bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jakie zioła na wysoki cholesterol? Sprawdź i popraw wyniki lipidogramu. Zioła na cholesterol. Zioła na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi

Blog healthcare

Jakie zioła na wysoki cholesterol? Sprawdź i popraw wyniki lipidogramu. Zioła na cholesterol. Zioła na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi

Czy wiesz, że wysoki poziom cholesterolu we krwi to jeden z największych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego? Na szczęście, istnieją naturalne metody regulacji poziomu cholesterolu, takie jak stosowanie ziół. W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych roślinnych środków, które mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Spis treści

 1. Naturalne zioła na obniżenie poziomu cholesterolu: Skuteczne roślinne wsparcie dla zdrowia serca
 2. Zioła na cholesterol: Odkryj moc natury w regulacji poziomu lipidów
 3. Roślinne remedium na wysoki cholesterol: Ziołowe rozwiązania dla utrzymania równowagi lipidowej
 4. Zioła obniżające poziom cholesterolu: Przykłady roślinnych środków na zdrowe serce
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Zioła na cholesterol i trójglicerydy: Naturalne podejście do utrzymania prawidłowej równowagi lipidowej
 7. Czy podwyższony poziom cholesterolu jest groźny?
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Naturalne sposoby na obniżenie cholesterolu

Naturalne zioła na obniżenie poziomu cholesterolu: Skuteczne roślinne wsparcie dla zdrowia serca

Wiele ziół ma pozytywny wpływ na zdrowie serca i może pomóc obniżyć poziom cholesterolu w organizmie. Jednym z popularnych ziół jest czosnek, który zawiera związki siarkowe pomagające w regulacji poziomu cholesterolu, a także chroniące przed powstawaniem blaszek miażdżycowych na ścianach naczyń krwionośnych. Inne skuteczne zioła to karczoch, ostropest plamisty i miłorząb japoński. Karczoch zawiera substancje przyspieszające produkcję żółci, co pomaga w usuwaniu nadmiaru cholesterolu z organizmu. Ostropest plamisty i miłorząb japoński natomiast mają działanie ochronne na wątrobę oraz wspierają procesy metaboliczne w organizmie.

Zioła na cholesterol: Odkryj moc natury w regulacji poziomu lipidów

Gorczyca, pokrzywa, czy skrzyp polny to kolejne zioła, które warto wziąć pod uwagę w kontekście obniżenia poziomu cholesterolu. Gorczyca zawiera flawonoidy, które zapobiegają tworzeniu się blaszek miażdżycowych na ścianach naczyń krwionośnych. Pokrzywa z kolei bogata jest w flawonoidy i chlorofil, które wspomagają funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Skrzyp polny natomiast ma działanie moczopędne i przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie, co może wpływać na utrzymanie równowagi lipidowej.

Roślinne remedium na wysoki cholesterol: Ziołowe rozwiązania dla utrzymania równowagi lipidowej

Nie tylko w formie suszonej, ale także w postaci herbatki można korzystać z ziół na cholesterol. Niektóre z najlepiej znanych to np. herbatka z ostropestem plamistym, która przyczynia się do poprawy funkcjonowania wątroby, czy herbata z mięty, która nie tylko zwiększa odporność na choroby, ale także pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi lipidowej.

Zioła obniżające poziom cholesterolu: Przykłady roślinnych środków na zdrowe serce

Naturalne zioła na obniżenie poziomu cholesterolu to między innymi:

 • Czosnek
 • Karczoch
 • Ostropest plamisty
 • Miłorząb japoński
 • Gorczyca
 • Pokrzywa
 • Skrzyp polny

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła na cholesterol i trójglicerydy: Naturalne podejście do utrzymania prawidłowej równowagi lipidowej

Poza ciśnieniem tętniczym, poziomem triglicerydów a także zmniejszenie poziomu złego cholesterolu, podwyższanie poziomów dobrego cholesterolu (HDL) lub redukcja procesu fermentacji tłuszczów zilustrowane są jako niezbędne cel lecznicze lub profilaktyczny. Rośliny takie jak siemię lniane, ostropest plamisty czy miłorząb japoński mogą pomóc w tym zakresie, gdyż regulują poziom zarówno cholesterolu, jak i trójglicerydów.

Wprowadzenie do swojego stylu życia zdrowych nawyków, wysokiej jakości diety oraz systematycznego stosowania ziół na cholesterol może pomóc Ci w zachowaniu równowagi lipidowej oraz ochronie Twojego układu sercowo-naczyniowego. Pamiętaj, że przed zastosowaniem jakichkolwiek ziół, warto skonsultować się z lekarzem.

Czy podwyższony poziom cholesterolu jest groźny?

Podwyższony poziom cholesterolu może być groźny dla zdrowia. Cholesterol jest tłuszczopodobną substancją, która występuje naturalnie w naszym ciele i jest niezbędna do wielu procesów, takich jak tworzenie błon komórkowych czy produkcja hormonów. Jednakże, wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza w przypadku cholesterolu LDL, nazywanego "złym" cholesterolem. Nadmiar LDL może gromadzić się na ściankach naczyń krwionośnych, tworząc tzw. płytki miażdżycowe, co zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca czy udar mózgu. Podwyższony poziom cholesterolu jest często związany z niezdrowym stylem życia, takim jak niewłaściwa dieta, palenie papierosów i brak aktywności fizycznej. Dlatego tak ważne jest regularne monitorowanie poziomu cholesterolu oraz podejmowanie odpowiednich działań, aby utrzymać go w zdrowym zakresie. 

Naturalne sposoby na obniżenie cholesterolu

Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi może być osiągnięte za pomocą naturalnych metod. Jednym z najważniejszych sposobów jest utrzymanie zdrowej diety. Ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych i trans może pomóc w obniżeniu poziomu "złego" cholesterolu (LDL) i podniesieniu poziomu "dobrego" cholesterolu (HDL). Spożywanie dużej ilości błonnika, takiego jak owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe i nasiona, również może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu. Ponadto, regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla obniżenia poziomu cholesterolu. Ważne jest, aby regularnie wykonywać aerobik, takie jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a także ćwiczenia siłowe. Unikanie palenia papierosów i ograniczanie spożycia alkoholu również może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu. W przypadku osób z wysokim poziomem cholesterolu, ważne jest również regularne monitorowanie i konsultacja z lekarzem w celu dostosowania terapii farmakologicznej, jeśli to konieczne.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz