
mgr Weronika Morawska
autor artykułuKiedy należy skorzystać z wizyty u urologa?
Lekceważenie problemów z oddawaniem moczu lub problemów z erekcją może doprowadzić do konieczności przeprowadzenia długiego i skomplikowanego leczenia. Najlepiej więc zgłosić się do specjalisty już w momencie zauważenia pierwszych objawów, takich jak ból i pieczenie przy oddawaniu moczu. Nie należy również bagatelizować zakażenia układu moczowego i innych problemów z funkcjonowaniem układu moczowego. To samo dotyczy również bardziej wstydliwych problemów typu nietrzymanie moczu.
Czym zajmuje się lekarz urolog?
Dobry urolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wielu chorób. Jego wiedza i doświadczenie są niezbędne zarówno w przypadku raka prostaty, jak i wtedy, gdy ma miejsce zapalenie pęcherza moczowego. Specjalista w razie potrzeby przeprowadzi badanie moczu, sprawdzi rozrost gruczołu krokowego czy też wykona wczesne wykrycie innych chorób.
Przebieg wizyty urologicznej
Największe korzyści przynoszą regularne wizyty, które odgrywają kluczową rolę, aby przeprowadzić skuteczne leczenie. Jeżeli natomiast ktoś zaobserwuje u siebie niepokojące objawy i zastanawia się, jak wygląda wizyta u urologa, powinien być gotowy na ocenę zewnętrznych narządów płciowych oraz badanie fizykalne, badanie per rectum. W razie potrzeby specjalista zaleci ewentualne badanie USG lub badanie krwi.
Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
Regularne badania dla mężczyzn po 40. roku życia
W celu skorzystania z konsultacji urologicznej nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza rodzinnego. Można więc od razu skorzystać z opcji kontrola u urologa i zapisać się na stronie https://rehmedicon.com/oferta/urolog/. Podczas wizyty urolog przeprowadzi niezbędne badania, aby móc dobrać odpowiednie leczenie.