Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Na czym polega zabieg?

Przed aplikacją botoksu należy dokładnie oczyścić i odtłuścić cerę, przygotowując ją dodatkowo do zabiegu delikatnym masażem twarzy. W trakcie zabiegu podawana jest jednorazową strzykawką toksyna botulinowa, która dociera do ściśle określonego obszaru, oddziałując na mięśnie. Większość pacjentów nie odczuwa bólu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poprosić o zastosowanie środka znieczulającego.

Kiedy nie wolno robić botoksu?

Botoks cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet w różnym wieku ze względu na skuteczność działania. Bardzo często stosują go też mężczyźni, którzy zwracają uwagę na świetną estetykę swojej cery. Nie każdy jednak znajduje się w grupie docelowej takiego zabiegu. Botoks nie jest dedykowany kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Nie zaleca się go również osobom, zmagających się z nadwrażliwością na albuminy. Kolejne przeciwskazania do zabiegu to choroby i zaburzenia:

  • stany zapalne skóry,
  • nowotwór,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • uszkodzone przewodnictwo nerwowo-mięśniowe,
  • przyjmowanie antybiotyków bądź leków rozkurczowych.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Botoks – czy jest w pełni bezpieczny?

Okazuje się, że nie, chociaż skutki uboczne nie są stałe i zwykle ustępują po kilku dniach od zabiegu. Niepożądane działania to m.in. niewielkie krwiaki w miejscu ukucia, obniżenie (podniesienie) linii brwi w przypadku wygładzania zmarszczek czołowych, obrzęk, ból głowy. Najpoważniejsze powikłanie po botoksie stanowi zwiotczenie mięśni, które może utrzymywać się aż do 6 tygodni.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu z użyciem botoksu

Opisując przeciwskazania do zabiegu, nie możemy zapominać o zaleceniach po aplikacji botoksu. Otóż, przez pierwszą dobę nie należy stosować intensywnych kosmetyków i preparatów myjących. Nie zaleca się również przeprowadzania długiego, mocnego masażu twarzy. By uniknąć ryzyka skutków ubocznych, warto zrezygnować z makijażu. Kolejne przeciwskazanie to opalanie przy intensywnym słońcu albo w solarium. Po ok. 24 godzinach można stopniowo wrócić do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

 

Botoks to zabieg, który może poprawić wygląd i kondycję skóry. Warto jednak pamiętać, by przed jego wykonaniem skonsultować się ze specjalistą i przedstawić wszystkie informacje na temat własnego zdrowia. W przeciwnym razie botoks może przynieść efekty niepożądane. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://viviestetic.eu/blog/kiedy-nie-mozna-robic-botoksu/.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca