się zgłosić do urologa?

Kiedy warto się zgłosić do urologa?

Kontrola u urologa pozwala wykryć wiele chorób na wczesnym etapie, co jest kluczowe dla możliwości przeprowadzenia sprawnego leczenia i cieszenia się doskonałą sprawnością przez wiele lat. Wielu mężczyzn zwleka jednak z zapisaniem się do takiego specjalisty, co stanowi ogromny błąd. Wszystkie sprawy związane z dolegliwościami układu moczowego oraz narządów płciowych powinny być dla mężczyzn priorytetem, szczególnie że z konsultacji urologicznej można skorzystać w dowolnym momencie.

Kiedy należy skorzystać z wizyty u urologa?

Lekceważenie problemów z oddawaniem moczu lub problemów z erekcją może doprowadzić do konieczności przeprowadzenia długiego i skomplikowanego leczenia. Najlepiej więc zgłosić się do specjalisty już w momencie zauważenia pierwszych objawów, takich jak ból i pieczenie przy oddawaniu moczu. Nie należy również bagatelizować zakażenia układu moczowego i innych problemów z funkcjonowaniem układu moczowego. To samo dotyczy również bardziej wstydliwych problemów typu nietrzymanie moczu.

Czym zajmuje się lekarz urolog?

Dobry urolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wielu chorób. Jego wiedza i doświadczenie są niezbędne zarówno w przypadku raka prostaty, jak i wtedy, gdy ma miejsce zapalenie pęcherza moczowego. Specjalista w razie potrzeby przeprowadzi badanie moczu, sprawdzi rozrost gruczołu krokowego czy też wykona wczesne wykrycie innych chorób.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Przebieg wizyty urologicznej

Największe korzyści przynoszą regularne wizyty, które odgrywają kluczową rolę, aby przeprowadzić skuteczne leczenie. Jeżeli natomiast ktoś zaobserwuje u siebie niepokojące objawy i zastanawia się, jak wygląda wizyta u urologa, powinien być gotowy na ocenę zewnętrznych narządów płciowych oraz badanie fizykalne, badanie per rectum. W razie potrzeby specjalista zaleci ewentualne badanie USG lub badanie krwi.

Regularne badania dla mężczyzn po 40. roku życia

W celu skorzystania z konsultacji urologicznej nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza rodzinnego. Można więc od razu skorzystać z opcji kontrola u urologa i zapisać się na stronie https://rehmedicon.com/oferta/urolog/. Podczas wizyty urolog przeprowadzi niezbędne badania, aby móc dobrać odpowiednie leczenie.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dieta przy cukrzycy typu 2 – jak unikać skoków cukru ?

Dieta przy cukrzycy typu 2 – jak unikać skoków cukru ?

Cukrzyca typu 2 to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie, także w Polsce. Kluczowym elementem zarządzania poziomem glukozy we krwi jest odpowiednio zbilansowana dieta dla cukrzyków, która nie tylko wspiera zdrowie, ale także chroni przed powikłaniami. W tym artykule wyjaśniamy, jak unikać skoków cukru, jakie produkty są wskazane, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Dowiesz się także, jak komponować posiłki, by poziom cukru we krwi był stabilny przez cały dzień.

Domowe sposoby na zatrzymanie wody w organizmie – jak pozbyć się opuchlizny i poczuć się lżej ?

Domowe sposoby na zatrzymanie wody w organizmie – jak pozbyć się opuchlizny i poczuć się lżej ?

Zatrzymanie wody w organizmie to problem, który dotyka wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Objawia się najczęściej opuchlizną nóg, rąk, twarzy, uczuciem ciężkości i zwiększoną masą ciała, mimo braku zmian w diecie. Może być skutkiem nieprawidłowej diety, siedzącego trybu życia, zaburzeń hormonalnych, a nawet stresu. Choć często jest to stan przejściowy, jego przewlekła forma może znacząco obniżyć jakość życia.

Naturalne sposoby na regulację cyklu miesiączkowego

Naturalne sposoby na regulację cyklu miesiączkowego

W tym artykule przybliżymy, jak skutecznie i bezpiecznie wspierać regularność cyklu dzięki naturalnym metodom, diecie, ziołom oraz stylowi życia. Jeśli interesuje Cię holistyczne podejście do zdrowia, które bazuje na wiedzy i naturze, Bez Tabletek to właściwe miejsce dla Ciebie.

Hiperkalcemia – jak obniżyć poziom wapnia we krwi ?

Hiperkalcemia – jak obniżyć poziom wapnia we krwi ?

Hiperkalcemia, czyli podwyższony poziom wapnia we krwi, to zaburzenie, które może wpływać na wiele układów w organizmie, w tym nerwowy, pokarmowy, moczowy i kostny. Choć wapń jest niezbędnym minerałem dla naszego zdrowia – wspiera funkcjonowanie mięśni, serca i kości – jego nadmiar może prowadzić do poważnych komplikacji. W artykule dowiesz się, jak rozpoznać objawy hiperkalcemii, jakie są jej najczęstsze przyczyny oraz jak naturalnie i skutecznie obniżyć poziom wapnia we krwi.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Dożywotni dostęp
199zł / jednorazowo
Zobacz co zyskasz

Dożywotni dostęp do platformy - jednorazowa płatność

  • Pełen dostęp do 100 kursów video na zawsze
  • Bez ukrytych opłat i automatycznego przedłużania
  • Nowe treści co miesiąc