Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Na czym polega zabieg?

Przed aplikacją botoksu należy dokładnie oczyścić i odtłuścić cerę, przygotowując ją dodatkowo do zabiegu delikatnym masażem twarzy. W trakcie zabiegu podawana jest jednorazową strzykawką toksyna botulinowa, która dociera do ściśle określonego obszaru, oddziałując na mięśnie. Większość pacjentów nie odczuwa bólu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poprosić o zastosowanie środka znieczulającego.

Kiedy nie wolno robić botoksu?

Botoks cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet w różnym wieku ze względu na skuteczność działania. Bardzo często stosują go też mężczyźni, którzy zwracają uwagę na świetną estetykę swojej cery. Nie każdy jednak znajduje się w grupie docelowej takiego zabiegu. Botoks nie jest dedykowany kobietom w ciąży lub karmiącym piersią. Nie zaleca się go również osobom, zmagających się z nadwrażliwością na albuminy. Kolejne przeciwskazania do zabiegu to choroby i zaburzenia:

  • stany zapalne skóry,
  • nowotwór,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • uszkodzone przewodnictwo nerwowo-mięśniowe,
  • przyjmowanie antybiotyków bądź leków rozkurczowych.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Botoks – czy jest w pełni bezpieczny?

Okazuje się, że nie, chociaż skutki uboczne nie są stałe i zwykle ustępują po kilku dniach od zabiegu. Niepożądane działania to m.in. niewielkie krwiaki w miejscu ukucia, obniżenie (podniesienie) linii brwi w przypadku wygładzania zmarszczek czołowych, obrzęk, ból głowy. Najpoważniejsze powikłanie po botoksie stanowi zwiotczenie mięśni, które może utrzymywać się aż do 6 tygodni.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu z użyciem botoksu

Opisując przeciwskazania do zabiegu, nie możemy zapominać o zaleceniach po aplikacji botoksu. Otóż, przez pierwszą dobę nie należy stosować intensywnych kosmetyków i preparatów myjących. Nie zaleca się również przeprowadzania długiego, mocnego masażu twarzy. By uniknąć ryzyka skutków ubocznych, warto zrezygnować z makijażu. Kolejne przeciwskazanie to opalanie przy intensywnym słońcu albo w solarium. Po ok. 24 godzinach można stopniowo wrócić do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

 

Botoks to zabieg, który może poprawić wygląd i kondycję skóry. Warto jednak pamiętać, by przed jego wykonaniem skonsultować się ze specjalistą i przedstawić wszystkie informacje na temat własnego zdrowia. W przeciwnym razie botoks może przynieść efekty niepożądane. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://viviestetic.eu/blog/kiedy-nie-mozna-robic-botoksu/.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Co to jest potworniak? Objawy, diagnoza i możliwe leczenie

Co to jest potworniak? Objawy, diagnoza i możliwe leczenie

W tym artykule wyjaśniamy, czym jest potworniak, jakie są jego najczęstsze objawy, gdzie może występować oraz jakie metody diagnozy i leczenia są obecnie stosowane. Jeśli chcesz zrozumieć, jak dbać o zdrowie w sposób holistyczny i świadomy – ten materiał jest dla Ciebie.

Co to jest stan septyczny i jakie są jego objawy?

Co to jest stan septyczny i jakie są jego objawy?

W tym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest sepsa, jakie są jej najczęstsze objawy, jak ją rozpoznać, a także jakie działania warto podjąć, by zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Wiedza ta może uratować życie – Twoje lub bliskich.

Zatrucie Salmonellą – jak rozpoznać objawy i co robić ?

Zatrucie Salmonellą – jak rozpoznać objawy i co robić ?

Salmonelloza, znana szerzej jako Salmonella, to jedno z najczęstszych zatruć pokarmowych wywoływane przez bakterie Salmonella enterica. W Polsce każdego roku notuje się nawet 9 000 infekcji związanych z tą bakterią.Na stronie Bez Tabletek od lat edukujemy na temat bezpieczeństwa żywności i profilaktyki, dlatego opracowaliśmy ten artykuł. Przedstawimy, co to jest salmonelloza, jakie objawy salmonelli powinny wzbudzić czujność, jak leczyć zatrucie salmonellą oraz jak skutecznie stosować profilaktykę salmonelli – krok po kroku.

Psychologia pierwszego wrażenia w restauracji: Detale, które decydują o powrocie gościa

Psychologia pierwszego wrażenia w restauracji: Detale, które decydują o powrocie gościa

Gość, wchodząc do Twojej restauracji, podejmuje decyzję o tym, czy mu się tu podoba, w ciągu pierwszych kilkunastu sekund. Zanim jeszcze spróbuje dania szefa kuchni, jego mózg skanuje otoczenie i zapisuje setki drobnych informacji. Zapach, dźwięki, uśmiech obsługi, a także detale, o których istnieniu często zapominamy. To one tworzą niewidzialną siatkę doznań, która sprawia, że klient czuje się dobrze i chce wracać. W tym artykule przyjrzymy się tym detalom i pokażemy, jak technologia, a nawet tak pozornie prozaiczna sprawa jak wynajem zmywarek gastronomicznych, może stać się Twoim cichym sprzymierzeńcem w budowaniu lojalności gości.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Dożywotni dostęp
199zł / jednorazowo
Zobacz co zyskasz

Dożywotni dostęp do platformy - jednorazowa płatność

  • Pełen dostęp do 100 kursów video na zawsze
  • Bez ukrytych opłat i automatycznego przedłużania
  • Nowe treści co miesiąc